Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Monday - 15. October 2018 - Terézia | zajtra Vladimíra

PIS.sk

Potmehút vypustil do sveta ďalšiu Silúziu

Potmehút vypustil do sveta ďalšiu Silúziu, ktorá impresionisticky zachytáva vzťah medzi vílou a dažďom.

Autorom námetu na klip, zároveň režisérom, kameramanom a strihačom je Tomáš Telepák. Pred kamerou, v hlavnej úlohe Karin Dianišková, ktorá musela znášať prácu v náročných podmienkach pri nízkych jesenných teplotách. Ďakujeme za odhodlanie. Pri natáčaní asistoval aj Michal Priestner hlavne pri simulácií špeciálnych efektov a zabezpečenia osvetlenia. Časť záberov je z Prešovskej kalvárie, časť z improvizovaného bytového štúdia (Tee Creation) a tiež z jedného tajného mestského parku.

Vonku je už niekoľko Silúzií, ktoré zdobia konto tejto nápaditej skupiny. Spomeňme Dymno, Nahí na hladine, Paraván v karavane, Amok a budú nasledovať aj ďalšie. Tomáš Telepák: „Mám takú víziu, že každá pieseň na tomto albume bude mať aj tú vizuálnu zložku“. Pýtate sa čo sú tie Silúzie? Tomáš Telepák nazval ostatnú Potmehútsku tvorbu týmto nezvyčajným pomenovaním. Vystihuje prítomnosť výtvarných siluet, nie len v audiovizuálnej zložke piesní, ale aj v samotnom momente tvorby. Opiera sa o Platónove učenie v podobenstve o Jaskyni a prepája to s pomenovaním „ilúzia“, teda so súčasným ekvivalentom skresleného vnímania. Vzniká jedinečné pomenovanie „Silúzia“. Môžeme chápať, že nejde o skutočné motívy na základe ktorých piesne vznikali, ako to býva pri klasickom folku, ale autor čerpá z priestoru fantázie a sústreďuje sa na metaforický opis daného vykonštruovaného momentu.

Kapela chystá album, ktorý bude niesť názov „Silúzie“ a jeho krst je naplánovaný na 27.12.2017 v literárnej kaviarni Viola v Prešove. Súčasťou krstu bude aj koncert a premietanie už vytvorených a dokončených silúzií s uvedením tej najaktuálnejšiej, ale to sa nechajme prekvapiť. Krstným otcom bude Peci Uher, ktorý prispel aj gitarovým sólom do jednej zo skladieb. Album si kapela nahrávala svojpomocne a taktiež si ho aj svojpomocne vydáva v obmedzenom zberateľskom náklade vo forme CD. O nahrávku a mixáž sa postaral ich dlhoročný známy Robert Bendík. Silúzie budú dostupné aj online a aj vo vizuálnej forme prostredníctvom Youtube.

PoTmeHút prešiel od roku 2010 rôznymi transformáciami v personálnom obsadení. Ostáva stály zakladajúci člen Tomáš Telepák a Tomáš Kubeník, ktorý už dlhšie zastáva bubenícky post. Pred viac ako rokom sa pripojil Peter Kečkéš so svojou sólovou gitarou a pred polrokom basgitarista Michal Priestner. Tomáš Telepák: „Preto bolo náročné nahrávanie už skôr napísaných piesní, keďže sa v polovici tvorivého procesu vystriedali ľudia, napr. aj pre milé udalosti ako je narodenie dieťaťa pokiaľ ide o Valériu (bývalú členku, sólo gitaristku). Keď sa k nám pridal Peter, vniesol do piesní a nahrávok nový, nám neznámy druh energie. Bol to prínos, ktorý si však vyžiadal aj časovú daň a nahrávanie ďalších skladieb sa muselo odložiť.“ S príchodom nového basgitaristu Michala Priestnera do našich plachiet opäť zavial svieži vietor, ale ten zatiaľ v týchto nahrávkach nie je zachytený. „Šetríme si to na novú tvorbu od roku 2018, kde Michal už ponúkol nejaké vízie ďalšieho smerovania kapely“. Členovia kapely Silúziami uzatvárajú jednu etapu tvorby a otvárajú ďalšiu, ale ešte chvíľu budú zamestnávať naše zmysly audiovizuálnymi siluzionistickými počinmi v roku 2018.

Predmetný videoklip Víla v Daždi:
https://youtu.be/mhvWm5vac1Y

 
  30.11.2017 | Autor: Tomáš Telepák | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 781 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73112)

Na predaj rodinný dom alebo chalupu s celoročným využitím v Jakubovanoch okr. Sabinov. Dom prešiel čiastočnou rek. - v izbách plávajúca podlaha, kuchyňa, kúpeľňa dlažba kúrenie plynové gamátky a kachľová pec. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.300,-€
ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73220)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt v Sabinove na Murgašovej ulici. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou. Bytový dom zateplený rekonštrukcia spoločných priestorov. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 65.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (73301)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS