Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Friday - 21. September 2018 - Matúš | zajtra Móric

PIS.sk

O dva mesiace Prešov ožije mladými, prídu na Národné stretnutie mládeže P18

Mesto Prešov už o dva mesiace naplnia mladí ľudia z celého Slovenska. Prídu na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa uskutoční od 26. do 29. júla 2018.

Počas štyroch dní zažijú pokračovanie Národného stretnutia mládeže R15, ktoré sa konalo pred tromi rokmi v Poprade. Mladých nečaká len jedinečný program, zložený zo spoločných svätých omší, netradičnej krížovej cesty, katechéz, svedectiev, umeleckých vystúpení a unikátnej prehliadky reholí, hnutí a inštitútov. Spoločne sa budú radovať z viery v Krista a vzájomne vytvoreného spoločenstva. V týchto dňoch vrcholia viaceré aktivity spojené s prípravou podujatia. Do konca mája napríklad prebieha registrácia dobrovoľníkov a druhá fáza prihlasovania účastníkov P18.

"Už o dva mesiace sa uvidíme spolu v Prešove. Tešíme sa z toho, že nás čaká akcia, na ktorú sa chystáme vyše rok a pol, " hovorí Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za P18. "Ostáva nám doladiť ešte množstvo vecí, ale veríme, že to v spolupráci so všetkými našimi partnermi zvládneme. Opäť pozývam všetkých, ktorí nám chcú pomôcť, aby sa prihlásili za dobrovoľníkov. Špeciálne pozývam do služby mladých animátorov. Zároveň prosím o to najdôležitejšie - o modlitby za celé podujatie, " dodáva tajomník Rady Konferencie biskupov Slovenska pre mládež a univerzity, ktorej tím podujatie organizuje so stovkami dobrovoľníkov. "Na budúci mesiac vyvrcholí duchovná príprava Odvážny rok, preto verím, že mladí budú odvážni a prihlásia sa do Prešova, " dodáva.

Dva mesiace pred akciou prebieha aktívne prihlasovanie, podpora, propagácia a predaj predmetov verejnej zbierky P18. Viaceré tímy hľadajú ochotných dobrovoľníkov do služby. Programový tím finalizuje program a logistiku účinkujúcich, ako aj priame prenosy z akcie. Do tlače sa chystajú knihy Odvážny rok a Máriina cesta a CD s deviatimi piesňami Odvážneho roka. Ďalší tím uzatvára práce na tvorbe programovej brožúry. Zároveň sa navrhujú tričká pre dobrovoľníkov a účastníkov. Dobrovoľníci tiež doťahujú posledné detaily spojené s technickým zabezpečením, ubytovaním, stravou či rehoľnou kaviarňou. Zároveň sa uzatvoril program chystaného popoludnia angažovanosti a EXPA povolaní.

Na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, ktoré sa v podobných rozmeroch koná po tretí raz, sa doteraz prihlásilo vyše 3 000 mladých ľudí. Podobné podujatie celonárodného formátu sa konalo v roku 2013 v Ružomberku a v roku 2015 v Poprade. Organizuje ho Katolícka cirkev na Slovensku. Generálnym partnerom je mesto Prešov. P18 bude programovo späté so Svetovými dňami mládeže (SDM). Za ich myšlienkou stojí dnes už svätý Ján Pavol II. , ktorý osobne zavítal do Prešova v rámci svojej druhej apoštolskej návštevy Slovenska a prvej v samostatnej republike 2. júla 1995. Hlavným mottom P18 je myšlienka „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“ s podtitulom: Odvaha žiť v prítomnosti. Z toho vznikol Odvážny rok.

 
  27.5.2018 | Autor: Komunikačný tím P18 | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 320 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Predám (73235)

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73112)

Na predaj rodinný dom alebo chalupu s celoročným využitím v Jakubovanoch okr. Sabinov. Dom prešiel čiastočnou rek. - v izbách plávajúca podlaha, kuchyňa, kúpeľňa dlažba kúrenie plynové gamátky a kachľová pec. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.300,-€
ico

Reality: Predám (73199)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 81.990,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS