Pondelok, 22. júl 2019
Meniny má Magdaléna | zajtra Oľga

Rock Pod Kameňom 2018 zaplnil sninské rybníky do posledného miesta

Plný zážitkov a pestrosti, vychutnali si ho fanúšikovia aj kapely, takýto bol festival Rock pod Kameňom odohrávajúci sa v unikátnom prostredí Sninských rybníkov. Svoje brány zatvoril už 16. ročník vo výbornej nálade a ani tentoraz nesklamal! Slnečné počasie, fantastická atmosféra a zmes rockových štýlov!

Tri dni od 9. do 11. augusta si užívali rôzne generácie milovníkov hudby pri koncertoch kapiel Helloween, Kabát, DragonForce, Pretty Maids, Vice, Peter Nagy a Indigo, Harlej, Iné Kafe, Gladiator, Tomáš Klus, Metropolis, Karpina, Živá Voda, Ravenclaw a ďalších.

Štvrtkové poobedie vyhlásilo teplotné extrémy a rovnako tak tvrdo na Spark stage vybehla trashová kapela MANYAC, okrem hrania si na festivale zo živého vystúpenia natočili chalani z THE NOW svoj nový videoklip.

Plniaci sa areál naznačil príchod hudobných stálic. INÉ KAFE odpálilo hity z prierezu 23 ročnej kariéry. „Hraje sa nám tu vždy výborne, ľudia spievajú s nami naše najväčšie hity. Začiatkom budúceho roka plánujeme tour s pôvodnými členmi kapely, ja spievať nebudem, v speve ma vystrieda Majo Chromý“, prezradil Vratko Rohoň.

HARLEJ vyplnil medzery v už plnom kotly nedočkavých fanúšikov kapely KABÁT, ten znova nikoho nenechal chladného. Na vypredaný festival sa gitarista Ota Váňa z Kabátu pozerá takto: „Fanúšikov tu máme. Na Sninské rybníky jazdíme hrať dosť často a radi. Tu sú ľudia veľmi živí, čím viac na východ, tým sú živší. Takže keď hráme, všetci skáču a bavia sa. Jazdíme tu radi práve pre tú atmosféru.“ Noc ukončila KARPINA s ich divoko vtipnými textami.

Druhý deň festivalu extrémnejší ako ten predošlý. Náladu dvíhalo ako slnečné počasie, tak rovnako program vystupujúcich kapiel. Piatok naštartoval MASSRIOT, MAHAGON a pravidelní návštevníci RAVENCLAW. Frontman Matej Valiska o plánoch kapely: „Ravenclaw odohrali na Rock pod Kameňom 2018 jeden z posledných tohtoročných koncertov. Skupina si koncert veľmi užila, energiu z koncertu, zážitkov a fanúšikov sľubujú investovať opäť do tvorby piesni. Kapela sa zatvára do štúdia a čoskoro plánuje vydať nové skladby a videoklip.“

Na scénu prichádzali SK-CZ headlineri a pod stageom sa to zaplnilo. Ako prebehlo vystúpenie z pohľadu kapely GLADIATOR po rokoch? „Boli sme úplne plní očakávania, pretože hrali sme tu naposledy desať rokov dozadu, takže po dlhej dobe sme sa vracali, čo ako sa zmenilo, naozaj to narástlo na veľkú úroveň, je to obrovský festival, ktorý je naozaj perfektne zorganizovaný a výborne, že ľudia proste stále chodia. Páči sa nám kombinácia tých žánrov, že to nie je iba čisto metalový festival, vidno aj v ľuďoch, že je pestrejší. To sme sa aj tešili ako to bude, boli sme veľmi spokojní, že koncert bol výborný, my sme sa tešili, veľmi radi sa vrátime, ak to bude možné“, s nadšením rozpráva Miko Hladký o zmenách na festivale po desiatich rokoch.

Miko Hladký tiež o plánoch v kapele: „Teraz pracujeme na novej platni, práve nahrávame novú pesničku, ktorú chceme vydať v septembri, chceme ju dať do rádia, aby ju ľudia počuli. Takže na tom pracujeme a táto pesnička je vlastne z nového pripravovaného albumu, ktorý vyjde koncom roka. Veľmi sa na to tešíme, pretože vydávame album po štyroch rokoch, takže nás to aj veľmi baví, že opäť dáme nejaké nové pesničky našim fanúšikom.

Neobvyklým žánrom pre rockový festival prekvapil TOMÁŠ KLUS, ktorý podmanil šarmom aj rockerov. Skok medzi ľudí hneď počas prvej skladby prekvapil každého, jeho komunikácia a rocková improvizácia proste zapadla tam kde mala. O hudbe, strachu i rockeroch hovorí stále vysmiaty a pozitívny Tomáš Klus: „Super, my sme boli veľmi prekvapení, ja som si hovoril pred koncertom čo tu budeme vlastne robiť, keď som počul všetky tie kapely čo hrali pred nami na veľmi bustrované gitary, ale východ Slovenska potvrdil, že to je najotvorenejšia časť Európy a my sme sa tu cítili ako doma. Pretože hudba je iba jedna a ja som rád, že to všetci tu pochopili, že to metalisti vlastne takto v sebe majú.

Nefalšovanú hitmi overenú show pripravil PETER NAGY a INDIGO. „Festival úžasných ľudí Snina Rock pod kameňom. Ďakujeme za úžasnú atmosféru.“ Komentoval na fb stránkach Peter Nagy. Ako slovenská legenda pripravil pôdu najočakávanejšiemu headlinerovi festivalu HELLOWEEN. Po svetových metropolách dyne zavítali aj do Sniny, kde Spark stage doplnili svojou vlastnou svetelnou produkciou. Mega zvuk s plným pódiom svetiel, pôvodnej zostavy Helloween s Kai Hansenom a Michaelom Kiske posadili preplnený areál Sninských rybníkov pekne na zadok. Dvojhodinová show zo seba nespustila ani jedno oko, v popredí sa striedali a naplno komunikovali s davom nie len speváci, ale aj všetci gitaristi. Priestor dostal aj Daniel Löble s bubeníckym sólom, počas ktorého sa spomínalo na zakladajúceho, už zosnulého člena kapely Inga Schwichtenberga. Prídavky doplnili oranžové mega balóny poletujúce v dave a výbuch konfiet v neutíchajúcej pare z diel.

Priebeh festivalu u konca, menšie prehánky nad Sninou počas soboty. Otvorenie posledného dňa začali skupiny INSIDE a METROPOLIS, ABSCONDO žial nevystúpili. Metropolis si ťažkú hlavu zo striedajúceho počasia nerobili a pod pódiom zabávali početnú skupinu fanúšikov. Ako festival vníma kapela prezradil gitarista Jimi Cimbala: „S Metropolisom sme jedným z najčastejších účastníkov Rock pod Kameňom. Práve na východe máme svoju najsilnejšiu fanúšikovskú základňu a preto sme veľmi radi, že tento špičkový festival sa koná práve tam. Je to vždy pre nás jeden z vrcholov festivalovej sezóny a tento rok tomu nebolo inak i napriek pre nás skoršiemu času vystúpenia a menšiemu skráteniu programu kvôli počasiu. Sninský festival je niečo, čo tomuto regiónu môžu závidieť mnohé regióny a sme veľmi radi, že sme mohli byť aj tento rok jeho súčasťou a koncert si naozaj vychutnať.

ŽIVÁ VODA rozspievala hlavne fanúšikov Tublatanky, lebo skladby tejto stálice sú predsa hity. V lepšom prípade čo predviedla partička VICE nečakal nikto. Šok v podobe 90. rokoch a humor im rozhodne nechýbal. Skupina sa po koncerte vypravila naprieč divákmi do predajného stánku Spark, kde ochotne rozdali autogramy a odfotili sa s fanúšikmi. Na otázku ako sa im hralo prvý krát na Slovensku s vážnou tvárou prezradil bubeník Juergen Wiehler: „Nič moc!“ Nato sa celá kapela rozosmiala a gitarista Chris YPS Limburg doplnil: „Bolo to fantastické a vďaka atmosfére na festivale plánujeme s istotou Slovensko navštíviť znova.

Doslova nenormálne rýchlu koncovku predviedli DRAGONFORCE. Na veľkom prázdnom stagei stála iba kapela, ktorej priestor iba vyhovoval a nebránil v ich poletovaniu po celej ploche. Rovnako ako ich hudba, tak aj kompletne celá zostava bola počas koncertu rýchla a ani na chvíľu sa nezastavila. Angličania ako milovníkom piva nechýbalo ani to a mali ho vždy po ruke. Veľká škoda, že spočiatku spevák nerozumel nášmu fans „ešte jedno pivo“ ako to býva pri show Joakima zo Sabatonu, ale neskôr sme sa dočkali aj od speváka Marca Hudsona vypitia piva na ex. Na svojej fb stránke DragonForce odkazujú: „Ďakujeme Slovensko. Napriek počasiu včera (11.8.) ste boli úžasní! Uvidíme sa nabudúce Rock pod Kameňom.

Finálnu pomyselnú pásku preťali dánski PRETTY MAIDS. Ťažko opísať čo predviedli, ľuďom sa proste nechcelo odísť z priestoru areálu a kapelu hecovali dopĺňať prídavky. Ani jednej strane sa nechcelo uzavrieť ročník 2018. Organizácia, návštevníci a dokonca aj kapely si 16-ty ročník Rock pod Kameňom v Snine udržia spomienkami minimálne po ten nadchádzajúci, na ktorom sa pomaličky začína pracovať.

Zdroj: Pavol Dráb, PR manažér festivalu
Foto: Smartin

Súvisiace články
23.8.2018 Foto: Rock Pod Kameňom 2018 7.8.2018 Rock pod kameňom už vo štvrtok, kovové srdcia mieria do Sniny 20.7.2018 Na Rock pod Kameňom 2018 sa tešia návštevníci z celého sveta 15.6.2018 Po Mexiku, Londýne, Tokiu, New Yorku sa Helloween predvedie aj v Snine na Rock pod kameňom 28.4.2018 Helloween – Rock pod Kameňom 2018 má ďalšie svetové meno 14.4.2018 Rock pod Kameňom 2018 doplnia rýchlici DragonForce a pesničkár Tomáš Klus 31.3.2018 Na Rock pod Kameňom 2018 s Kabátom aj v lete
Mohlo by Vás zaujímať
Delňa v novom šate – ako bude vyzerať?
Mesto Prešov vyhlásilo v marci 2019 urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov „Prírodné kúpalisko Delňa“, ktorá už pozná svojho víťaza. Odbornej porote sa najviac páčil návrh košických architektov.
Pozrite si klip k titulnej piesni filmu Loli Paradička
V slovenských kinách sa od štvrtka 18.7. premieta nový slovenský film Loli Paradička, ktorý napísal a režíroval spisovateľ a scenárista Viťo Staviarsky spoločne so svojim starším synom Rišom.
FOTO: GJAR FEST
A opäť sme boli pri tom.
Nájdi si svoju zónu – Filmový festival na Hrade Šariš sa blíži
Filmová noc na hrade (FNNH) je jedinečným podujatím, ktoré už po ôsmy krát otvorí brány divákom a priestor filmu a kultúrnemu programu na Hrade Šariš. Ak ste milovníkmi filmu, iste si prídete na svoje a ak ste za zážitky pod holým nebom, festival je pre vás ako stvorený. Primárne zameraný na krátke filmy. A nemusíte plánovať starých rodičov k deťom, ale všetci môžete prísť na jeden festival pekne spolu.
Krajské múzeum v Prešove otvorí svoj depozitár pre verejnosť
Návštevníci Krajského múzea v Prešove môžu od zajtra nahliadnuť do jeho depozitára. V rámci projektu „Otvorený prezentačný depozitár umelecko-historickej zbierky“ vystaví múzeum vyše 70 najvýznamnejších sochárskych a maliarskych diel zo svojho bohatého fondu. Milovníci umenia tu nájdu aj exponáty, ktoré neboli doteraz prístupné verejnosti.
Archeopark v Hanušovciach nad Topľou otvorí prázdniny v praveku a v kaštieli predstavia kamenných strážcov minulosti
Nová výstava Krajského múzea v Prešove Kamenní strážcovia mapuje najznámejšie a najväčšie hrady a hrádky regiónov Šariš a Zemplín. Panelová prezentácia autorky Viery Kačmaríkovej je v kaštieli v Hanušovciach nad Topľou obohatená archeologickými nálezmi z vlastných výskumov múzea. Na svoje si prídu aj deti, na ktoré čakajú v archeoparku prázdniny v praveku.
Martin Husovský získal v Poľsku cenu za hudbu
Prešovský skladateľ a hudobník Martin Husovský z Komajoty získal medzinárodné uznanie.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice

5 izbový rodinný dom, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2. Plynové vykurovanie, rovinatý pozemok. Rodinný dom je v pôvodnom stave.

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.