Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Friday - 17. August 2018 - Milica | zajtra Elena, Helena

PIS.sk

Primátorka Andrea Turčanová oceňovala prešovských učiteľov

Prešovská primátorka Andrea Turčanová počas rezortného dňa pedagogických i nepedagogických pracovníkov školstva oceňovala prešovských učiteľov.

Jedenásť prešovských pedagógov získalo ocenenia mesta Prešov za ich prínos a prácu v oblasti prešovského školstva.

Desiatich ocenených vybrala odborná komisia a jedného oceneného navrhla primátorka mesta Andrea Turčanová. Výber z 26 návrhov bol o to náročnejší, že každý z navrhnutých učiteľov spĺňal kritéria múdreho pedagóga, pre ktorého je práca so zverenými deťmi i žiakmi poslaním. Ocenení budú aj nepedagogickí zamestnanci, ktorí pracujú v materských školách, základných školách, základných umeleckých školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. K slávnostnej atmosfére prispeli účinkujúci zo Základnej umeleckej školy Mikuláša Moyzesa. Veľký symfonický orchester navodil hodnotný umelecký zážitok, ktorý slávnostný ráz rezortného dňa ešte viac umocnil.

Odkaz J. A. Komenského – učiteľa národov, je a určite bude i naďalej mottom pre: Mgr. Beátu Fáberovú zástupkyňu riaditeľa školy v ZŠ Šrobárova, ktorá úspešne realizuje projekty – Planéta vedomosti, Zelená škola, UNPLUGGEND. Aktívne riadi prácu poradných orgánov a pracovných skupín. S jej aktivitami sú spojené výborné výsledky žiakov v matematických súťažiach napr. Pytagoriáda, matematická olympiáda, Klokan.

Mgr. Evu Sýkorovú, vedúcu vychovávateľku v ZŠ Lesnícka, skvelú organizátorku kultúrnych podujatí a koordinátorku žiackeho parlamentu. Svoje dlhoročné skúsenosti odovzdáva budúcim pedagógom ako dlhoročná cvičná učiteľka. Zvláda aj neľahké situácie, ktoré prináša pedagogická prax a svojimi komunikačnými schopnosťami si vie získať nielen srdcia žiakov, ale aj ich rodičov.

Mgr. Moniku Križanovú, učiteľku matematiky, technickej výchovy, informatiky a špeciálnu pedagogičku v ZŠ Matice slovenskej 13. Je členkou odbornej komisie Technickej olympiády (TO), kde zároveň organizuje okresné kolá TO, aktívne sa zapája do organizácie metodických dní pre pedagogických zamestnancov v Prešove, je cvičnou učiteľkou pre PU a autorkou projektu Dobrý skutok. Vždy usmiata a dobre naladená, medzi žiakmi obľúbená. Pani učiteľka Križanová je oddaná svojej profesii telom i dušou.

Zo Základnej umeleckej školy – výtvarný odbor si ocenenie preberal Mgr. Viktor Židík, zástupca riaditeľa, ktorý je spoluautorom a organizátorom mnohých celomestských akcií, (EURO - TOP Anka, Tričkománia, Fašiangovanie, Prešovský koníček, Vianoce s Mlokmi, Malá prešovská architektúra a mnoho ďalších). Je autorom originálnych upomienkových darov v rámci mesta Prešov. Mimoriadne úspešne pripravuje študentov na stredné a vysoké školy umeleckého zamerania doma aj v zahraničí.

Mgr. Margita Hudáčková, učiteľka v ZŠ Májové námestie. Pani učiteľka vhodne využíva zážitkové metódy práce a počas celej svojej učiteľskej praxe je priekopníčkou nových aktivizujúcich a interaktívnych metód vo vyučovaní. Je cvičnou učiteľkou pre študentov PU, cvičiteľkou predplaveckej prípravy a základného plávania, využíva všetky svoje odborné kompetencie , ktoré získala vzdelávaním sa v mnohých oblastiach ( ako napr. finančná gramotnosť, využitie ITK v praxi, Interaktívna tabuľa v edukačnom procese a mnohé iné ).

Z materských škôl boli ocenené :

Jana Rusnáková, riaditeľka MŠ Solivarská s mimoriadnymi manažérskymi schopnosťami, dokáže motivovať kolektív k vysokým pracovným výkonom. Celému kolektívu dáva pocit istoty, povzbudzuje ich do práce, pestuje u nich pedagogický optimizmus.

Z MŠ Čapajevova bola ocenenou učiteľkou Milena Rondzíková, ktorá je autorkou projektu “Starkí a my“ v spoluprácu so ZpS Náruč na Veselej ulici. Je inšpirujúcou učiteľkou pre mladé kolegyne, dbá o svoj pedagogický rast neustálym vzdelávaním a svoje poznatky odovzdáva na metodických združeniach. Záleží jej na šírení dobrého mena školy, úzko spolupracuje s rodičmi a organizuje stretnutia, ktoré kolektív triedy a rodičov stmeľujú.

Mgr. Janka Nižníková z MŠ Sabinovská svojou výkonnosťou, flexibilitou, tvorivosťou, vysokým pracovným nasadením, ale hlavne priateľskou a milou povahou patrí medzi najobľúbenejšie učiteľky v MŠ. Aktívne sa zapája do všetkých podujatí a aktivít. Je koordinátorkou projektu Malí čitatelia, vedie knižnicu a je spoluzakladateľkou a vedúcou divadelného krúžku Sabínka. Divadelné predstavenia, do ktorých zapája nielen deti, ale aj ich rodičov, dokážu vyčariť úsmev na tvári všetkým zúčastneným.

Jarmila Albertoni z MŠ Čsl. armády je mimoriadne kreatívna, empatická so zmyslom pre humor. Jej životný optimizmus je hnacou silou celého kolektívu. Pri využívaní inovatívnych foriem a metód práce zúročí svoje pedagogické majstrovstvo a je zároveň inšpiráciou pre celý kolektív. Projekty Kriedová rozprávka a Zelená pre Prešov sú jej srdcovou záležitosťou.

Z radov nepedagogických zamestnancov si ocenenie prevezme Jarmila Orlovská, hlavná kuchárka z Materskej školy Bernolákovej, ktorá sa aktívne zapája do akcií ako Svetový deň výživy a Deň mlieka. Svojim výborným prístupom k práci je príkladom pre ostatné členky kolektívu.

Ing. Slavomír Kožár, MBA, bol do funkcie riaditeľa Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove menovaný v roku 1996. Počas svojho pôsobenia sa snaží o to, aby škola mala v regióne dobré meno. Držať krok s praxou a neustále hľadať nové ciele pre školu a aj pre seba sú pre Ing. Kožára, MBA trvalou výzvou. Je aktívnym lídrom a úspešným manažérom. Podieľal sa na tvorbe množstva projektov ESF, ktoré posunuli výučbu na škole tak v oblasti materiálno-technického vybavenia, ako aj v oblasti odborného rastu pedagógov a zefektívnení výučby. SPŠE v Prešove si udržiava pod jeho vedením meno aktívnej školy, ktorá je lídrom najmä vo vzdelávaní mládeže v oblasti informačných technológií. Žiaci školy sa aktívne zapájajú do súťaží počnúc odbornými (SOČ, ZENIT, NAG, ROBOCUP, SYGA, olympiády v programovaní, v matematike...) a končiac súťažami jazykovými, či športovými. V poslednom období možno hovoriť o naozaj mimoriadnych úspechoch žiakov a pedagógov školy. V rebríčku kvality stredných škôl, ktorý pripravil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) je SPŠE v Prešove pod vedením Ing. Kožára, MBA dlhodobo hodnotená veľmi pozitívne. V decembri 2017 bola škola uvedená medzi odbornými školami ako druhá najkvalitnejšia škola na Slovensku.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!

 
 • Mgr. Beáta Fáberová
 • Mgr. Eva Sýkorová
 • Mgr. Monika Križanová
 • Mgr. Viktor Židík
 • Mgr. Margita Hudáčková
 • Jana Rusnáková
 • Milena Rondzíková
 • Mgr. Janka Nižníková
 • Jarmila Albertoni
 • Jarmila Orlovská
 • Ing. Slavomír Kožár, MBA
  29.3.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 541 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73113)

Ponúkame na predaj 2 izbový byt s loggiou na Magurskej ulici v Prešove. Byt je v pôvodnom stave pripravený na rekonštrukciu podľa vlastných predstav. Rozloha bytu 58 m2. 3 poschodie z 8. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA tel. čísle 0907 030 676

0907030676 | ico | cena: 66.000,-€
ico

Reality: Predám (73096)

Na predaj 1-podlažný, podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový. Pod strechou je využiteľný pôjd. Dobrá občianska vybavenosť.

0907030623 | ico | cena: 163.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (72988)

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku: 700 m2, počet izieb : 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 200 m2, https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodi nny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | ico | cena: 214.990,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS