Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Prešovčania z Bratislavy s piatym miestom

Ďalším zo série prípravných turnajov pred štartom extraligy volejbalistov bolo kvalitne obsadené medzinárodné podujatie Slovakofarma Cup v Bratislave. Účastníkom bol aj VK PU Prešov, ktorý napokon obsadil piate miesto.

Prešovčania začali turnaj v piatok predpoludním duelom s tretím celkom českej ligy, Aerom Odolena Voda. Podľahli mu síce 2:3, ale tréner Daniel Oravec bol spokojný: "Podali sme dobrý výkon, bol to hádam najkrajší volejbal na turnaji, akési predčasné finále. Viedli sme 2:1 na sety a 23:20, vlastnými chybami sme sa však obrali o víťazstvo." V druhom zápase základnej skupiny potom podľahli Prešovčania rakúskemu Aich Dobu 0:3, na ich výkone sa však podpísala únava z predchádzajúceho ťažkého duelu. V sobotu v stretnutí eliminácie o postup do semifinále potom podľahli vysokoškoláci domácemu VKP Bratislava 1:2 (viedli 1:0 na sety a 24:20!) a tak napokon hrali s Aich Dobom o konečnú piatu priečku. Zvíťazili 2:1 a skončili tak na turnaji predposlední. "Volejbalisti Aich Dobu, kde hráva množstvo legionárov a trénuje Slovák Vladimír Přidal, boli po víťazstve v základnej skupine veľkí frajeri, tak sme im to trocha vrátili," pousmial sa pri hodnotení D. Oravec. "Víťazstvo si o to viac ceníme, že na ihrisku boli prakticky samí mladí, vekový priemer bol dvadsať a pol roka."
Pre Prešovčanov to bola predposledná turnajová previerka pred extraligou. "Skúšali sme na poste libera Fedorišina s stretli sa iným ponímaním volejbalu, najmä v podaní českých a rakúskych mužstiev," hodnotil kormidelník PU. K dispozícii mal týchto hráčov: Repák, Müncner, Červeň, Vartovník, Sopko, Gešperík (libero Fedorišin, Škvarek, Vokál, Kempa). V nasledujúcich dňoch budú mať vysokoškoláci nabitý program. Vo štvrtok ich čaká prípravný duel v Humennom, v piatok sa presunú do maďarskej Kazincbarcziky, odohrajú tu ďalšie stretnutie a v sobotu budú štartovať na turnaji v Dunaújvárosi spoločne s domácimi, Szegedom a Kazincbarczikou.
Poradie turnaja Slovakofarma Cup: 1. Odolena Voda, 2. Sokol Viedeň, 3. Unis Brno, 4. VKP Bratislava, 5. Prešov, 6. Aich Dob.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.