Saturday - 20. October 2018
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Testovacia prevádzka pis.sk, pre starú verziu kliknite na tento odkaz.

Prešov čaká najväčší investičný rok

Navrhovaná výška investícií v Prešove na budúci kalendárny rok je takmer 14 mil. eur, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Plán investícií zahŕňa požiadavky jednotlivých mestských častí, ich obyvateľov i odborných útvarov úradu.

„Prešov sa nám darí rozvíjať, “ povedala primátorka Andrea Turčanová, ktorá označila rok 2018 investičných rokom. „Pred tromi rokmi sme si laťku nastavili vysoko, teším sa však, že naše vízie sa nám darí napĺňať. Svedčí o tom stúpajúci počet projektov i objem financií, ktoré sú investíciou do zlepšenia života Prešovčanov, “ doplnila A. Turčanová.

Investičný materiál je rozdelený do dvoch častí. Prvá zahŕňa projekty podporené financiami z Európskej únie, druhú tvoria stavby financované z vlastných zdrojov. Celková výška projektov financovaných s pomocou finančných príspevkov by mala byť v budúcom roku 6,7 mil. eur, vlastné projekty dosahujú sumu 7,3 mil. eur.

Plán budúcoročných investícií zahŕňa ďalšie budovanie cyklotrás, rekonštrukciu ZŠ a MŠ, telocviční, predstaničného priestoru na Masarykovej ulici i prestupného uzla na Levočskej ulici a pod. Pokračovať sa bude aj pri budovaní parkovísk, detských ihrísk, úprave vnútroblokov na sídliskách, rekonštrukciách nákupných stredísk Družba, Opál či Centrál. Rekonštrukcie by sa tiež mali dočkať križovatky ul. Arm. gen. Svobodu – Exnárová, vjazd k ZOC Max, financie sa však plánujú aj pre účel útulku i rekonštrukcie Čierneho orla.

V roku 2015 a 2016 boli primátorkou podpísané zmluvy vo výške 6,3 mil. eur na 94 investičných akcií, v tomto roku bolo investovaných 4,9 mil. eur do realizácie 153 projektov.

Okrem investícií sa Prešov posúva aj v prípade nájomných bytov, na najbližšie zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove bude predložený návrh na kúpu 68 nájomných bytov v bývalom stomatologickom areáli. V prípade 66 nájomných bytov na Bajkalskej ulici sa začalo stavebné konanie.

Investuje sa však aj do rekonštrukcie ciest a chodníkov, v roku 2015 to bolo 2,5 mil. eur, v roku 2016 boli primátorkou podpísané zmluvy v objeme 2,8 mil. eur a 2017 bola suma 3,1 mil. eur. Podarilo sa upraviť viac ako 100 úsekov mestských komunikácií, nového povrchu sa dočkali aj také ulice ako Budovateľská, Jilemnického, Švábska či Strojnícka.

Inzercia
Reality: Predám
Reality:
Predám

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality:
Predám

Predaj 3 - izbový byt, 68 m2, loggia 5 m2, po čiastočnej rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni laminátové podlahy, v kuchyni PVC. 2 poschodie /7. K bytu patrí pivnica.

0907030623 | | cena: 79.500,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu rodinného domu napojeného na všetky IS. Dom pozostáva z 3 izieb, kuchyne špajze, predsiene, kúpeľne, WC, terasy a garáže. Pozemku o výmere 907 m2 s prístupom po asfaltovej ceste. Bližšie info aj na www.igreality.sk

0903670564 | | cena: 134.770,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.