Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Friday - 21. September 2018 - Matúš | zajtra Móric

PIS.sk

Legenda o zakliatom meste je novým muzikálom pre celé rodiny

V nedeľu 3. júna 2018 sa v kine Scala v Prešove uskutoční premiéra muzikálovej rozprávky Legenda o zakliatom meste z dielne Divadla Ad1, ktoré má na svojom konte tri celoslovensky úspešné muzikály „Farár z (M)ARSU“, „Volajte ma Meggi“ a „Príbeh z Tammiru“. Divadelná novinka je určená rovnako detským i dospelým divákom a uskutočňuje sa pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej.

Po úspechu muzikálovej rozprávky „Príbeh z Tammiru“, ktorú v rámci Slovenska videlo viac ako 17 tisíc divákov, sa tvorivý tím Divadla Ad1 (vykreovaný z ochotníkov z Veľkého Šariša a mladých profesionálnych umelcov z Prešova a okolia) rozhodol opäť siahnuť po rozprávkovom námete.

„Milan Rúfus povedal, že rozprávky nevznikli pre to, aby deti zaspali, ale aby sa dospelí prebudili. Zistili sme, že dospelí si spolu s deťmi veľmi radi pozrú pútavý príbeh a navyše ich baví dešifrovanie hlbšej významovej roviny, ktorú im v predstavení ponúkame. A to je naším cieľom. Aby do divadla prišli ľudia starí i mladí a nechali sa vtiahnuť do príbehu, ktorý im dá viac ako len zážitok z krásnej hudby, kostýmov či vtipných situačných gagov, “ tvrdí scenáristka a režisérka muzikálu Katarína Pirohová.

Legenda o zakliatom meste pozýva divákov do dôb rytierov a krásnych dvorných dám a rozpráva príbeh o rúcaní dávnych tradícií v meste obohnanom hradbami, kde sa mladému kráľovi nechce vládnuť a kde bol zavrhnutý prastarý zákon spísaný v tajomnej Knihe kníh. Boj s Čiernym kniežaťom a jeho vyslancami nivočiacimi kráľovstvo vyhrá až kráľovná, ktorá je ochotná za svoje mesto a milovaného kráľa položiť život; s princom, ktorý v spolupráci so šašom a jeho dcérami vráti zavrhnutú Knihu späť do zámku.

V predstavení účinkuje 32 hercov z radov amatérov, študentov herectva i profesionálov. Oživujúcou súčasťou sú 7 detskí herci. Tanečnú zložku zabezpečuje Tanečné divadlo Bodies pod vedením choreografky Henriety Háberovej. Autorom hudby je Jozef Ždiľa, scénu vytvorili Kamila Straková a Tomáš Dzuruš, kostýmy Ľudmila Marcinková, Runa Tkačíková a ďalší. Asistentkami réžie sú Katarína Miženková a Miriama Fedorková (stála členka Divadla A. Duchnoviča v Prešove).

Popri muzikálovom predstavení vznikla aj rovnomenná kniha od Prešovčana, katolíckeho kňaza Vladimíra Štefaniča, ktorá bude spolu s CD s piesňami z muzikálu slávnostne uvedená na nedeľňajšej premiére. „V predchádzajúcom projekte Príbeh z Tammiru sme pri tvorbe scenára vychádzali z fantasy románu „Kráľovná z Tammiru“ autora Vladimíra Štefaniča, držiteľa Ceny Ivana Kraska za debut roka 2009. Pri tvorbe nového muzikálu boli inšpiráciou viaceré rukopisy tohto autora. Nakoniec počas písania scenára vznikla zároveň aj nová kniha, ktorá nesie rovnomenný názov. Rozhodli sme sa ju vydať a ponúkať ako doplnkový zážitok „na domov“, ku ktorému sa dá vrátiť, aj keď už dojmy z predstavenia vyprchajú, “ vysvetľuje manažérka Divadla Ad1, Stanislava Jarkovská.

V sobotu 2. júna sa uskutoční predpremiéra muzikálu, v nedeľu 3. júna slávnostná premiéra. Najbližšie reprízy sú naplánované na 16. a 17. júna 2018 taktiež v kine Scala v Prešove. Predstavenie „Legenda o zakliatom meste“ bude tiež súčasťou programu Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa koná v Prešove na konci júla tohto roku.

Viac informácií o predstavení a predpredaj vstupeniek na www.ad1divadlo.sk

 
  31.5.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 612 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73212)

Války, pôvodný stav, kachľové pece, na pozemku sú 2 domy, 2 stodoly. Pozemok má prístup z dvoch strán, možnosť výstavby z druhej strany. Elektrika, studňa, plynová a kanal. prípojka. Rovinatý pozemok 1898 m2. Tiché prostredie, dobré dopr. spojenie s PO.

0907030619 | ico | cena: 32.000,-€
ico

Reality: Predám (73220)

Ponúkame na predaj 3 izbový byt v Sabinove na Murgašovej ulici. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou. Bytový dom zateplený rekonštrukcia spoločných priestorov. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. čísle 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 65.500,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (73160)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou, na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73248)

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku 700 m2, počet izieb 5 izbový rodinný dom https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodi nny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | ico | cena: 199.000,-€
ico

Reality: Predám (73214)

Na predaj tehlový dvojpodlažný 7-izbový rodinný dom, pôvodný stav, možné využívať aj ako dvojgeneračné bývanie, samostatné vstupy na prízemie aj poschodie. Súčasťou predaja aj hospod. budovy, garáž. Čiastočne rovinatý pozemok, čiastočne svah.

0907030619 | ico | cena: 65.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS