Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Holanďania podporujú protidrogový projekt

Primárna prevencia drogovej závislosti žiakov ZŠ je názov celoslovenského pilotného projektu, ktorého realizáciu počas celého školského roka 2000/2001 slávnostne uviedli v Základnej škole na ulici M. Nešpora v Prešove v utorok 19. septembra.

Tento výsledok spolupráce Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove a Holandskej policajnej akadémie v Eindhovene v rámci projektu Matra v plnom rozsahu hradí holandská strana.

Uvedený projekt vychádza zo skúseností, ktoré holandská polícia získala pri realizácii projektu Zdravá škola a návykové látky. V prešovskej ZŠ je určený žiakom 4. ročníka a ako potvrdila zástupkyňa riaditeľa školy Eva Bilišňanská, zúčastní sa na ňom v troch triedach vyše 70 žiakov. Praktizovať sa bude predovšetkým na hodinách prírodovedy a vlastivedy a ak sa získajú pozitívne skúsenosti, tak sa rozšíri na ďalšie školy. Policajný inšpektor z Eindhovenu Henry Valkenburg doniesol so sebou jednak metodickú príručku pre učiteľov Fajčenie, pitie, drogy a hazardné hry, ako aj po dva druhy učebníc a pracovných zošitov pre žiakov na rovnaké témy. Vytlačili ich v Holandsku a sú slovenským prekladom tamojších originálov.

Účastníci slávnostného spustenia realizácie projektu sa pýtali tak H. Valkenburga ako aj jeho spolupracovníkov na protidrogovú politiku v Holandsku, na jej úspešnosť a pod.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK