Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Prešovčania z Bratislavy s piatym miestom

Ďalším zo série prípravných turnajov pred štartom extraligy volejbalistov bolo kvalitne obsadené medzinárodné podujatie Slovakofarma Cup v Bratislave. Účastníkom bol aj VK PU Prešov, ktorý napokon obsadil piate miesto.

Prešovčania začali turnaj v piatok predpoludním duelom s tretím celkom českej ligy, Aerom Odolena Voda. Podľahli mu síce 2:3, ale tréner Daniel Oravec bol spokojný: "Podali sme dobrý výkon, bol to hádam najkrajší volejbal na turnaji, akési predčasné finále. Viedli sme 2:1 na sety a 23:20, vlastnými chybami sme sa však obrali o víťazstvo." V druhom zápase základnej skupiny potom podľahli Prešovčania rakúskemu Aich Dobu 0:3, na ich výkone sa však podpísala únava z predchádzajúceho ťažkého duelu. V sobotu v stretnutí eliminácie o postup do semifinále potom podľahli vysokoškoláci domácemu VKP Bratislava 1:2 (viedli 1:0 na sety a 24:20!) a tak napokon hrali s Aich Dobom o konečnú piatu priečku. Zvíťazili 2:1 a skončili tak na turnaji predposlední. "Volejbalisti Aich Dobu, kde hráva množstvo legionárov a trénuje Slovák Vladimír Přidal, boli po víťazstve v základnej skupine veľkí frajeri, tak sme im to trocha vrátili," pousmial sa pri hodnotení D. Oravec. "Víťazstvo si o to viac ceníme, že na ihrisku boli prakticky samí mladí, vekový priemer bol dvadsať a pol roka."
Pre Prešovčanov to bola predposledná turnajová previerka pred extraligou. "Skúšali sme na poste libera Fedorišina s stretli sa iným ponímaním volejbalu, najmä v podaní českých a rakúskych mužstiev," hodnotil kormidelník PU. K dispozícii mal týchto hráčov: Repák, Müncner, Červeň, Vartovník, Sopko, Gešperík (libero Fedorišin, Škvarek, Vokál, Kempa). V nasledujúcich dňoch budú mať vysokoškoláci nabitý program. Vo štvrtok ich čaká prípravný duel v Humennom, v piatok sa presunú do maďarskej Kazincbarcziky, odohrajú tu ďalšie stretnutie a v sobotu budú štartovať na turnaji v Dunaújvárosi spoločne s domácimi, Szegedom a Kazincbarczikou.
Poradie turnaja Slovakofarma Cup: 1. Odolena Voda, 2. Sokol Viedeň, 3. Unis Brno, 4. VKP Bratislava, 5. Prešov, 6. Aich Dob.

Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov je po desiatom kole na čele tabuľky II. ligy
Tatran Prešov natiahol svoju víťaznú šúru v lige už na 6 zápasov. V sobotňajšom zápase proti Slovan Bratislava B sa Tatran Prešov dostal na prvé miesto v tabuľke.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK