Saturday - 20. October 2018
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Testovacia prevádzka pis.sk, pre starú verziu kliknite na tento odkaz.

Spolupráca s mestom Sabinov

K existujúcim partnerským mestám Prešovskej univerzity pribudlo tento semester aj mesto Sabinov. V zastúpení rektora PU prof. Petra Kónyu a primátora mesta Sabinov Ing. Petra Molčana došlo v priebehu mesiaca október k podpísaniu Memoranda o vzájomnej spolupráci.

Na spoločnom stretnutí sa obe strany v súlade so zámermi rozvoja PU v Prešove a mesta Sabinov dohodli, že sa budú na princípoch vzájomnej dôvery a porozumenia usilovať o spoluprácu pri rozvoji turistického ruchu a ďalších odvetví hospodárstva, ako aj pri usporadúvaní vzdelávacích akcií a organizovaní spoločných podujatí. Budú si nápomocní pri podávaní žiadostí a riešení národných a medzinárodných projektov a v spolupráci so základnými a strednými školami budú realizovať i letnú prázdninovú univerzitu. Univerzita ponúka odbornú pomoc pri tvorbe stratégie rozvoja vzdelávania v meste Sabinov, pričom v spolupráci s ním deklaruje význam a dôležitosť v rómskych komunitách. Nemenej dôležitá bude aj pomoc pri implementácii mesta Sabinov v programe Smart city.

„Podpis memoranda je prvým oficiálnym krokom k prehĺbeniu a rozšíreniu spolupráce medzi našou univerzitou a mestom Sabinov, osobitne v oblasti školstva, národnej a regionálnej kultúry, histórie, ako aj spoločenského života, “ uviedol pri podpise rektor univerzity prof. Kónya, ktorý verí, že spolupráca bude efektívna a prospešná pre obe strany.

„Naším cieľom je nadviazať priamy kontakt s vedeckou inštitúciou a dosiahnuť tak pokrok a väčšiu racionalizáciu našich aktivít za podpory vzdelaných ľudí. Častokrát nemáme personálne ani odborné kapacity na to, aby sme mohli všetky oblasti detailne skúmať. Mojím krédom je dať sa poučiť ľuďmi, ktorí na to majú a ktorí tomu rozumejú, “ priblížil svoje očakávania primátor Ing. Molčan. Zároveň doplnil, že v tejto súvislosti dal za úlohou odboru školstva pripraviť návrhy tém záverečných prác zameraných na špecifické problémy a oblasti, ktorými by sa mohli študenti PU zaoberať a následne sa po skončení štúdia prípadne v meste aj zamestnať. Ako podotkol primátor, mesto má skúsenosť so spoluprácou s Prešovskou univerzitou, a to pri príprave publikácie o dejinách mesta Sabinov, ktorá bola pod gesciou prof. Petra Kónyu vydaná v roku 1998. Vzhľadom na odstup času obaja účastníci stretnutia vidia priestor na jej revidovanie.

Vychádzajúc z obsahu memoranda budú obe strany hľadať prienik svojich činností pri tvorbe a realizácii spoločných projektov, pri vzájomnom skvalitňovaní komunikácie a výmene informácií, ale taktiež pri spoločnej prezentácii a propagácii výsledkov ich spoločnej činnosti.

Inzercia
Reality: Predám
Reality:
Predám

Ponúkame na predaj celoročne obyvateľnú chatu v obci Drienica. Obytná plocha 95 m2, pozemok 632 m2. V obci lyžiarske stredisko a kúpalisko s welness. Chata je čiastočne zrekonštruovaná. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel č 0907 030 676

0907030676 | | cena: 61.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Dáme do prenájmu pekný, slnečný a kompletne zariadený dvojizbový byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Byt s loggiou a pivnicou sa nachádza na druhom poschodí rekonštruovaného bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality:
Predám

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku 700 m2, počet izieb 5 izbový rodinný dom https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodinny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

Predaj 3 - izbový byt, 68 m2, loggia 5 m2, po čiastočnej rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni laminátové podlahy, v kuchyni PVC. 2 poschodie /7. K bytu patrí pivnica.

0907030623 | | cena: 79.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.