Sobota, 15. december 2018
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Hľadajú fajn ľudí, program Work&Study od spoločnosti Unicorn je otvorený ešte do polovice septembra

Stredoškoláci na východe majú jedinečnú príležitosť získať prácu a zároveň študovať na prestížnej vysokej škole, avšak prihlásiť sa môžu už len do polovice septembra.

Work&Study je program spoločnosti Unicorn, ktorý ponúka absolventom stredných škôl možnosť získať štipendium na prestížnej vysokej škole v Prahe a zároveň pracovať vo svojom regióne. Prihlásiť sa môžu záujemcovia, ktorí vidia svoju budúcnosť vo svete IT,  majú ukončenú strednú školu s maturitou a chcú byť súčasťou nadnárodnej software fabriky.

Termín na podanie prihlášok na budúci školský rok je 15. september 2018. Ak máte záujem, pošlite svoje CV a motivačný list na adresu workandstudy@unicorn.com, alebo vyplňte prihlášku na www.unicorncollege.cz.

„Hľadáme fajn ľudí, ktorí môžu byť prospešní pre svoj tím, vedia tvoriť pridanú hodnotu, sú ambiciózni a chcú na sebe pracovať. Zároveň chceme podporiť mladých ľudí a vytvárať im podmienky na to, aby mohli pracovať a študovať v regióne, v ktorom sú doma, “ hovorí Richard Schwartz , obchodný riaditeľ spoločnosti Unicorn.

Cieľom ponúkaného programu Work&Study je poskytnúť absolventom stredných škôl alternatívu získať prácu a súčasne aj štúdium. „Chceme prilákať šikovných absolventov primárne technických stredných škôl, ktorí u nás budú pracovať ako programátori a súčasne budú študovať kombinovanou formou na Unicorn College. Primárne je v ponuke študijný odbor Informačné technológie.“ Uviedol Marek Beránek, riaditeľ Unicorn College.

[STRONG]["Štúdium prebieha čiastočne formou webinárov, či videokonferencií a čiastočne výukou priamo na Unicorn College v Prahe.
Spojenie štúdia s praxou sa ukazuje nie len ako obojstranne výhodná spolupráca, ale v dnešnej dobe, už ako nutnosť. Podobný princíp spolupráce už rozvíjame so Strednou priemyselnou školou elektrotechnickou v Prešove, veríme preto, že naša ponuka vzbudí záujem aj v ostatných častiach tohto regiónu, “][STRONG] doplnil informácie Richard Schwartz zo spoločnosti Unicorn.

Pár dôležitých termínov:

- prihlášku na Unicorn college je potrebné poslať do 15.9.2018.
Semester začína 1.10.2018.

- 10.8.2018 prebehnú pohovory s uchádzačmi, ktorí už poslali CV a motivačné listy. Pohovor a pracovné interview prebehne so zástupcami Unicorn College a Unicorn Systems SK.

Ďalšie pohovory budú prebiehať po uzávierke termínu prijímania prihlášok, po 15.9.2018.

Mohlo by Vás zaujímať
Ruská kultúra a jazyk bližšie k študentom a verejnosti
Prešovská univerzita (PU) v Prešove dňa 20. novembra slávnostne otvorila Ruské centrum, ktorého hlavnou myšlienkou je priblížiť ruskú kultúru a ruský jazyk.
Nadané deti spoznávali svet muzikoterapie
Hudba možno nevylieči každú chorobu, no ak je dobre aplikovaná, môže byť veľmi dobrým pomocníkom v boji s ňou. Rýchlo pôsobí na ľudské emócie, a ak je podporená pohybom jej účinok je hlbší a silnejší. Výsledkom spojenia hudby a terapie je muzikoterapia, ktorá spríjemnila stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove.
Začína sa 7. ročník Logickej olympiády intelektovo nadaných žiakov
Organizátori celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným spustili registráciu do celoslovenskej súťaže intelektovo nadaných žiakov. Logická olympiáda je určená intelektovo nadaným žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov.
Mikroelektráreň v škole
Študenti využili vietor a mobily na vzdelávanie na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej v Prešove skĺbili do projektu využívanie alternatívnych zdrojov energie a vzdelávanie.
Deti zo Sabinovskej vo vynovenom
Budovy Materskej školy Sabinovská sú nielen krajšie, ale aj energeticky úspornejšie. Pracuje sa však aj na rekonštrukcii ďalších prešovských materských škôl. Tri budú mať aj väčšiu kapacitu.
Stredoškoláci podporili prešovské nadané deti
Novembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove spestrila návšteva stredoškolákov. Netradičné mimoškolské vzdelávanie nadaných podporili študenti zapojením sa do logických hier.
Materská škola na európskej ceste
Medzinárodný seminár Materská škola na európskej ceste, ktorý sa uskutočnil v slovinskej Ľubľane mal aj prešovské zastúpenie. Tatiana Daráková z Materskej školy Jurkovičova 17 a Renáta Gumanová z Materskej školy Bajkalská 31 tam naberali skúsenosti z oblasti tvorby a realizácie medzinárodných projektov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Masér/Masérka

Zabehnutá chránená dielňa príjme na TPP maséra/masérku.

0905743031 | | cena: 550,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.