PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/17054/je_to_fakt_zrychlene_vlaky_su_realitou-.html

Je to fakt! Zrýchlené vlaky sú realitou.

Podarilo sa. Prešovčania pocestujú vlakom rýchlejšie. Do Košíc sa v dopravných špičkách cestujúci dostanú vlakom za rovnakú dobu ako autom.

Zrýchlené vlaky (REX) medzi Prešovom a Košicami začnú premávať už 6. marca. Iniciatíva prešovskej primátorky Andrey Turčanovej za rýchlejšie vlakové spojenie do Košíc dostala zelenú. Alternatíva k cestovaniu autobusmi a osobnými vozidlami sa tak stáva realitou.

Cestá potrvá necelú polhodinu
Ide o impulz, ktorý si dáva za cieľ zvýšiť podiel cestovania hromadnou verejnou dopravou medzi Prešovom a Košicami. „Cestujúci vo vlakoch sa vyhnú dopravným kolónam a zápcham, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová. Zrýchlené vlaky trasu medzi druhým a tretím najväčším mestom Slovenska absolvujú len s jednou zastávkou za necelú polhodinu.

Prvý zrýchlený vlak na tejto trase vyrazí v pondelok 5.3 ráno o 6.00 h z prešovskej Hlavnej stanice, zastaví iba v Kysaku a do Košíc dorazí o 6.29 h. Ďalšie zrýchlené vlaky z Prešova budú odchádzať o 7.09 h , 8.11 h, 14.21 h 16.17 h.

Z Košíc budú zrýchlené vlaky zasa odchádzať o 6.14 h, 15.14 h, 16.14 h, 17.15 h

Doposiaľ medzi Prešovom a Košicami premávali len osobné vlaky, okrem rýchlika do Bratislavy, resp. rýchlika súkromného prepravcu do Prahy.

 
2.3.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Doprava | čítané: 1246 krát