Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Sunday - 19. August 2018 - Lýdia | zajtra Anabela

PIS.sk

Jesenný deň materských škôl na Pedagogickej fakulte

Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove (PF PU) už tretí rok oslavuje Deň materských škôl na Slovensku, tentokrát ho nazvala Jesenný deň materských škôl. Milého podujatia s bohatým programom sa zúčastnilo 60 detí spolu so svojimi učiteľkami.

Podujatie v dopoludňajších hodinách otvorila dekanka PF PU v Prešove doc. Ing. Jana Burgerová, PhD. , ktorá privítala deti zo šiestich fakultných materských škôl (MŠ Bajkalská, Bernolákova, Budovateľská, Čapajevova, Jurkovičova a Mirka Nešpora) a zaželala im príjemný deň strávený na fakulte.

O zaujímavý program, plný hier, tvorivosti a radosti sa postarali študentky 2. ročníka študijného magisterského programu Predškolská pedagogika, pomáhali im aj štyria študenti bakalárskej formy štúdia. „Detičky sa na chvíľu stali veľkými školákmi, ktorí plnili rôzne zaujímavé úlohy. Aktivity boli rozdelené do štyroch učební a využitá bola aj chodba. Každá aktivita mala svoj názov, obsah a splnenie úloh deťmi bolo odmenené pečiatkou na diplome, ktorý si odniesli ako pamiatku na tento deň domov, “ priblížila PaedDr. Monika Miňová, PhD. z Katedry predškolskej a elementárnej pedagogiky a psychológie PF PU v Prešove. Ako doplnila, pre deti bolo pripravené malé občerstvenie a spoločné zážitky umocnil aj spev Hymny Dňa materských škôl na Slovensku, záverečné tancovanie a spoločné fotenie.

Fakultné podujatie pod názvom Jesenný deň materských škôl, organizované študentmi a učiteľmi Pedagogickej fakulty PU, má ambíciu stať sa tradičnou aktivitou pre fakultné materské školy. „Touto aktivitou chceme rozšíriť spoluprácu s fakultnými materskými školami a zároveň sa zapojiť do sprievodných aktivít k Dňu materských škôl na Slovensku a podporiť tak význam, poslanie a opodstatnenie materskej školy v živote dieťaťa, “ doplnila dr. Miňová.

Myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku, ktorý pripadá na 4. novembra, vyšla z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP). Významným medzníkom v dejinách predškolskej pedagogiky na Slovensku sa stal dátum 4. november 1829. V tento deň vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická. Česť a vďaka patrí tejto grófke za to, že vystihla špecifikum didaktiky materskej školy už v jej počiatkoch: „Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili, a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“

 
  31.10.2017 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 678 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Predám (73096)

Na predaj 1-podlažný, podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový. Pod strechou je využiteľný pôjd. Dobrá občianska vybavenosť.

0907030623 | ico | cena: 163.000,-€
ico

Reality: Predám (73111)

Dvojpodlažný, 4-izb. dom na 4,5 árovom pozemku s 9,5-árovou záhradou v pôvodnom stave po výmene okien a plynového kotla s vlastnou studňou. http://www.byty-presov.sk/nasa-ponuka/rodinne-domy/item/235 Info:Jana Žilková Hudák 0949772893

0949772893 | ico | cena: 99.000,-€
ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73099)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 83.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS