Sunday - 21. October 2018
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Testovacia prevádzka pis.sk, pre starú verziu kliknite na tento odkaz.

Filmové leto v regióne Šariš

V Prešove aj vo Veľkom Šariši to v lete žije filmami. Obyvatelia týchto miest, ale aj návštevníci, ktorí sa tu zdržia na pár dní, môžu počas júla a augusta zažiť neopakovateľnú atmosféru letného kina hneď na niekoľkých rôznych miestach a podujatiach. Od júna organizuje Kino Pocity premietania v záhradnom kine za Scalou, minulý týždeň začali premietať aj v Lanovom centre na Sídlisku 3 v Prešove, od piatku do nedele čaká všetkých festivalových nadšencov Filmová noc na hrade Šariš a august bude v prešovskej záhrade umenia patriť Bažant Kinematografu.

Letné Kino Pocity v centre mesta i na sídlisku

Prešovské Kino Pocity úspešne rozbehlo svoju druhú sezónu premietaní v záhradnom kine za Scalou, ktoré na doterajších štyroch projekciách navštívilo viac ako 1000 divákov. Dramaturgia letného kina prináša každý utorok mix komerčne úspešných titulov z minulého roka a umeleckejších filmov, oceňovaných na rôznych filmových festivaloch. Júlové projekcie v záhradnom kine ponúknu ešte horor podľa Stephena Kinga To, skvelú francúzsku komédiu Máme pápeža! či úspešný film
Tri billboardy kúsok za Ebbingom. V auguste sa môžu diváci tešiť na ďalšiu taliansku komédiu Miesto splnených túžob, horor Uteč a na 50. výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Česko-Slovenska sa bude premietať dokumentárny film Bratříček Karel o malom spevákovi s veľkým hlasom, Karlovi Krylovi. Organizátori letného kina sľubujú aj jedno filmové prekvapenie na záver sezóny.

V Lanovom centre na Sídlisku III. za začalo premietať každý štvrtok a návštevníci tam nájdu viac klubových filmov. Najbližším premietaním bude severská komédia nakrútená podľa predlohy úspešného švédskeho spisovateľa Fredericka Backmanna Muž menom Ove. Milovníci westernu môžu prísť na netradičný Slow west v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom, drámu Toto je náš svet s Viggom Mortensenom ako otcom vychovávajúcim svoje deti alternatívnym spôsobom, francúzsku komédiu o kríze stredného veku Rock'n Roll či film pre všetkých fanúšikov horolezectva Vábenie výšok Pavla Barabáša.

Filmová noc na hrade Šariš

Na hrade Šariš nad mestom Veľký Šariš odpremietajú organizátori 7. ročníka FNNH – Filmovej noci na hrade dovedna 60 krátkych a 4 celovečerné tituly. Festival sa profiluje ako prehliadka prestížnych svetových i domácich krátkych filmov so špecifickými súťažnými sekciami. V dňoch 20. – 22. 7. 2018 uvidia návštevníci v rámci sekcie iSHORTS – Prvá liga filmy z BAFTA a PALM SPRINGS, či aktuálne poľské krátke filmy opradené oceneniami za účasti úspešnej autorky Anastazje Dabrowskej. Čerešničkou na torte budú krátkometrážne snímky Dušana Hanáka, za jeho osobnej účasti. Taktiež osobne uvedie film Obrazy starého sveta.  Diváci sa môžu tešiť aj na víťaza Českého leva, film Atlantída,  2003 a krátky film Magic moments, ktory bol uvedený aj na festivale v Cannes.

Témou ročníka je Človečina, čo sa odráža aj na samotnom výbere súťažných filmov. Festival ponúkne unikátne súťažné sekcie. Diváci budú hlasovať za najhorší film, nepôjde však o hocijaké „nepodarky“, ale aj o cenné prvotiny súčasných mladých slovenských režisérov. Do tejto sekcie sa môže prihlásiť doslova ktokoľvek a podeliť sa tak o svoje diela, ktoré berie s nadhľadom. Ďalšou súťažnou sekciou bude oceňovanie najlepšieho protagonistu z prihlásených dokumentárnych filmov. Cenu si tentokrát neodnesie tvorca, ale ten, kto svojím príbehom, či účinkovaním najlepšie ustojí dôležitú úlohu protagonistu. Víťaza bude určovať odborná porota.

Bažant kinematograf v Záhrade umenia

Bažant Kinematograf je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. V Prešove ho diváci nájdu od 9. do 13. augusta na tradičnom mieste v Záhrade umenia. Od svojej prvej sezóny v roku 2003 sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku. Program tvorí kolekcia 5 celovečerných slovenských a českých filmov. Tento rok tam uvidíte divácky obľúbený film Čiara, Svěrákov film Po strništi bos, zábavný príbeh českého lobistu Antonína Blaníka v satirickej komédii Prezident Blaník, najnovší film Jiřího Vejdělka Otcova volga a tanečný film Basckstage. Projekciu filmov zabezpečujú dva štýlové retro-autobusy typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu.

 

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality:
Predám

Predaj 3 - izbový byt, 68 m2, loggia 5 m2, po čiastočnej rekonštrukcii - plastové okná, v izbách a predsieni laminátové podlahy, v kuchyni PVC. 2 poschodie /7. K bytu patrí pivnica.

0907030623 | | cena: 79.500,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

Stavebný pozemok, lokalita Pod Wilec hôrkou, Prešov. Plocha parcely 1359 m2. Prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta. IS: elektrina, plyn, verejný vodovod, kanalizácia (v blízkej budúcnosti). Cena: 32, - Eur/m2.

0907030622 | | cena: 32,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Kancelárske/obchodné priestory, ul. Vajanského, Prešov. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom, dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac. 1 parkovacie miesto.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu rodinného domu napojeného na všetky IS. Dom pozostáva z 3 izieb, kuchyne špajze, predsiene, kúpeľne, WC, terasy a garáže. Pozemku o výmere 907 m2 s prístupom po asfaltovej ceste. Bližšie info aj na www.igreality.sk

0903670564 | | cena: 134.770,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.