Saturday - 20. October 2018
Meniny má Vendelín | zajtra Uršuľa

Testovacia prevádzka pis.sk, pre starú verziu kliknite na tento odkaz.

O Poetických premenách

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove – útvar osvetovej činnosti aj v tomto roku vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia realizovalo v mesiaci september až november cyklus tvorivých dielní pod názvom Poetické premeny.

Podujatie bolo určené recitátorom stredných škôl PSK, ktorí sa venujú umeleckému prednesu a majú ambície posúvať tieto umelecké texty do javiskovej podoby v podobe divadiel poézie.

Podujatie bolo koncipované ako edukačné podujatie, ktorého cieľom bolo sprostredkovanie čo najširšieho rozsahu informácií, poznatkov o súčasných trendoch v umeleckom prednese a režírovaní divadiel poézie, a tým dosiahnuť vyššiu úroveň naštudovaných prednesov a inscenácií.

Prvé stretnutie lektorov a mladých divadelníkov sa uskutočnilo 22. septembra v priestoroch ZUŠ na Moyzesovej ulici v Prešove, kde bol projekt predstavený študentom, boli navrhnuté základné ideové východiská a dramaturgický výber.

Druhé stretnutie sa uskutočnilo 18. októbra 2017 v priestoroch ZUŠ na Moyzesovej ulici. Pod lektorským vedením Paedr. Márie Kuderjavej, PhD. , PhDr. Alžbety Verešpejovej, PhD. a PhDr. Mirona Pukana, PhD. začali študenti stredných škôl z Prešova vytvárať na motívy bájok I. A. Krylova divadlo poézie, ktoré chce byť aktuálnou výpoveďou "-násť" ročných na mnohé veci okolo nich, ktoré vnímajú kriticky, ale snažia sa s nadhľadom poukázať na svoj názor na ne.

Dňa 16.11.2017 sa v priestoroch Divadla Jonáša Záborského v Prešove stretli študenti z prešovských, staroľubovnianskych a sabinovských stredných škôl na 3. tvorivej dielni z cyklu Poetické premeny, ktorá sa volala Deň v divadle s Poetickými premenami. Novembrové stretnutie nadvezovalo na predchádzajúce stretnutie venované bájkam a ich inscenovaniu do divadelnej podoby.

Štvrtá - záverečná tvorivá dielňa projektu sa konala 7. novembra 2017 v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Opäť sa stretli študenti prešovských stredných škôl, ktorí sa venujú nie len umeleckému prednesu, ale snažia sa pod vedením svojich pedagógov vytvoriť jeho novú podobu v javiskovom stvárnení, a to formou divadla poézie. Nádejní mladí herci sa pod vedením MgrArt. Marice Harčarikovej venovali textom súčasných básnikov, ktoré inscenovali do mizanscén.

Podujatie sa stretlo s veľmi priaznivým ohlasom zo strany zúčastnených študentov aj pedagógov.

Inzercia
Reality: Predám
Reality:
Predám

Predaj 3 - izbový byt, 68 m2, loggia 5 m2, po čiastočnej rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni laminátové podlahy, v kuchyni PVC. 2 poschodie /7. K bytu patrí pivnica.

0907030623 | | cena: 79.500,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku 700 m2, počet izieb 5 izbový rodinný dom https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodinny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Kancelárske/obchodné priestory, ul. Vajanského, Prešov. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom, dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac. 1 parkovacie miesto.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

Ponúkame na predaj celoročne obyvateľnú chatu v obci Drienica. Obytná plocha 95 m2, pozemok 632 m2. V obci lyžiarske stredisko a kúpalisko s welness. Chata je čiastočne zrekonštruovaná. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel č 0907 030 676

0907030676 | | cena: 61.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.