Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.
obsah:

dnes je Wednesday - 22. August 2018 - Tichomír | zajtra Filip

PIS.sk

Prešovská univerzita začína s rozsiahlou rekonštrukciou internátov

Letné obdobie sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) bude aj tento rok niesť v znamení rekonštrukcií. Tá najzásadnejšia sa dotkne študentských domov na ulici 17. novembra, ktoré univerzita obnoví jednak s využitím vládnej dotácie, štrukturálnych fondov, ako aj vlastných zdrojov. S prácami sa začne v najbližších dňoch.

Študentské domovy PU tvorí komplex štyroch internátov s celkovou ubytovacou kapacitou 1918 miest. Tie najvyťaženejšie a najväčšie sa nachádzajú na ul. 17. novembra a práve ich sa dotkne pripravovaná rozsiahla rekonštrukcia. „Som rád, že spúšťame dlho očakávanú rekonštrukciu internátov z peňazí, ktoré prisľúbila vláda SR, sám som sa osobne zúčastnil stretnutí s predsedom vlády SR niekoľkokrát. Teším sa, že sa nám potrebné náležitosti podarilo zadministrovať v pomerne krátkej dobe a máme už aj podpísanú prvú zmluvu so zhotoviteľom stavby, “ priblížil rektor PU Peter Kónya, ktorý verí, že začiatkom akademického roka sa budú môcť študenti nasťahovať už do zrekonštruovaných priestorov. S cieľom minimalizácie negatívnych sprievodných javov spojených s rozsiahlymi rekonštrukčnými prácami vedenie univerzity iniciovalo ich koncentrovanie do letných mesiacov tak, aby počas semestra nedochádzalo k zníženiu kvality bývania ubytovaných študentov.

Rekonštrukcia interiérov z vládnej dotácie
Vláda SR uvoľní v prvej etape na rekonštrukciu vysokoškolských internátov 20 mil. eur. Z tejto sumy pôjde pre Prešovskú univerzitu celkovo viac ako 2,3 mil. eur, pričom pre tento rok bolo PU pridelených 1,5 mil. eur. Daná čiastka v tomto roku bude použitá prioritne na rekonštrukciu interiérových častí Študentských domovov PU na ul. 17. novembra 11 (tzv. nový internát) a ul. 17. novembra č. 13 (tzv. starý internát). „So systematickými opravami internátov z vlastných zdrojov univerzity, ktoré sa týkali jednotlivých poschodí, sme začali pred niekoľkými rokmi. Z aktuálnej dotácie predpokladáme zdynamizovať procesy tak, aby sme v priebehu dvoch rokov kompletne ukončili interiérové rekonštrukcie dvoch najväčších ubytovacích zariadení PU, “ uviedla kvestorka PU Mária Nováková. Rekonštrukcia je zameraná na obnovu sociálnych zariadení, inžinierskych sietí, skvalitnenie bývania a celkovú modernizáciu. „Pod obnovou sa rozumie nové napojenie v sociálnych bunkách pri izbách na vodu, kanál k stúpačkám a osadenie nových ventilátorov. Prevedie sa kompletná výmena zriaďovacích predmetov v kúpeľných a toaletách. Zároveň bude realizovaná kompletná rekonštrukcia elektroinštalácie v sociálnych zariadeniach, izbách, ako aj na chodbách, v kuchynke a študovni, “ konkretizovala kvestorka Nováková. Ako doplnila, izby a sociálne zariadenia budú nanovo vymaľované, vymenia sa podlahy, ale tiež vstupné dvere za protipožiarne, čím sa zvýši požiarna bezpečnosť .

Zateplenie tzv. starého internátu zo štrukturálnych fondov
Prešovská univerzita má taktiež schválený projekt zo štrukturálnych fondov v celkovej výške viac ako 980 tis. eur, ktorý je zameraný na komplexnú exteriérovú rekonštrukciu Študentského domova a jedálne PU (tzv. starý internát) s cieľom zníženia energetickej náročnosti. „Zámerom projektu je dosiahnutie požadovaných tepelno-technických parametrov obalového plášťa budovy a strechy bloku C, ako aj dosiahnutie úspory energie pri jej prevádzke. Ide o zateplenie budovy, výmenu okien, sanáciu balkónov, repasáciu zábradlí a výmenu klampiarskych prvkov, “ poznamenal prorektor pre rozvoj, informatizáciu a hodnotenie kvality PU, Peter Adamišin. Zároveň dodal, že po úspešnom ukončení a kontrole verejného obstarávania univerzita v uplynulých dňoch podpísala zmluvu so zhotoviteľom diela a očakáva začiatok rekonštrukčných prác v najbližších dňoch.

Študentské domovy PU boli dané do užívania pred viac ako 40 rokmi. Univerzita do ich obnovy priebežne investuje a hľadá rôzne spôsoby pre zvyšovanie štandardu ubytovania študentov. V minulých rokoch vo viacerých internátoch realizovala výmenu okien s využitím zdrojov EÚ, rekonštrukciu interiérov internátov z vlastných zdrojov, ako aj ďalšie drobné opravy na zvýšenie kvality bývania. Za obdobie troch rokov boli kompletne zrekonštruované celé tri poschodia na tzv. novom internáte a dve poschodia na tzv. starom internáte boli kompletne vybavené novým nábytkom.

 
  14.6.2018 | Autor: Anna Polačková | Vzdelávanie a ško... | zobrazené: 341 krát |  diskusia (0) |   | |

PRIHLÁSENIE

zabudol som heslo

Užívateľ neprihlásený. Registrácia

INZERCIA

ico

Reality: Predám (73087)

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | ico | cena: 43.900,-€
ico

Reality: Predám (73096)

Na predaj 1-podlažný, podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový. Pod strechou je využiteľný pôjd. Dobrá občianska vybavenosť.

0907030623 | ico | cena: 163.000,-€
ico

Reality: Dám do prenájmu (72762)

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory o výmere 67m2 a 52 m2 samostatne, ale aj vcelku 119 m2, situované v krásnej záhrade v blízkosti centra Prešova s parkovaním.

0903602897 | cena: dohodou
ico

Reality: Predám (73132)

1-izbový byt, 32 m2, 1. poschodie, plastové okná, inak pôvodný, zachovalý stav, vyhľadávaná tichá lokalita, mimo hlavnej cesty, nízke mesačné náklady do 100 eur/2 os. , osobné vlastníctvo, zateplená bytovka, loggia na medziposchodí.

0907030619 | ico | cena: 52.000,-€
ico

Reality: Predám (73112)

Na predaj rodinný dom alebo chalupu s celoročným využitím v Jakubovanoch okr. Sabinov. Dom prešiel čiastočnou rek. - v izbách plávajúca podlaha, kuchyňa, kúpeľňa dlažba kúrenie plynové gamátky a kachľová pec. V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE 0907 030 676.

0907030676 | ico | cena: 53.300,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti. OK

© Copyright 2000 - 2015 Vádium s.r.o., 2015 - 2018 Vádium-IT, s.r.o., Prešov
Powered by Tesmur:CMS