Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Friday - 21. September 2018 - Matúš | zajtra Móric

PIS.sk

Pár slov o Hviezdoslavovom Kubíne

Mesiac máj je už štvrtý rok v Prešove spätý s jednou z najstarších súťaží na Slovensku, ktorá dáva priestor pre rozvoj detí mladších, starších, ale aj dospelých v schopnosti interpretovať a vnímať umelecký text. Je ňou Hviezdoslavov Kubín, ktorý v tomto roku završuje 64. ročník svojej existencie.

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove, útvar osvetovej činnosti boli aj v tomto roku organizátorom jeho krajského kola, ktoré sa konalo v dňoch 2. - 4. mája 2018. Recitátori Prešovského samosprávneho kraja zaplnili celé divadlo. Umelecké slovo sa nieslo "Malou scénou", "Zborovou" aj "Divadelnou knižnicou". Priestormi od mínus druhého do plus tretieho poschodia novej budovy DJZ sa ozývali detské hlasy a zneli texty slovenských aj zahraničných spisovateľov. Na krajskej súťaži sa v prvé dva dni predstavilo spolu 105 recitátorov a v tretí deň 7 divadiel poézie a detských recitačných kolektívov. Vystúpenia detí hodnotili v oba dni 3 trojčlenné komisie, v ktorých boli odborníci pre umelecký prednes z Prešova, Košíc, Michaloviec, či Spišskej Novej Vsi. Poroty ocenili 41 detí, z toho Alžbeta Piňková /Humenné/, Timea Adamečková /Lipany/, Anna Pipáková /Humenné/, Jakub Kubalík /Snina/, Zuzana Liptáková a Nikola Kravcová /Prešov/, Dominika Ondo-Eštoková /Kežmarok/, Samuel Klimek /Toporec/ a Daniela Dančová /Vranov nad Topľou/ budú náš kraj reprezentovať v Dolnom Kubíne na celoštátnej prehliadke Hviezdoslavov Kubín. V jej súťažnej časti sa predstavia víťazi súťaže divadiel poézie a recitačných kolektívov – DS ArtScena pri Súkromnom konzervatóriu D. Kardoša v Prešove hrou Tlkot /réžia Mgr. Marica Harčaríková/ a DS Alfa pri ZUŠ Mierová 81 v Humennom hrou Červené IKS /réžia Mgr. Eva Jacevičová/. Podujatie sa konalo s finančnou pomocou Fondu pre podporu umenia /FPU/.
Všetkým deťom blahoželáme k ich skvelým vystúpeniam, pedagógom ďakujeme za ich prácu a tým, ktorí nás budú reprezentovať koncom júna v Dolnom Kubíne prajeme veľa úspechov.

 
  23.5.2018 | Autor: Dagmar Rusnáková | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 311 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (73160)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou, na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73199)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 81.990,-€
ico

Reality: Predám (73235)

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | ico | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS