Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Friday - 21. September 2018 - Matúš | zajtra Móric

PIS.sk

Litovské duo Beissoul & Einius hľadá novým singlom slovenských fanúšikov

Litovské electro soulové duo Beisoul & Einius si od roku 2012 otvorilo cestu na európske pódiá a svojím novým singlom Innocent Black Coffee si hľadá prvých fanúšikov aj na Slovensku, kam by táto dvojica talentovaných hudobníkov z mesta Vilnius rada zavítala v lete a na jeseň tohto roka.

Po úspešných koncertoch doma v Litve, kde patria medzi najznámejšie skupiny, pravidelne vypredávajú vychytené priestory na Ukrajine, podarilo sa tejto dvojici preniknúť aj do Maďarska, Slovinska, Gruzínska, Nemecka, Francúzska, Pobaltia, Bieloruska a Holandska. V lete sa predstavia na Szigete a odohrajú tiež spoločné koncerty s oveľa známejšími GusGus.

Beisoul & Einius dnes ráno uverejnili pôvabne plynúce animované video s novým singlom Black Innocent Coffee. Novinka ponúka príjemný electropop, ktorý flirtuje s emóciami poslucháča čo je samo o sebe rukopisom tohto litovského dua. „Táto pesnička je celá o horúcich letných západoch a východoch slnka, o šálke kávy počas toho, tichých vnútorných spovediach a užívaní si momentu, keď ste sami so sebou, “ približuje spevák Beissoul slovenským poslucháčom.

Hudba a živé vystúpenia litovskej dvojice sú kombináciou hudby, módy a výraznej osobnej esencie. Preto svoju tvorbu pomenovali electro fashion, ktorá je svojím spôsobom novým žánrom, čo im priznávajú aj v zahraničí. Podľa speváka ich k tomu inšpirovalo veľké spektrum vecí. „Môže to byť čokoľvek. Od tvojej obľúbenej hudby po veci, ktorým naozaj veríš. Je dobré myslieť odlišne či chytať sa niektorých slov a fráz, alebo vnímať vtáka či iné zviera, textúru auta alebo niečoho živého. Nikdy nevieš čo bude tvoja ďalšia inšpirácia.“

Spevák Beisoul (takto sa hláskuje v litovštine „bass soul“, vlastným menom Arturas Žabas) a producent Einius Jarutis ušli dlhú cestu odkedy sa v roku 2012 objavili na litovskej populárnej scéne. Vystúpenia v Berlíne, Londýne a Kyjeve, energetické festivalové šou, divoké a nevšedné videá, zisk ceny Najlepšej elektronickej kapely na litovských hudobných cenách M. A. M. A. v roku 2016 im doma priniesli štatút známej a uznávanej formácie. V Európe sa nahlas bez zbytočného preháňania hovorí o tom, že si zaslúžia pozornosť. „Pre Slováka to je naozaj neznáma kapela. Ale hudba sa vyvíja a to priamo pred nami. Sledujem ich vyše roka a čo dokážu naživo, je fantastické. Nič podobné som nevidel. Určite im pomohli aj úspešné vystúpenia na showcase festivaloch Europavox (Francúzsko), Tallin Music Week (Estónsko) a Eurosonic (Holandsko). Navyše dostali skvelý čas na Szigete, “ hovorí slovenský zástupca kapely Edo Kopček.

Hudba je univerzálny jazyk a vnímajú to tiež slovenskí hudobníci, ktorí si posledné roky získavajú priazeň medzinárodného publika, či už svojpomocne organizovanými turné, alebo na významných showcase festivaloch. Podobne na to idú aj Beissoul & Einius. „Veľmi často máme pocit, že hudba spája a drží si tento trend. Ale aby ten jazyk bol farebnejší, niekedy potrebuješ spraviť niečo naviac. Nie je to len o hudbe. Myslím, že osobitosť zohráva veľmi podstatnú úlohu.“
Počúvať Beissoul & Einius je len polovica toho, čo kapela dokáže, pretože vo svojej live show ponúka symbiózu dvoch druhov umenia. Hudby a módy. „Móda je pre nás rovnaký jazyk ako hudba alebo akékoľvek iné umenie. Keď sa dostanú k sebe, všetko do seba krásne zapadne, stáva sa jasnejším a vďaka tomu sa otvárajú brány slobody, pre ktoré dnes musíme bojovať viac ako inokedy.“
Beissoul & Einius založili v roku 2012 spevák Arturas Žabas a producent Einius Jarutis v meste Vilnius. Na svojom konte majú debutový album Laikas Paikas (Bláznivý čas) z roku 2014, EP Chamillion (2015) a druhý album A Secret Contrat (2017). Viac hudby a informácií nájdete na beissouleinius.com alebo ich facebookovom profile.

Beissoul & Einius - Innocent Black Coffee
https://www.youtube.com/watch?v=NnYtbGKfIuE

 
  11.4.2018 | Autor: Edo Kopček | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 316 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73199)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 81.990,-€
ico

Reality: Predám (73221)

Ponúkame na predaj celoročne obyvateľnú chatu v obci Drienica. Obytná plocha 95 m2, pozemok 632 m2. V obci lyžiarske stredisko a kúpalisko s welness. Chata je čiastočne zrekonštruovaná. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel č 0907 030 676

0907030676 | ico | cena: 61.000,-€
ico

Reality: Predám (73220)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt v Sabinove na Murgašovej ulici. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou. Bytový dom zateplený rekonštrukcia spoločných priestorov. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 65.500,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS