Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 21. August 2018 - Jana | zajtra Tichomír

PIS.sk

V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníci

Dobrovoľnícky festival Milujem svoje mesto pokračuje aj v tomto roku. Medzi 21. až 25. májom sa do projektu môže zapojiť každý, kto chce, aby naše mesto bolo krajšie, čistejšie i zdravšie.

„To, že už do nultého ročníka unikátneho Festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti sa zapojilo takmer 1500 mladých ľudí znamená, že je to dobrý projekt, a že sa v ňom oplatí pokračovať, “ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas stretnutia s organizátormi, zástupcami škôl či dobrovoľníckych organizácií, ktorí pripravujú pokračovanie úspešného projektu Milujem svoje mesto.

Tohtoročné pokračovanie projektu plánujú organizátori uskutočniť, podobne ako vlani, počas maturitného týždňa, od 21. do 25. mája, keď školy svojim žiakom vytvárajú náhradný program. Organizátori chcú do dobrovoľníckej činnosti zapojiť nielen čo najviac stredoškolákov, žiakov základných škôl, ale aj všetkých, ktorí chcú svojou prácou skrášliť Prešov. Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára, ktorý bude prístupný na webovej stránke www.milujemsvojemesto.sk/registracia/ .

V úvodnom ročníku si organizátori zo združenia Kresťania v politike spolu s mestom Prešov dali za cieľ ukázať, že v mladá generácia chce budovať pozitívny vzťah k svojmu mestu, a že pri správnej motivácii dokáže vytvárať aj nezištné hodnoty. „Išli sme do toho so srdcom, urobiť niečo pre svoje okolie iba tak, nezištne. Boli sme prekvapení nielen tým, koľko mladých ľudí prišlo, ale aj pozitívnym hodnotením tých, ktorí sa pri nás pristavovali, “ pripomenula Iveta Birošová svoje vlaňajšie skúsenosti z brigádovania so svojimi žiakmi..

To, že sa cieľ podaril, dokazuje aj fakt, že počas šiestich dní dobrovoľnej pomoci dobrovoľníci svojou prácou vytvorili hodnotu 19 000 eur. "Natreli sa zábradlia, ktorých sa dlhé roky nikto nechytil, vyčistili sa priestory, ktoré sa bežne nečistia, ale hlavný prínos bol v tom, že mesto žilo, že všade bolo vidno veľa mladých ľudí v krásnych červených tričkách, " skonkretizovala primátorka, ktorá v úvodnom ročníku tiež brigádovala pri obnove zábradlia na Námestí miestu.

Tohtoročný festival dobrovoľníctva oslovil aj predsedu PSK Milana Majerského, ktorý dobrovoľníkov povzbudil: "Dobrovoľníctvo má obrovský význam, pretože človek nerobí preto, že si robí nárok na odmenu , ale preto, že chce robiť dobro vo svojom okolí. Nech sa tieto prejavy dobrej vôle v oveľa väčšej miere ukážu aj v tomto roku a v tomto krásnom meste nech je vďaka mladým ľuďom krajšie."

 
  17.4.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 359 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73132)

1-izbový byt, 32 m2, 1. poschodie, plastové okná, inak pôvodný, zachovalý stav, vyhľadávaná tichá lokalita, mimo hlavnej cesty, nízke mesačné náklady do 100 eur/2 os. , osobné vlastníctvo, zateplená bytovka, loggia na medziposchodí.

0907030619 | ico | cena: 52.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73097)

Na predaj 2-izbový byt s halou, 57 m2, loggia 3 m2, po čiastočnej rekonštrukcii, Prešov, Sídlisko Šváby, ul. Važecká. K bytu patrí pivnica cca 4 m2. Dobrá občianska vybavenosť a možnosť pohodlného parkovanie pred blokom.

0907030623 | ico | cena: 65.000,-€
ico

Reality: Predám (73096)

Na predaj 1-podlažný, podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový. Pod strechou je využiteľný pôjd. Dobrá občianska vybavenosť.

0907030623 | ico | cena: 163.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS