Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 21. August 2018 - Jana | zajtra Tichomír

PIS.sk

V Prešove sme privítali delegácie z partnerských miest

Dni mesta Prešov sú príležitosťou aj na stretnutie s priateľmi z partnerských miest. Po prvýkrát v histórii do Prešova zavítal primátor nemeckého Remscheidu. Okrem neho pozvanie prijali aj delegácie z poľského mesta Nowy Sacz a z maďarskej Nyíregyházy.

Už na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove nechýbali delegácie z maďarskej Nyíregyházy pod vedením viceprimátora Attilu Ulricha a nemeckého Remscheidu pod vedením primátora Burkharda Mast-Weis. Včera sa k nim pripojila delegácia z poľského mesta Nowy Sacz pod vedením viceprimátora Jerzy Gwizdza.

V stredu sa zahraničné delegácie zúčastnili na večernom programe Dni mesta Prešov a vo štvrtok predpoludním si prezreli historické centrum mesta a židovskú synagógu. Popoludní ich na radnici prijala primátorka Andrea Turčanová.

Už na úvod zaspomínali na minuloročné stretnutia, ktoré utkveli v pamäti kvôli príjemnej a humornej atmosfére. Tohtoročné prijatie sa nieslo rovnako v priateľskom duchu a komunikácii.

Primátorka vyjadrila radosť zo vzájomného stretnutia s delegáciami, pretože dobré nastavené vzťahy miest by mali udržiavať a pokračovať.

„Verím, že sa vám mesto i aktivity počas týchto dní páčili natoľko, že budete mať motiváciu a chuť sa sem opäť vrátiť. Zmysel partnerstva miest tkvie určite v tom, že udržiavajú kontakty, ale ide predovšetkým o vzťahy a vymieňanie si skúseností v podobe neustálej spolupráce, ktorý by mala nadobúdať stále nové významy v akejkoľvek oblasti. Či už ide o samosprávu, školstvo či kultúru, “ povedala primátorka.

Burkhard Mast – Weisz vyjadril poďakovanie a veľmi dobrý pocit z mesta Prešov a tiež ľútosť nad tým, že od návštevy primátorky Turčanovej v Remscheide pred tromi rokmi, si našiel čas až teraz. Prešov sa mu však natoľko páči a spolupráca je tak príjemná, že sa plánuje vrátiť.

Za poľskú delegáciu sa prihovoril viceprimátor Jerzy Gwizdz. Ten poukázal predovšetkým na mentálnu, jazykovú i duchovnú blízkosť a podobnosť našich krajín a miest, ktorá je výborným základom vzájomnej spolupráce. Vyjadril dôležitosť pokračovania v týchto dobrých vzťahoch aj prepájaním vzťahov mladých ľudí našich miest v rôznych oblastiach.

Nyíregyháza, ktorú včera na stretnutí zastupovala poslankyňa Eva Rudolf Halkone, patrí medzi partnerské mestá Prešova, kde je spolupráca nastavená veľmi dobre, intenzívne a aktívne. Je to doslova „živý vzťah“ a v tomto vzťahu by obe strany radi pokračovali. Pozitívom partnerstva je aj podpis zmluvy o spolupráci medzi univerzitami oboch miest, ktorá sa uskutočnila v roku 2016. Poslankyňa z maďarského partnerského mesta vyjadrila aj veľmi pozitívny pocit z možnosti pozrieť si a inšpirovať sa Trojičným jarmokom, pretože je predsedníčkou kultúrnej a športovej komisie.

Delegácie sa zúčastnili aj tradičného otvorenia Trojičného jarmoku, užili si jeho atmosféru v centre mesta a ochutnali aj miestne špeciality.

 
  8.6.2018 | Pridal: Redakcia PIS | Mesto Prešov | zobrazené: 250 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73096)

Na predaj 1-podlažný, podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový. Pod strechou je využiteľný pôjd. Dobrá občianska vybavenosť.

0907030623 | ico | cena: 163.000,-€
ico

Reality: Predám (73084)

Na predaj 3- izb. rodinný dom - novostavba, pozemok o celkovej výmere 2353 m2, zastavaná plocha 116 m2, úžitková plocha cca 95 m2, v obci Hubošovce, okr. Sabinov, od centra mesta Prešov vzdialená len 14 km. Tiché vidiecke prostredie.

0907030622 | ico | cena: 209.000,-€
ico

Reality: Predám (73099)

Na predaj 3,5 - izbový byt 75 m2, loggia 4 m2, Prešov - Sekčov, po čiastočnej rekonštrukcii. Výhodou je malá polizba vedľa detskej izby, s oknom, oddelená dverami s policami a vstavaným nábytkom. K bytu patrí pivnica (cca 5 m2).

0907030623 | ico | cena: 83.900,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73097)

Na predaj 2-izbový byt s halou, 57 m2, loggia 3 m2, po čiastočnej rekonštrukcii, Prešov, Sídlisko Šváby, ul. Važecká. K bytu patrí pivnica cca 4 m2. Dobrá občianska vybavenosť a možnosť pohodlného parkovanie pred blokom.

0907030623 | ico | cena: 65.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS