Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Tuesday - 21. August 2018 - Jana | zajtra Tichomír

PIS.sk

Podoby hovoreného slova 2018

Slovo - písané a hovorené - je tým, čo od nepamäti robí človeka človekom. Ním sa ľudia spájajú, vzájomne komunikujú a vytvárajú spoločenstvá.

Je dôležité, aby naša komunikácia prebiehala kultivovane, aby sme sa v nej zdokonaľovali, aby sme si uvedomovali jej rôznorodosť. Divadlo Jonáša Záborského Prešov – útvar osvetovej činnosti sa pravidelne vo svojej činnosti venuje o.i. práve slovu, a to formou súťaží, ale aj tvorivých dielní. Práve ony dávajú možnosť pre zdokonaľovanie sa študentom základných, stredných škôl a aj ich pedagógom v oblastiach rétoriky, umeleckého prednesu, literárnej tvorby, moderátorských vystúpení. Tieto interpretačné podoby slova majú pritom mnohé spoločné roviny a zároveň jasne odlišujúce polohy.

Na základe veľmi priaznivého ohlasu v minulom roku sme aj v roku 2018 pripravili pre žiakov základných a stredných škôl tvorivé dielne, na ktorých sa študenti stretli s lektormi, aby spoločne hľadali odpoveď na otázku v čom sú si umelecký prednes, moderovanie a rétorika podobné a v čom sú odlišné. Podujatie sa pod názvom Podoby hovoreného slova stalo jedným z podujatí vrámci projektu Metamorfózy umenia, metamorfózy v nás, ktoré sa koná v roku 2018 s podporou Fondu pre podporu umenia.

Aprílové stretnutie patrilo žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa rozhodli zdokonaliť ako budúci recitátori, moderátori, či rétori. Podujatie bolo zamerané najmä na problematiku rétoriky. Na májovom stretnutí pokračovali seminaristi v rozbore otázok týkajúcich sa moderátorských a umelecko - interpretačných vystúpení.

Stretnutia boli nielen výmenou informácii poskytnutých lektormi študentom. Stali sa aj priestorom vzájomného obohatenia o názory, postoje k tvorbe, interpretácii a len potvrdili fakt, že dnešní mladí ľudia sú rozhľadení, majúci vlastné názory, no zároveň aj chuť učiť sa, zdokonaľovať sa a načúvať.

 
  8.6.2018 | Autor: Dagmar Rusnáková | Kultúra a voľný čas | zobrazené: 228 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (59727)

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | ico | cena: dohodou
ico

Reality: Dám do prenájmu (72391)

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 | ico
ico

Reality: Dám do prenájmu (72920)

Dám do prenájmu pekný, dvojizbový, kompletne zariadený byt na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove. Slnečný byt s loggiou a pivnicou na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Parkovanie pred domom.

+421903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73096)

Na predaj 1-podlažný, podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový. Pod strechou je využiteľný pôjd. Dobrá občianska vybavenosť.

0907030623 | ico | cena: 163.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS