Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 21. August 2018 - Jana | zajtra Tichomír

PIS.sk

Ako sa živiť hudbou na východe, radili odborníci. Pre vysoký záujem museli pridávať stoličky

Na podujatí s podtitulom Ako sa živiť hudbou nechýbal PR manažér Edo Kopček, marketér Martin „Kuxo“ Kukoľ, hudobník Martin Višňovský z kapely Chiki liki Tu-A či zástupcovia organizácie SOZA.

Zľava Martin Višňovský, Alexander Čerevka, Ľubomír Burgr Prečo potrebujú hudobníci SOZU (Slovenský ochranný zväz autorský), PR propagáciu alebo sociálne siete? Aj o tom bola reč na podujatí LALA Experience, ktoré sa uskutočnilo 9. -10. novembra v košickej Tabačke a prešovskom Wave klube. O svojich skúsenostiach prišli porozprávať ľudia, ktorí sa pohybujú v hudobnej brandži už niekoľko rokov.

Na podujatí s podtitulom Ako sa živiť hudbou nechýbal Edo Kopček, ktorý robí hudobné PR už desať rokov pre rôzne slovenské kapely, ako Chiki liki Tu-A či Komajota, ďalej Martin „Kuxo“ Kukoľ, ktorý je marketér, ale zároveň manažér kapiel ako Vec či Walter Schnitzelsson. O mýtoch a faktoch spojených so SOZOU zase hovorila Stanka Žáková a Róbert Osvald. „Sú rôzne mýty, ktoré chceme zbúrať. Aj preto tu bol napríklad Martin Višňovský z Chiki liki Tu-A, ktorý hovoril o svojich skúsenostiach so SOZOU, aj zo svojej 20-ročnej kariéry. Veď všetci dobre vieme, že natočil aj skladbu Ďakujem ti SOZA, “ priblížil Alexander Čerevka z Občianskeho združenia LALA Slovak Music Export, ktoré podujatie organizovalo.

Prejavila sa silná hudobná komunita
So vzdelávaním okolo hudobného priemyslu začali najprv v Bratislave. Ale keďže východ Slovenska je najväčšou muzikantskou liahňou, presunuli podujatie aj do Prešova a Košíc. Ako uviedol Čerevka, práve v Prešove sa ukázalo, že je tu silná hudobná komunita, ktorá ocenila rady odborníkov. „Je tu veľa hudobníkov, veľa šikovných ľudí a je to vidieť aj dnes v Prešove. Je zaujímavé, že keď sme robili predpredaj, tak bol nulový. Hovorili sme si, že do kelu, snáď tu bude aspoň 20 ľudí. A nakoniec to bolo úplne nad očakávania. Museli sme pridávať stoličky, takýto záujem sme až nečakali, “ povedal prekvapený Čerevka.

Zároveň dodal, že v takýchto vzdelávacích networkingových podujatiach na východe plánujú pokračovať. Nabudúce možno zavítajú aj na Spiš. Kedy to presne bude, a s akou periodicitou, zatiaľ konkretizovať nevedel. Potenciál a zmysel v tom však vidí a rád sa s podujatím vráti na východ, čo najskôr.

LALA Slovak Music Export je neziskové občianske združenie, ktoré tvoria ľudia z praxe, ako promotéri, PR-isti, organizátori festivalov alebo nezávislí vydavatelia. Rôznymi aktivitami sa snažia pomôcť nezávislej slovenskej hudobnej scéne. Podporujú najmä vzdelávanie, spoluprácu, networking. Ich cieľom je vytvoriť koncepciu dlhodobej podpory a prezentácie slovenskej hudobnej scény v zahraničí. Darí sa im to aj prostredníctvom kompilácie Ostrov hudby, kde prepájajú nezávislé vydavateľstvá a slovenských alternatívnych hudobníkov.

Foto: Tomáš Telepák

 
  13.11.2017 | Autor: Alexander Čerevka | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 721 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73132)

1-izbový byt, 32 m2, 1. poschodie, plastové okná, inak pôvodný, zachovalý stav, vyhľadávaná tichá lokalita, mimo hlavnej cesty, nízke mesačné náklady do 100 eur/2 os. , osobné vlastníctvo, zateplená bytovka, loggia na medziposchodí.

0907030619 | ico | cena: 52.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72988)

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku: 700 m2, počet izieb : 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 200 m2, https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodi nny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | ico | cena: 214.990,-€
ico

Reality: Predám (73099)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 83.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS