Piatok, 22. marec 2019
Meniny má Beňadik | zajtra Adrián

Seniori, čítajte pozorne! Dodržujte tieto rady a neprídete o peniaze

Slovenská polícia sa opäť obracia na seniorov, ktorí sa až príliš často stanú obeťami podvodu. Pozrite si zoznam dobrých rád, ktoré môžu pomôcť aj vám.

Médiami často preletia správy, kedy sa obeťou podvodu stane niektorý zo seniorov. Ani pravidelné odporúčania v televízii, na internete či v rádiách často nepadajú na úrodnú pôdu. Muži zákona sa preto rozhodli zverejniť niekoľko dôležitých rád, ktoré aj vám môžu pomôcť nestať sa ďalšou z obetí podvodníkov. Nezabúdajte, že pokiaľ nadobudnete akékoľvek podozrenie, neváhajte kontaktovať políciu na čísle 158.

Rady seniorom pred podvodmi:

Nikdy neverte vymyslenému príbehu, ktorý Vám do telefónu uvádza akákoľvek osoba, ktorá následne od Vás žiada peniaze!

Nekomunikujte s osobou, ktorá sa v telefóne vydáva za Vášho príbuzného alebo lekára, či inú osobu a žiada od Vás peniaze na rôzne účely!

Nehovorte do telefónu koľko máte peňazí doma alebo našetrených v banke!

Nepožičiavajte si peniaze pre volajúcich podvodníkov od susedov!

Pri podozrivých telefonických volaniach vždy zložte telefón!

Okamžite volajte svojim príbuzným alebo inej osobe, ktorú poznáte a dôverujete jej a poraďte sa s nimi!

Ihneď si u príbuzných overte skutočnosti, ktoré Vám cudzia osoba uvádzala v telefóne!

Nikdy nevyberajte svoje finančné úspory z osobných účtov, z vkladných knižiek alebo bankomatov pre podvodníka, ktorý Vás v telefóne žiada o peniaze, aj keď pôsobí dôveryhodne!

Neriaďte sa pokynmi volajúceho podvodníka, že kde, ako a komu máte odovzdať peniaze!

Nikdy nevkladajte peniaze na cudzie účty v bankách ani cez finančnú službu Western Union!

Mohlo by Vás zaujímať
Riaditeľka Knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove a vždy usmievavá knihovníčka Marta Skalková odovzdala po 11 rokoch svoje žezlo a môže si spokojne užívať dôchodok.
Knižnica sa pod odborným vedením Marty Skalkovej postupne vyprofilovala na modernú kultúrno-vzdelávaciu ustanovizeň plnú informácií a komunitných aktivít, kde potreby čitateľa boli vždy prvoradé. Marta Skalková ich poznala dokonale, veď profesii knihovníčka bola verná 44 rokov.
Prešovské internátne rádio oslavuje polstoročie
Už 50 rokov sa internátne rozhlasové štúdio Prešovskej univerzity v Prešove (PU) Rádio PaF prihovára svojím univerzitným poslucháčom. Počas tohto obdobia prešlo značnou modernizáciou, uspelo vo viacerých súťažiach a vystriedalo sa v ňom viac ako tristo členov na rôznych pozíciách. Polstoročie oslávilo veľkolepo, s bývalými členmi a odhalením nového loga.
Pivovar Šariš opäť spúšťa grantový program Šariš ľuďom. V tomto roku chce podporiť aj folklór
Variť dobré pivo a pomáhať regiónu, v ktorom sme doma. Spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko pokračuje vo svojej tradícii zlepšovania života v Prešovskom kraji a vyhlasuje ďalší ročník grantového programu Šariš ľuďom.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj dvojpodlažný rodinný dom, výmera pozemku 698 m2, počet izieb 3, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, materiál kombinovaný - tehla, kváder, kúrenie plynové - gamat, kozub v obývacej izbe, vlastná studňa, nízke mesačné náklady.

0907030623 | | cena: 76.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom v žiadanej obci Ľubotice, pozemok 514 m2, všetky IS

Na predaj 5 izbový rodinný dom v pôvodnom stave. Úžitková plocha cca 200 m2, celková plocha parcely je 514 m2. Strecha stanová (eternit), plynové vykurovanie. Žiadaná lokalita.

0907030622 | | cena: 117.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

2 stavebné pozemky Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku vedie spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik (šírka 19 m x dĺžka 37 m), IS: elektrina v blízkosti pozemku, vlastný vodovod. Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Prenájom kancelárske/obchodné priestory, prízemie, širšie centrum, Prešov

Na prenájom kancelárske/obchodné priestory Prešov, ul. Vajanského. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom. Možnosť využiť dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac.

0907030622 | | cena: 450,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.