Sunday - 21. October 2018
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Testovacia prevádzka pis.sk, pre starú verziu kliknite na tento odkaz.

Svet Dávnych vekov

Originálne archeologické nálezy, trojrozmerné doplnky a multimediálne aplikácie. To všetko a ešte oveľa viac čaká na návštevníkov Kaštieľa a Archeoparku Hanušovce nad Topľou. Výnimočnú modernú expozíciu o svete minulosti môžu návštevníci obdivovať už od utorka 31. júla.

Svet dávnych vekov je názov modernej archeologickej expozície. Tá je súčasťou návštevy Archeoparku Živá archeológia, situovaného len pár metrov od Kaštieľa. Poznávanie v expozícii a prežívanie dejín v Archeoparku tak ponúka návštevníkom ucelený a krásny múzejný zážitok.

„Expozícia je jedinečná aj v tom, že v interiéri je zasadená do komplexu, ktorý obsahuje aj výstavné, edukačné a konferenčné priestory pre školské návštevy aj odborníkov“ hovorí o výstave riaditeľka Krajského múzea v Prešove, autorka námetu a odborného scenára expozície PhDr. Mária Kotorová, PhD.

Výstava je usporiadaná chronologicky. Začína staršou dobou kamennou a končí novovekom s pokladmi mincí zo 16. -17. storočia. Návštevníci určite ocenia aj výnimočnú popularizačnú interpretáciu nálezov.

„Medzi týmito hraničnými obdobiami ponúkame výber cenných archeologických nálezov - kamenných, keramických, bronzových, strieborných a železných predmetov s informáciami o ich využívaní, ktoré podčiarknu scénické kompozície“ prezradila Kotorová.

Expozícia vznikla vďaka realizácii projektu cezhraničnej spolupráce Živá archeológia ako jedinečný produkt kultúrneho turizmu Karpát, Interreg 2014-2020 V-A PL-SK. Návštevníci tu preto môžu vidieť aj niekoľko skvelých exponátov z Podkarpatského múzea v Krosne.

„Expozícia je v prvom rade cennou klenotnicou originálnych archeologických nálezov z regiónov Prešov, Vranov, Stropkov, Svidník, Bardejov a z regiónov slovensko-poľského pohraničia“ dodáva Kotorová.

Súčasťou otvorenia výstavy bude aj kultúrny program. Na vernisáži vystúpi známy multiinštrumentalista Michal Smetanka s ukážkami hry na repliky pravekých hudobných nástrojov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Kancelárske/obchodné priestory, ul. Vajanského, Prešov. Prízemné priestory s výkladom, výmera 63 m2, priestory po kompletnej rekonštrukcii, dve samostatné miestnosti s príslušenstvom, dva samostatné vstupy. Cena 450, - Eur/mesiac. 1 parkovacie miesto.

0907030622 | | cena: 450,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality:
Dám do prenájmu

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality:
Predám

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku 700 m2, počet izieb 5 izbový rodinný dom https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodinny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality:
Predám

Stavebný pozemok, lokalita Pod Wilec hôrkou, Prešov. Plocha parcely 1359 m2. Prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta. IS: elektrina, plyn, verejný vodovod, kanalizácia (v blízkej budúcnosti). Cena: 32, - Eur/m2.

0907030622 | | cena: 32,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.