PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/16857/ekoprimu_presov_prvy_zapas_nevysiel_podla_predstav.html

Ekoprimu Prešov prvý zápas nevyšiel podľa predstáv

Prešovskí futsalisti majú za sebou úvodný duel v sezóne 2017/2018. Prvé stretnutie im ale nevyšlo podľa predstáv. Na ihrisku Humenného prehrali 4:6

V 1. kole druhej futsalovej ligy Východ sa stretol domáci Angels Humenné a FK Ekoprim Prešov. Hostia zo Šariša nezachytili úvod stretnutia, prvý gól inkasovali hneď v prvej minúte, druhý v desiatej. Potom znížil na 1:2 Jakub Harčár, ale tesne pred polčasovou prestávkou domáci opäť zvýšili na rozdiel dvoch gólov 3:1.

Na začiatku druhého dejstva ale Prešovčania na svojho súpera poriadne vybehli a dokázali otočiť skóre. V priebehu piatich minút skórovali trikrát a vyhrávali 4:3. Najprv sa presadil Tomáš Eliáš, potom Rudolf Beliš a Marek Varga. Šarišania boli vo vedení, ale ďalšiu trefu už nepridali. Naopak, domáci zabrali a otočila sa k nim aj šťastena. Hostia zahodili dve tutovky, na druhej strane hráči z Humenného svoje šance premenili. V 32. minúte vyrovnali skóre a ich snaha sa prejavila aj v záverečnej päťminútovke, v ktorej skórovali dvakrát a nakoniec sa tešili z víťazstva 6:4.

Hodnotenie
Stretnutie zhodnotil hráč FK Ekoprim Prešov Stanislav Krempaský. „Pred začiatkom novej sezóny sme odohrali iba jeden zápas, a to vo finále Východoslovenského Superpohára v Košiciach. Inak sme nemali žiadne prípravné stretnutia. Nezachytili sme úvod duelu a dostali dva zlepené góly. Keď sa nám začalo viac dariť, skončil sa prvý polčas. V úvode druhého dejstva sme ale zapli a otočili stav. Potom to ale vyzeralo tak, ako keby sme sa uspokojili, prestali sme napádať, nepodarilo sa nám premeniť šance a súper sa dostal na koňa. Celý zápas bol ale skôr vyrovnaný a súper mal viac šťastia.“

Prešovčanom v prvom stretnutí sezóny chýbalo viacero hráčov. „Zápas sa začínal o pol šiestej, a preto niektorí nestíhali z práce. Do stretnutia sme išli iba s jedným brankárom, chýbali nám gólmani Lukáš Chovan a Matúš Lipka, nenastúpil ani Matúš Mihok. Najbližšie hráme doma. V piatok proti Bardejovu by sme už mali nastúpiť všetci. Chceli by sme uspieť, nesmieme si už dovoliť zakopnúť, pretože liga má len desať kôl a každé zaváhanie nás môže stáť postup, “ dodal Stanislav Krempaský.

 
14.11.2017 | Autor: Miroslava Baranová | Šport | čítané: 598 krát