PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate. Lucia Langošová sa stala jednotkou na Slovensku!

Naša prešovská športová ikona cestovala na tieto Majstrovstvá Slovenska ako vždy s maximálnym cieľom.

Bol to vrchol sezóny karate seniorov na Slovensku a očakávania v prešovskom tábore boli obrovské, keďže Lucia nepozná prekážky, nepozná prehry samej so sebou. Bojuje a nikdy to nevzdáva...a tak tomu bolo aj v tento krásny deň, ktorý sa nezmazateľne zapíše do histórie prešovského seniorského karate…

Lucia Langošová okrem super výsledkov v individuálnych kategóriách, a to zisk ZLATA v BRH (bez rozdielu hmotnosti) Kumite ženy a STRIEBRA v kumite do 61 kg, získala aj ZLATO v kumite družstiev žien vo farbách Žiliny! Lucia potvrdila, že patrí k špičke ženského karate na Slovensku. Vďaka patrí hlavne jej predsavzatiu a tvrdej vôli, byť najlepšou. Drina s akou absolvuje tréningy, jej nasadenie je najlepším príkladom pre mladšie dievčatá v JUNIORE. Ani jeden "odfláknutý" tréning, ani jedna kvapka potu nazmar. Pre nás trénerov je veľkou výzvou vychovať raz také isté "LANGOŠKY" akou je Lucia a v časoch súťaženia aj jej sestra Júlia. Sú to legendy prešovského karate, ktoré sa rozžiarili naplno, nielen vďaka ich talentu, ale najmä disciplíne a chuti prekonávať samých seba... OSU

Predohrou pre Majstrovstvami Slovenska v ŽILINE, boli M-SR Shito ryu 2018, konané dňa 07.04.2018 v Dunajskej Strede. Prešov získal krásnych 10 medailí (2-1-7), pričom deťom sa budeme venovať v ďalšom článku. Lucia LANGOŠOVÁ je opäť aj dvojnásobnou MAJSTERKOU SLOVENSKA SHITO RYU pre rok 2018! Svoju úroveň absolútnej jednotky potvrdila Lucia Langošová, ktorá opäť po roku zvíťazila v kumite v kategórii do 60 kg a v BRH. Tieto Majstrovstvá Slovenska SHITO RYU boli zároveň nominačnými kritériami pre Majstrovstvá Európy SHITO RYU, kde minulý rok Lucia dominovala. Na júnových Majstrovstvách Európy v Taliansku, bude Lucia patriť medzi obrovské favoritky. Lucia proste vyhráva, kde príde. A to je nezmazateľný fakt, že odkedy sa vrátila opätovne do Prešova, jej vôľa po víťazstvách, nabrala na obrátkach a sny sa menia v realitu…

V reprezentačnom drese sa nedala zahanbiť ani mladšia PRESOV KARATE LADY, a to Miška BRYNDZOVÁ. Tá sa zúčastnila vo farbách slovenskej reprezentácie medzinárodného turnaja: LVIV CUP 2018, konaný dňa 25.03.2018 na Ukrajine. Miška vybojovala pre Slovenskú republiku na medzinárodnom turnaji LVIV CUP 2018 super výsledok, a to krásne 3.miesto!

16.4.2018 | Autor: Ľubomír Čiernik | Šport | čítané: 3006 krát