Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Saturday - 22. September 2018 - Móric | zajtra Zdenka

PIS.sk

Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín

Svetový deň výživy sa v Prešove niesol v znamení strukovín v znamení strukovín. Kuchárky prešovských školských jedálni z nich vyčarili zdravé a chutné jedlá.

„Naše kuchárky svojimi rukami, svojimi skúsenosťami, prácou a tvorivosťou dokazujú, že vedia vytvoriť nádherné, chutné a zdravé jedlá. V Prešove máme jasnú víziu – zdravé mesto so zdravými obyvateľmi. Máme osvedčený systém školského Svetový deň výživy 2017 v znamení strukovín stravovania, ktorý víťazí aj na odborných fórach z oblasti výživy. Vyznamenania sú však aj záväzkami - pokračovať, vylepšovať a udržiavať si vedúcu pozíciu v tejto oblasti, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová v príhovore zamestnancom škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov počas Svetového dňa výživy.

Mesto Prešov je známe tým, že dlhodobo a aktívne venuje veľkú pozornosť zdravej výžive, hlavne výžive detí, a zdravému životnému štýlu, a má za sebou v tejto oblasti aj viaceré kvalitné výsledky a prvenstvá. Dôkazom neustáleho úsilia v tejto oblasti je aj 10.ročník podujatia Svetový deň zdravej výživy.

Po minulých ročníkoch, ktoré sa niesli napríklad v znamení medu a včielok, alebo minulý ročník mal prívlastok „ryby“, tento rok sa kuchárky prešovských školských jedálni zamerali na pozitívne účinky konzumácie strukovín na ľudský organizmus, hlavne v detskom veku.

Súčasťou podujatia bola aj ochutnávka strukovinových jedál, ktoré pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Potvrdili tým, že gastronómia má svoje čaro, a že sa jej venujú radi a s naozajstnou láskou. Jedlá pritom vyberali z materiálno-spotrebných noriem pre školské stravovanie a viaceré z nich boli zaradené do spoločného jedálneho lístka pre školy v tomto týždni, ktorý je takisto zameraný na strukoviny.

Svetový deň výživy sa tak stal ukážkou vysokej profesionality a odbornej zdatnosti personálu, ktorý denne pripravuje jedlá pre školákov.

Novinkou 10.ročníka bolo aj tzv. živé varenie, kde päť špičkových kuchárov pred očami účastníkov pripravovalo strukovinové jedlá zo školského stravovania.

O priaznivých účinkoch konzumácie strukovín na ľudský organizmus zasa porozprávala nutričná špecialistka Mgr. Judita Páleniková.

O program sa postarali deti z materských škôl Fraňa Kráľ a Antona Prídavku.

Najlepšie jedlá Svetového dňa výživy 2017:

Cenu primátorky mesta Andrey Turčanovej získali muffiny mrkvové a makové – celiatické, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania ZŠ Važecká.

Cenu vedúceho OŠKaCR Jozefa Muránskeho získallo jedlo strukovinové rezne, ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Sabinovská.

Cenu predsedníčky Školskej komisie Renáty Fedorčíkovej získalo jedlo , ktoré pripravili v zariadení školského stravovania MŠ Bratislavská.

 
  19.10.2017 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 919 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73199)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 81.990,-€
ico

Reality: Predám (73248)

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku 700 m2, počet izieb 5 izbový rodinný dom https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodi nny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | ico | cena: 199.000,-€
ico

Reality: Predám (73112)

Na predaj rodinný dom alebo chalupu s celoročným využitím v Jakubovanoch okr. Sabinov. Dom prešiel čiastočnou rek. - v izbách plávajúca podlaha, kuchyňa, kúpeľňa dlažba kúrenie plynové gamátky a kachľová pec. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.300,-€
ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS