Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

1. Šarišský hackathon - Pozvánka na panelovú diskusiu

Šarišský hackathon bude aj s panelovou diskusiou na tému Smart City. V piatok 18. mája sa tak bude diskutovať o inováciách, ktoré môžu byť užitočné nielen pre Prešovčanov, aj pre návštevníkov mesta.

V prvý deň blížiaceho sa úvodného ročníka Šarišského hackathonu bude priestor aj na panelovú diskusiu na tému Smart city. Začne v piatok 18. mája o 13.00 h.

Prvý Šarišský hackathon, ktorý organizuje mesto Prešov s partnermi, je podujatie pre programátorov, dizajnérov, grafikov, študentov a ďalších, ktorí majú nápad ako využiť dostupné dáta vo virtuálnom svete v prospech ľudí. Zanietenci programovania sa v Prešove stretnú od piatku 18. do nedele 20. mája.

Účastníci 1. Šarišského hackathonu budú predstavovať informácie o SMART technológiách. Tiež odprezentujú návrhy na inteligentné riešenia, ktoré môžu skvalitniť život Prešovčanom a zjednodušiť prístupnosť k informáciám tým, ktorí Prešov radi navštevujú.

Viac o 1. Šarišskom hackhathone: https://www.presov.sk/1sh.html

PROGRAM PANELOVEJ DISKUSIE SMART CITY
18. máj 2018, Prešov, Mestský úrad v Prešove

13:00 Úvodné slovo - Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov
13:10 Agenda SMART v podmienkach Slovenska - Michal Kaliňák, ZMOS
13:20 SMART City Prešov - Magdaléna Artimová, Mesto Prešov
13:30 Ľahší život so SMART - Richard Schwartz, Unicorn Systems SK s.r.o.
13:40 IoT riešenia pre ľudí a mestá - Martin Luknič, Orange Slovensko, a.s.
13:50 Lokačná platforma pre služby verejnosti - Soňa Verešová, HERE Europe B. V.
14:00 SMART Cities investičná platforma na Slovensku - Zuzana Nehajová, EY
14:10 Panelová diskusia
15:00 Zhrnutie, záver

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov
V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
V Prešove sa už po 61. krát uskutoční Večerný beh
61. ročník Večerného behu Prešovom sa uskutoční v sobotu 25. septembra o 16.00 hod. na Hlavnej ulici. Príďte aj s deťmi zažiť kopec zábavy a radosti zo športu!
Herniam a kasínam v Prešove odzvonilo
V oblasti kasín a herní došlo pred rokom k výraznej zmene, ktorá upravila, respektíve zvýšila právomoci miest a obcí pri regulácii tohto odvetvia zábavy. Už takmer rok môžu miestne samosprávy obmedziť hranie na svojom území bez potreby zbierania petičných podpisov. V súčasnosti na to stačí len schválené všeobecno-záväzné nariadenie. Cestou regulácie hazardu sa vybrali aj v Prešove, kde je od januára tohto roka v platnosti limitujúce nariadenie.
Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020
Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudli ďalšie dve výnimočné mená.
Zimný štadión je kompletne pripravený na štart hokejovej extraligy
Prešovský zimný štadión je opäť prístupný pre divákov. Pred prvým extraligovým zápasom tu pribudlo 3505 nových sedadiel a ďalšie technologické prvky, vďaka ktorým sa štadión premenil na moderný hokejový stánok.
Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa môže už čoskoro znížiť o jeden stupeň
V Prešovskom okrese je aktuálne 63,5% plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65%-nej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.
Sekčovčania namaľujú Mural, vystúpia aj Diridonky
Na StreetART fest Sekčov sa v sobotu 25.9.2021 stretnú umelci a miestni obyvatelia, aby spoločne skrášlili prostredie, v ktorom žijú.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK