Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 21. August 2018 - Jana | zajtra Tichomír

PIS.sk

PRESOV KARATE KIDS naďalej úspešne reprezentujú mesto Prešov na vrcholových podujatiach v rámci súťaží karate

Pred ukončením najúspešnejšej sezóny čakali prešovských karatistov súboje na prestížnom turnaj GP ŽILINA 2018.

Prešovčanom sa na turnaji nad mieru darilo a získali dokopy 9 medailí (1-5-3 ). PRESOV KARATE KIDS bojovali na super obsadenej súťaži, opätovne s veľkou vervou. Nebáli sa, chceli pre PREŠOV vybojovať čo najviac krásnych cien, tak poďme krok po kroku, ako sa komu darilo...

Už ako býva zvykom, svoj šmrnc a kvalitu potvrdila Lucia Langošová, ktorá zvíťazila v kategórii KUMITE OPEN ŽENY a nesie do Prešova zlato!

Super výkon predviedol Maxim Balucha, ktorý konečne získal svoju prvú veľkú medailu. Vo finále prehrával už 0:4, potom vyhrával 6:4 a tesne pred koncom kopom na hlavu prehral 6:7... NEVADÍ. Maxim potvrdil si, že si talent a šport je aj o takýchto situáciach, ktoré ťa preveria a naučia, ako sa poučiť z prehry a do budúcna vyhrať... TAKŽE MAXIM - STRIEBRO a obrovský úsmev s radosťou. :D!

Krásny výkon z nováčikov v JUNIORE podal aj ďalší Maxim, tentokrát Zozuľák. Ten v tejto ťažkej konkurencii získal bronzovú medailu a opäť potvrdil, že má povahu bojovníka.

Naše stálice v detskej reprezentácii JUNIORU menovať nebudeme, keďže podali svoje štandardné výkony. Treba si uvedomiť, že túto sezónu sme zvolili cestu najťažších a najviac konkurenčne obsadených súťaží v rámci Slovenska, preto hlavne starších "neriešime" za ich prípadné neúspechy na súťažiach. Neodporúčame to ani rodičom, alebo celkovo iným ľuďom, keďže postaviť sa na tatami chce guráž a nebojte sa.. "drill" na tréningoch sa neukazuje len aktuálnymi výsledkami, ale určite sa ukáže hlavne v budúcnosti. Základ je, aby deti karate milovali, aby milovali vás, rodičov. Preto ich nekritizujte ak domov nedonesú medailu, ale ukážte im, že ste na nich hrdí aj napriek tomu, že ju nezískali. Lebo pri dnešnom tlaku zo strany zastaralého a zle nastaveného, kvantitatívne premoknutého a nafúknutého edukačného procesu v školách, je už úspechom to, keď deti zvládajú trénovať, súťažiť a hlavne milovať tento krásny šport - karate! Nerobte na nich tlak, ale ukážte im vašu podporu.. OSU!

Ďalšie výsledky PRESOV KARATE KIDS na GP ŽILINA 2018:
https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php?klub=79&sutaz=76

Ďalšou reprezentačnou akciou, tentoraz najmenších Prešovčanov do 12 rokov, boli M-VÚKABU 2018. Uskutočnili sa dňa 05.05.2018 v Košiciach. Súťaž bola určená pre detičky do 12 rokov, kde najmladšie PRESOV KARATE KIDS získali neuveriteľných 47 MEDAILÍ (11 - 15 - 21)!

Slnečná sobota bola opäť v plnom nasadení PRESOV KARATE KIDS, ktoré bojovali na kvalifikačnej súťaži pre Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate detí. Mnohé z PRESOV KARATE KIDS si včera odniesli medailu, mnohé si poplakali a ostali bez nej, ale základ je, že sa nebáli, došli a bojovali. Odmenou im boli krásne zážitky, medaily, diplomy, postup na Majstrovstvá Slovenskej republiky a hlavne krásny deň s kamarátmi. Karate má spájať, má učiť deti tomu, aby vedeli spolu komunikovať, spoločne bojovať za jeden cieľ a v prípade prehry, aby vedeli pochopiť, že aj zlé veci nás môžu posunúť vpred. OSU!

Výsledky PRESOV KARATE KIDS na M-VÚKABU:
https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php?klub=79&sutaz=92

Vrcholom sezóny pre deti do 12 rokov, boli následne Majstrovstvá Slovenska v karate detí. Tie prebehli dňa 19.05.2018 opäť v Košiciach. Prešovčania potvrdili, že karate mlaď vychovávaná v Prešove raz bude miešať karty v seniorských kategóriach. Prešovčania získali 6 medailí (1-1-4). V prešovskom tábore sú pre túto sezónu aj dvaja celkoví víťazi SR pohára - Kryštof Balucha a Jasmína Hamajdáková.

Samotná sezóna 2017/18 nám zbehla rýchlejšie, ako začala. Rekordná počtom súťaží, ktorých sme sa zúčastnili, rekordná v počte detí zúčastnených na vrcholných slovenských súťažiach a rekordná hlavne v počte detičiek, ktoré od nás z JUNIORU štartovali na ich hlavnom súťažnom vrchole - Majstrovstvách Slovenskej republiky.

Je to super pocit mať toľko pretekárov na súpiske bojujúcich za mesto PREŠOV, keďže časť pretekárov prešla do starších kategórií, časť pretekárov prešla do kategórií pokročilých, kde už KARATE súťaženie naberá reálne kontúry ich výkonnosti, a často môže prípadný neúspech odradiť dieťa od súťaženia. V dnešnej dobe je problematické pracovať s mládežou na súťažnom poli, v prípade že nie je podpora rodičov. V Prešove ale máme super rodičov, ktorí svoje deti podporujú v ich bojoch samých so sebou v rámci ich súťažného progresu. Milí rodičia, ďakujeme Vám. Aj preto od nás postúpilo na M-SR tohto roku toľko nováčikov, aj preto veľa detičiek, ktoré nepostúpili, nastúpili aspoň na disciplínu AGILITY alebo v družstvách a aj preto, my tréneri, veríme, že PREŠOV a JUNIOR čakajú do budúcna ešte krajšie KARATE časy, aké zažívame teraz.

Deti v sobotu bojovali naplno, veľa z nich na medailu siahalo, avšak posledné sekundy ich pridelili súperom. Veľa sĺz pretieklo po prehratých zápasoch, veľa sĺz pretieklo po tom, čo deti vypadli z bojov o medaily. Karate vie byť kruté, keďže zápasy trvajú v detských kategóriách od 60 - 90 sekúnd. To je doba, kde stačí jedna chyba, trošku smoly a idete domov na sucho... No aj tu sa snažíme aj najmenšie PRESOV KARATE KIDS učiť k tomu, že prehra musí byť rozobratá v ich hlavičkách, prehru musia chápať ako motiváciu k ďalšiemu tréningu na sebe.

Dvaja naši reprezentanti prebrali na úvod Majstrovstiev Slovenska poháre určené pre celkových víťazov Slovenského pohára, a to Kryštof Balucha a Jasmína Hamajdáková. A potom to prišlo. Rozbehli sa tvrdé boje, ktoré určili, že do Prešova nesieme 6 medailí, ktoré neskutočne potešili dušičky PREŠOVČIAT. Majstrom Slovenskej republiky v súťažiach KUMITE (8 - 9 r. chl.) sa po dvoch tituloch VICEMAJSTRA z minulých rokov stal - Gregor Lehotský. Gregor si to za svoj prístup k tréningom zaslúžil a po tretikrát po sebe potvrdil, že patrí k najväčším talentom v rámci Slovenskej republiky. Vicemajsterkou Slovenskej republiky sa stala opäť tak, ako minulý rok, Melánia Laciová. K titulu Melánii chýbal kúsok, avšak práve Melánia vie, že nie sú dôležité vavríny, medaily, diplomy, ale cieľ a tvrdá práca vedúca k jeho splneniu. Ďalšie super výkony a bronzové medaily pridali pre Prešov Hamajdáková, Krajňák, Frankovský a Ferencová.

Všetkým deťom, ktoré súťažili za JUNIOR, chceme poďakovať, za ich bojovné výkony, keďže karate je ťažký šport a sľubujeme, že urobíme všetko preto, aby ste KARATE milovali, ako ho milujeme my, Vaši tréneri... OSU!

Ďalšie výsledky PRESOV KARATE KIDS na M-SR v karate detí:
https://www.sutazekarate.sk/klub_klubvysl.php?s=092a017912b1452841f905af839a0858&klub=79&sutaz=96

www.karate-presov.sk
www.juniorko.sk
Youtube: Karate klub Junior Presov
Facebook: Karate klub Junior Presov

 
  28.5.2018 | Autor: Ľubomír Čiernik | Mesto Prešov | zobrazené: 1029 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73112)

Na predaj rodinný dom alebo chalupu s celoročným využitím v Jakubovanoch okr. Sabinov. Dom prešiel čiastočnou rek. - v izbách plávajúca podlaha, kuchyňa, kúpeľňa dlažba kúrenie plynové gamátky a kachľová pec. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.300,-€
ico

Reality: Predám (73084)

Na predaj 3- izb. rodinný dom - novostavba, pozemok o celkovej výmere 2353 m2, zastavaná plocha 116 m2, úžitková plocha cca 95 m2, v obci Hubošovce, okr. Sabinov, od centra mesta Prešov vzdialená len 14 km. Tiché vidiecke prostredie.

0907030622 | ico | cena: 209.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Predám (73114)

Byt je po rekonštrukcii, riešený ako bezbariérový. 3. poschodie/3, orientácia bytu V/Z. Kuchyňa je riešená v centre bytu, prepojená s jedálňou. K bytu patrí veľká murovaná pivnica s oknom, výmera cca 12 m2. Bytový dom je po kompletnej rekonštrukcii.

0907030623 | ico | cena: 119.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS