Sobota, 15. december 2018
Meniny má Ivica | zajtra Albína

KK JUNIOR - úspech detí a klubu

Prinášame Vám rozhovory s trénermi z Karate klubu JUNIOR.

Ako ste sa dostali k Junioru? Je pravda , že Vaša dcéra Kristína je zápasníčkou v Juniore? Ako ste vnímali jej progres na súťažiach, nebáli ste sa spojenia - dievča a karate?

K Junioru som sa dostal vďaka odporúčaniam známych. Rozhodoval som sa medzi Taekwondom a Karate, tak som sa pýtal v mojom okolí a vyhral Junior klub s karate, kde som prihlásil dcéru Kristínu, takže je pravda, že je v Juniore zápasníčka. Tým, že som ju v podstate na karate prihlásil ja, tak som sa nebál, skôr sa ako o dievča o ňu bojím v bežnom živote. Preto som aj zvolil kontaktný šport, ktorý jej dá okrem športových cieľov aj niečo do života, ako napr. sebaobranu, sebavedomie, psychickú a fyzickú výdrž a húževnatosť. Ku karate sa dostala vo vyššom veku (9 rokov) tak sa musí na súťažiach častokrát pasovať so skúsenejšími súperkami, preto ma teší, že aj v takejto kvalitnej konkurencii sa dokáže presadiť, preto vnímam jej súťažný progres pozitívne, čo by ale nešlo bez kvalitných a odmakaných tréningov za čo patrí veľká vďaka trénerom a trénerkám, ktoré sú mimochodom jej veľké vzory.

Podobne ako tréner Halecký, aj vy pomáhate s disciplínou AGILITY. Ako vidíte Vaše zapojenie do trénerského procesu v rámci Junioru? A ako vnímate prácu s deťmi ?

V priebehu tejto sezóny sme sa aj s trénerom Marošom zapojili do tréningového procesu, kde trénujeme deti do 11.rokov - disciplínu agility. Je to pre mňa veľká česť, pocta a obrovská zodpovednosť byť v trénerskom kolektíve Junioru. Pri agility sa snažíme hravou formou rozvíjať u detí rýchlosť, obratnosť, výdrž a výbušnosť čo sú v športovom karate neoddeliteľné atribúty pre úspešný rast a napredovanie reprezentantov. Ja ako rodič som si vždy vážil ľudí , čo venujú svoj čas deťom akýmkoľvek spôsobom, či už športom, spevom, umením atď. , preto som ani chvíľku nezaváhal nad ponukou pomôcť v trénovaní detí.

Na tréningy Junioru chodieval aj Váš mladší syn Sebastián a Vaša manželka na kondičné tréningy. Ste celá karate rodinka?

Sebastiána a Kristínu sme prihlásili na karate spoločne, ale syn má diagnostikovanú poruchu pozornosti a mal s tým počas tréningov značné problémy tak mal pauzu...hoci pohybových schopností má na rozdávanie. Tento rok už ale začal sporadicky s tréningom a dokonca , , spáskoval , , na vyšší technický stupeň tak uvidíme, kam to dotiahne. A aby som nezabudol na manželku, tak tá sa zúčastňuje kondičných tréningov pre dospelých, kde si po ťažkom týždni dáme do tela nielen fyzicky ale s boxerskými rukavicami aj do zubov. Karate žije celá rodina, tešíme sa z úspechov detí, snažíme sa vytvárať deťom podmienky na tréning, chodíme podporovať na súťaže takže tým celkom fungujeme.

Čo Vás motivuje v práci s deťmi, keďže vieme, že trénujete cudzie deti v Juniore zdarma?

Aj mňa a moje deti trénovali a trénujú tréneri zdarma tak nevidím dôvod robiť to ináč. Nie všetko čo sa robí pre peniaze, sa robí dobre. Keď to robíte lebo chcete tak do toho dáte oveľa viac. A musím Vás opraviť-deti v klube nie sú cudzie, trávime s nimi toľko času na tréningoch a súťažiach, že už ich za cudzie nepovažujem.

Nebojíte sa prípadných úrazov, alebo iných problémov na tréningoch, súťažiach a následných reakcií rodičov? Predsa len v klube máte aj deti 3- ročné, to určite znamená veľa kontroly a veľa stresu pri ich organizovaní.

Počas tréningov sa snažíme čo najviac vyvarovať prípadným úrazom tým, že každú tréningovú jednotku absolvuje s deťmi viac trénerov naraz, tak máme lepší dohľad a prehľad. Čo sa týka zranení, tak tie patria k životu športovca a nedá sa s tým popasovať ináč ako liečením. Karate nepatrí medzi kontaktné športy v ktorých sa víťaz určuje napr. snahou knokautovať súpera preto na súťažiach nedochádza k vážnejším zraneniam. Je dobré, že sa preto deti nesnažia víťaziť použitím hrubej sily a agresivity ale taktikou a čistou technikou.

Aké sú Vaše osobné ciele v Juniore a v karate celkovo ?

Moje ciele sú v prvom rade spojené s deťmi a s rodinou. V karate je asi pre každého taký splnený sen 1. DAN. Čo sa týka trénovania, budem rád ak sa bude klubu dariť, vychováme čo najviac talentov a pomôžeme aj v živote ako napr. v projekte Juniorko.

Prezraďte, aký recept mal Junior, že Vás tak namotal a čo by mali iné kluby urobiť podobne, aby rodičia mali takú chuť ako máte vy osobne?

Recept? Jednoduchý. Ľudskosť, profesionalita, prístup. Páči sa mi spôsob akým klub funguje - ako je vyriešený tréningový systém, rotácia trénerov na tréningoch, transparentnosť vo financiách. Možnosť zmysluplne tráviť voľný čas s deťmi. Neviem ako to funguje v iných kluboch tak neviem dať radu ale treba vyskúšať Junior a uvidíte.

Rozhovor s trénerkou klubu:

Prečo ste začali trénovať s trénermi v JUNIORE deti? Čo Vás lákalo na poslaní trénerky v Juniore?
Keď ma pred dvomi rokmi oslovili tréneri s ponukou trénovať mladšie deti športovú disciplínu agility (prekážky, atletická časť), napadlo ma, že by to bolo rozumné využitie nadšenia pre tento šport, ktorý mi v minulosti bol veľkou neznámou. To nadšenie mi ostalo aj pri ich trénovaní. Hlavne vtedy, keď vidím detičky, ktoré prídu v septembri do klubu s neistým krokom, nesmelým postojom a vystrašeným pohľadom a na konci sezóny sú smelšie a odvážnejšie. Ako trénerku ma teší, že detičky sú fyzicky a pohybovo zdatnejšie a že aj ja som mohla svojím pričinením prispieť k ich športovému rozvoju.

Vieme, že Váš syn Filip trénuje v JUNIORE. Čo mu karate dalo do života?
Keď som ho priviedla na prvý tréning, mal sedem rokov a bol nesmelý a neistý. Už po pár mesiacoch a po mojom posmeľovaní, aby to nevzdal, som videla na mojom dieťati, ako je z neho čoraz viac sebavedomejší chlapec. A na konci sezóny sa strach a neistota z jeho pohľadu a postoja vytratili. Tam kdesi tkvie to moje nadšenie, keď som videla, ako tréneri svojim profesionálnym a obetavým prístupom vedeli zaujať deti pre tento šport. Ako ich vedú k disciplíne a rešpektovaní druhého. Okrem iného, Filip získal skúsenosti prezentovať sa pred širokou verejnosťou a nadobudol odvahu zakaždým, keď nastupoval do zápasov. Naučil sa aj pokore. Lebo tento šport nie je len o víťazstvách, ale častokrát prichádzajú aj prehry a on sa naučil ich prijímať s pokorou, čo nie je prejav slabosti, ale rešpektovania toho druhého.

Venujete sa aj vy športu ako takému a zdravému životnému štýlu?
Priznám sa, že predtým som sa športu vôbec nevenovala, až kým som nezačala byť súčasťou kolektívu Karate JUNIOR Prešov. Tréneri v našom klube dávajú rodičom možnosť aktívne sa zapojiť do tréningového procesu prostredníctvom spoločného cvičenia s ich deťmi, alebo individuálne bez detí na oldies tréningoch pre dospelých, kde sa naučia základné techniky karate, boxu, ale aj sebaobrany. Pred tromi rokmi som bola jedna z prvých rodičov, ktorá začala túto možnosť tréningov pre dospelých využívať. Pamätám si, ako na začiatku, bez akýchkoľvek skúseností som si nesmelo nasadzovala boxerské rukavice, a postupne každým tréningom sa vo mne vzbudzoval záujem nielen o tento druh športu, ale o šport ako taký. Popri tomu som sa začala rekreačne venovať cvičeniu v posiľňovni a pochopila som, že nikdy nie je neskoro začať športovo aktívne žiť.

Je ťažšie karate alebo ekonomika, ktorej sa venujete?
Práca, ktorej sa venujem, mi zamestnáva myseľ a karate je zase pre mňa určitou formou relaxu, ktorý mi umožňuje ju očistiť od stresu. Ak by bola otázka položená tak, že ktoré z tých dvoch vecí ma baví viac, tak jednoznačne by odpoveď znela, že je to karate. Práca s deťmi aj keď je náročná, vie byť zároveň tiež zábavná a napĺňa vás dobrým pocitom.

Prečo by mali rodičia prihlásiť dieťa na KARATE CAMP, kam idete ako každý rok v auguste?
Prihlásiť dieťa na KARATE CAMP odporúčam ako trénerka, a aj ako mama. Deti počas siedmych dní majú pod vedením trénerov vytvorený program na zvýšenie telesnej zdatnosti a nabratie fyzickej kondície, ako prípravu na novú sezónu. Týždeň bez rodičov deti naučí samostatnosti a z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že to dokážu aj tie najmenšie detičky. A čo je tiež pre deti dosť podstatné, nájdu si nových kamarátov a utužia sa medzi nimi priateľské vzťahy. A ak by sa niektoré detičky báli, že to bez mamičky nezvládnu, tak tam budem ja - trénerka teta mamka Danka, ako ma deti familiárne nazývajú a ja im budem na blízku.

Čím je podľa Vás JUNIOR iný oproti iným športovým klubom?
Čo je podľa mňa chvályhodné a obdivuhodné a čím sa odlišuje náš JUNIOR od iných klubov, je Projekt Juniorko, prostredníctvom ktorého je umožnené deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia venovať sa športu. Konkrétne už tretí rok Projekt Juniorko zastrešuje financovanie štyroch detí z detského domova v Prešove. Tie sa môžu plnohodnotne venovať športu a rozvíjať svoj športový talent. A že to má význam, dokazujú aj ich veľmi dobré výsledky na súťažiach.

Vaše plány dobudúcna s Karate klubom Junior, alebo karate celkovo?
Aj naďalej by som chcela pomáhať s tréningom malých detí, podporovať ich v rozvíjaní športového talentu a motivovať ich k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC MV TRANSPORT Prešov
Presne 57 zápasov odohralo spolu 235 hráčov na súpiskách 10 mužstiev od Prešova, cez Košice, Bardejov, Vranov nad Topľou až po Svidník v 3b Prešovskej Hokejbalovej lige 2018/2019 počas aktuálne skončenej jesennej časti. Množstvo fanúšikov bolo svedkami výborných a napínavých zápasov, ale aj takých, kde bolo rozhodnuté už v prvých tretinách. Žiaľ, zažili sme aj kontumačné výsledky, tak ako tomu bolo aj v poslednom dohrávanom kole.
Pavlovic Cup pred bránami jubilejného ročníka
Úvod zimnej futbalovej prestávky patrí rôznym halovým turnajom. V Prešove patrí k tým najtradičnejším turnaj O pohár Ladislava Pavloviča - legendárneho hráča prešovského Tatrana a jedného z najlepších kanonierov československého futbalu.
Projekt JUNIORKO vyhral prvú cenu
Projekt Juniorko, občianskeho združenia Karate Klub Junior Prešov bodoval v súťaži "Šport je nádej", ktorá bola vyhlásená Slovenským olympijským výborom.
Presov Karate Kids úspešné aj na jeseň
Od začiatku októbra až do dnešného dňa preverilo PRESOV KARATE KIDS niekoľko zaujímavých súťaží.
Na záver skupiny Ligy majstrov proti Skopje stále s postupovou nádejou
Hádzanárov Tatrana Prešov čaká v sobotu 1.12. od 19.30 hod. v Tatran Handball Aréne proti macedónskemu Metalurgu Skopje posledné vystúpenie v skupinovej fáze Ligy majstrov.
Výsledky A mužstva a juniorských súťaží futsalového klubu FK Ekoprim Prešov.
Projekt, ktorý pomáha detským talentom
Klub KARATE KIDS Prešov v roku 2015 rozbehol projekt JUNIORKO pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktoré vďaka nemu objavili a stále rozvíjajú svoje talenty.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.