Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Saturday - 18. August 2018 - Elena, Helena | zajtra Lýdia

PIS.sk

V Prešove pribudne šesť a pol kilometra novej cyklistickej komunikácie

Cyklistická komunikácia  Cykloželeznička Prešov - Zlatá Baňa - I. etapa sa začína realizovať. Odovzdaním staveniska sa naplno rozbiehajú práce na tejto dopravnej komunikácii, ktorá spoji mesto Prešov s blízkou rekreačnou oblasťou.

„Záujem verejnosti o cyklodopravu je čoraz väčší a my reagujeme na tento vývoj budovaním ďalších cyklociest, nielen v samotnom intraviláne mesta Prešov, ale zlepšujeme cyklistom podmienky aj pri ich cestách za prácou a rekreáciou do okolia nášho mesta. Po dokončení tejto prvej etapy cyklistickej komunikácie Cykloželeznička Prešov – Zlatá Baňa sa tak Prešovčanom i obyvateľom okolitých obcí otvoria možnosti bezpečného cestovania do práce na dvoch kolesách, ale aj objavovania krás týchto Slánskych vrchov, keďže sa dostanú až k rekreačnej oblasti Sigord, “ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas slávnostného odovzdania staveniska očakávanej cyklocesty, ktorá povedie koridorom bývalej lesnej, neskôr tzv. Pionierskej železnice.

Vybudovaný úsek tejto cyklistickej komunikácie bude mať asfaltový povrch, široký bude tri metre a s dĺžkou 6 a pol kilometra bude najdlhšou cyklocestou, ktorú prešovská samospráva v tomto volebnom období buduje. Súčasťou cyklotrasy budú aj odstavné plochy na bicykle so stojanmi na ich uloženie, s lavičkami i s odpadkovými košmi, lemovať ju budú aj informačné tabule.

V Prešove táto cyklocesta začne v mestskej časti Solivar (pri výjazde v smere na Dulovú Ves, oproti Družstvu AGROPLUS Prešov) a cyklistov nasmeruje cez Dulovú Ves a Kokošovce k rekreačnej oblasti Sigord. Cyklistom sa tak otvorí pohodlné a hlavne bezpečné cestovanie za objavovaním Slánskych vrchov, s nádhernými výhľadmi na náš kraj.

„Je to trinásť rokov, kedy sme so starostami Zlatej bane Dulovej Vsi a Kokošoviec začali presadzovať myšlienku oživenia bývalú Pioniersku železničku vo forme cyklotrasy. Som rada, že cykloželeznička bude žiť, keďže táto oblasť je obľúbeným miestom Prešovčanov, ale tiež preto, že občania okolitých obcí sa dostanú bezpečne do práce, “ vyslovila Apolónia Sejková, cyklonadšenkyňa, jedna z tých, ktorí myšlienku Cykloželezničky začali presadzovať medzi prvými.

Stavbu, ktorej realizácia je podľa zmluvy osemnásť mesiacov, vybuduje spoločnosť Swietelsky Slovakia, spol. s r.o. , ktorá je víťazom verejnej súťaže. „Chcem investora ubezpečiť, že stavbu zrealizujeme podľa projektovej dokumentácie a v požadovanej kvalite, no zároveň ho chcem aj uistiť, že ak nenastanú nepredvídané okolnosti, stavbu ukončíme ešte v jeseni tohto roku, “ potešil prítomných za dodávateľa riaditeľ oblasti východ Ing. Štefan Olejník.

Celkové náklady budú v objeme 1 187 988 eur. Mesto Prešov túto stavbu realizuje aj vďaka podpore z európskych fondov.

V minulom roku bola prešovskej verejnosti daná do užívania cyklocesta na Bajkalskej ulici s celkovou dĺžkou 484 m. Celkové náklady na tento projekt dosiahli sumu 148 352,67 eur.  Jej dobudovaním cyklisti dostali možnosť súvislého presunu od mestskej haly až do Veľkého Šariša.

Sieť cyklociest v Prešove sa už čoskoro rozšíri aj o ďalšie úseky. Pripravená je už aj výstavba cyklociest na Masarykovej i Sekčovskej ulici – tu je už ukončený proces verejného obstarávania. V procese zazmluvnenia je už aj cyklocesta v úseku Mestská hala - Wilec hôrka, ktorou mesto Prešov dokončí realizáciu svojich úsekov medzinárodnej cyklocesty Eurovelo, prechádzajúcej jeho územím.

Procesom prípravy prechádza aj úsek vedúci bývalým mlynským náhonom na Kúpeľnej ulici. Jeho dobudovaním tak budú navzájom cyklocestami prepojené všetky prešovské sídliská.

 
  16.5.2018 | Autor: Milan Grejtak | Šport | zobrazené: 495 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73084)

Na predaj 3- izb. rodinný dom - novostavba, pozemok o celkovej výmere 2353 m2, zastavaná plocha 116 m2, úžitková plocha cca 95 m2, v obci Hubošovce, okr. Sabinov, od centra mesta Prešov vzdialená len 14 km. Tiché vidiecke prostredie.

0907030622 | ico | cena: 209.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73109)

4 izbový útulný rodinný dom s úžitkovou plochou 96m² a pozemkom 535m²s rozsiahlou rekonštrukciou sa nachádza v slepej uličke mimo hlavnej cesty

0918993424 | ico | cena: 139.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS