Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sunday - 19. August 2018 - Lýdia | zajtra Anabela

PIS.sk

Školy s dobrovoľníkmi z ekologickej súťaže Tatranskí rytieri zrealizovali 3 víťazné projekty

V rámci celoslovenského, environmentálneho projektu Tatranskí rytieri sa na prvých troch víťazných miestach, v kategórii realizovateľný projekt, umiestnili školy ZŠ Rejdová, ŠZŠ Dobšiná a ZŠ Rakovec nad Ondavou.

Víťazné školy si svoju výhru užili na triednom výlete v Tatrách a okrem toho sa ich projektové plány z papiera, v týchto mesiacoch, aj reálne vybudovali. Na realizáciách projektov spoločne pracovali zamestnanci škôl, žiaci, dobrovoľníci so spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. , ktorí sú zároveň aj partnerom projektu.

Minulý týždeň v piatok prebehla posledná realizácia projektu v Špeciálnej základnej škole, Dobšiná. Na ich školskom dvore vznikla jedinečná Eko učebňa, ktorá bude slúžiť ako motivačná učebná pomôcka pre rôzne školské predmety. „Na vytvorení Eko učebne sme pracovali od rána. Na školskom dvore pribudli nové učebné prvky, ako napríklad veľké drevené figúrky na vzdelávacie Človeče nehnevaj sa! , drevená hra, ktorá obsahuje názvy a obrázky zvierat, informačné tabule, puzzle hra, pracovný stôl, reliéfna mapa Dobšinej s prírodných materiálov, pracovné listy, robil sa brezový plot, ako aj experimentálne nádoby pre sezónu jar 2018, “ priblížila Mgr. M. Pamulová, Špeciálna základná škola, Dobšiná.

Prvý projekt sa realizoval posledný septembrový týždeň v Základnej škole Rejdová. V krásnom areáli školy pribudla nová skalka s okrasnými drevinami a rastlinkami, ktoré budú slúžiť na poznávanie. Pre exteriérové štúdium bolo vytvorené paletové sedenie. Pred oknami školy vyrástol farebný bylinkový záhon, kde si žiaci budú pestovať vlastné bylinky a zároveň ich spoznávať a starať sa o ne. „Na druhý deň po realizácii sme mali plenárne rodičovské združenie, na ktorom sme prezentovali náš výherný projekt i rodičom. Všetci boli príjemne prekvapení a nadšení z výslednej práce, “ doplnila Ing. J. Romoková, Základná škola Rejdová.

O niekoľko dní neskôr sa uskutočnila realizácia v Základnej škole Rakovec nad Ondavou. „Spoločnými silami sa podarilo všetkým zúčastnením počas dopoludnia vytvoriť pocitový chodník pri jazierku. Podarilo sa nám zabetónovať kotvy na nové tabule a upraviť terén v okolí jazierka. Osadili sme vzdelávacie tabule v školskom parku, ktoré budú slúžiť na exteriérové štúdiu biológie, ale aj pre verejnosť z okolia.“ Uviedla riaditeľka ZŠ s MŠ Rakovec nad Ondavou, PaedDr. J. Lehotayová.

„Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť na realizácii víťazných projektov ako dobrovoľník a podporiť tak školy, kde vyrastá naša nová generácia. Práve na základných a stredných školách treba zachytiť myšlienku o ochrane životného prostredia, aby si žiaci vytvorili vzťah k prírode a jej hodnotám. Už teraz vidím, že projekt Tatranskí rytieri motivuje a vzdeláva žiakov hravou formou, čo je tejto vekovej kategórii blízke. Okrem toho to spája aj nás dospelých a veľa vecí si uvedomíme, napríklad aj pri takejto realizácii, kde sa máme možnosť stretnúť sa so žiakmi a pedagógmi, ale aj našimi kolegami, “ povedala dobrovoľníčka M. Domeniková, Tatry mountain resorts, a.s.

Druhý ročník projektu Tatranskí rytieri práve prebieha. Do projektu sa prihlásilo 200 školských tried z celého Slovenska, ktoré budú v školskom roku 2017/2018 pracovať na ekologických aktivitách, s témou Chráňme rastliny a zvieratá na Slovensku. Viac informácií o projekte nájdete na stránke www.tatrytieri.sk.

 
  23.10.2017 | Autor: Jana Kupcová | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 561 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73112)

Na predaj rodinný dom alebo chalupu s celoročným využitím v Jakubovanoch okr. Sabinov. Dom prešiel čiastočnou rek. - v izbách plávajúca podlaha, kuchyňa, kúpeľňa dlažba kúrenie plynové gamátky a kachľová pec. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.300,-€
ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Predám (73109)

4 izbový útulný rodinný dom s úžitkovou plochou 96m² a pozemkom 535m²s rozsiahlou rekonštrukciou sa nachádza v slepej uličke mimo hlavnej cesty

0918993424 | ico | cena: 139.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (73113)

Ponúkame na predaj 2 izbový byt s loggiou na Magurskej ulici v Prešove. Byt je v pôvodnom stave pripravený na rekonštrukciu podľa vlastných predstav. Rozloha bytu 58 m2. 3 poschodie z 8. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676

0907030676 | ico | cena: 66.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS