Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Po návrate z Remscheidu...

Z trojdňovej pracovnej návštevy partnerského mesta Remscheid v Nemecku sa v utorok vrátila šesťčlenná delegácia mesta, ktorú viedol primátor mesta Ing. Juraj Kopčák.

Cieľom tejto cesty bolo zhodnotiť doterajšiu spoluprácu medzi oboma mestami a dohodnúť ďalšie aktivity, najmä v oblasti zintenzívnenia hospodárskych vzťahov. Prešovčania si v rámci spolkového dňa so záujmom prezreli niekoľko stánkov s remeslami. "Spolkový deň v Remscheide považujú jeho obyvatelia za akýsi všeľudový sviatok a veľkú zábavu," vyznal sa zo svojich dojmov po návrate Ing. J. Kopčák. "Predstavitelia okolo 170 cechov a rôznych spoločností sa tak prezentujú a vlastne komunikujú nielen medzi sebou, ale aj medzi radnicou a mestom."

S predstaviteľmi Remscheidu si delegácia Prešova vymenila skúsenosti v oblasti komunálnej politiky. Vysledkom pracovnej navstevy Ing. Juraja Kopcaka u primatora Remscheidu Freda Schultza je prísľub nemeckých hostiteľov, že na budúci rok do šarišskej metropoly zavíta delegácia nemeckých podnikateľov, najmä z oblasti bankovníctva.

Mohlo by Vás zaujímať
Od 7. septembra sa v Prešove začína jesenné upratovanie
Jesenné upratovanie v Prešove potrvá od 7. septembra do 28. septembra 2022. Prešovčania môžu do 126 veľkoobjemových kontajnerov vkladať objemný odpad z domácností.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK