PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/17437/cyklisticke_preteky_okolo_slovenska_a_dopravne_obmedzenia_uz_od_dnes.html

Cyklistické preteky Okolo Slovenska a dopravné obmedzenia už od dnes

MINISTERSTVO VNÚTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY PREZÍDIUM POLICAJNÉHO ZBORU oddelenie komunikácie a prevencie

Dňa 12. 09. 2018 (streda) sa v meste Poprad bude konať úvodný Prológ (časovka). V čase od 15:00 hod. do 19:00 hod. budú úplne uzatvorené miestne komunikácie - časti ulíc Vajanského, Francisciho, Levočská a Nám. sv. Egídia. Uzávierky a obchádzkové trasy budú vyznačené prenosným dopravným značením a premávka bude riadená príslušníkmi PZ.

Dňa 13.09.2018 (štvrtok) sa bude konať 1. etapa so štartom o 12:30 hod. na Nám. sv. Egídia v Poprade. Pelotón bude ďalej pokračovať cez mestské časti Spišská Sobota a Veľká, kde budé ostrý štart pretekov. Trasa 1. etapy ďalej pokračuje: Veľký Slavkov – Nová Lesná – Horný Smokovec – Tatranská Lomnica – Tatranská Kotlina - Spišská Belá – Osturňa – Ždiar – Tatranská Kotlina – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec – Vyšné Hágy – Mengusovce – Lučivná – Štrba – Tatranská Štrba križovatka pod Štrbským Plesom a znova Vyšné Hágy – Mengusovce – po ceste I/18 do Tatranskej Štrby a následne do cieľa na Štrbské Pleso s predpokladaným dojazdom okolo 17:00 hod. Príslušníci PZ budú na trase pretekov počas prejazdu pelotónu vykonávať krátkodobé úplné uzávierky pozemných komunikácií.

Druhá etapa bude dňa 14. septembra v dĺžke 191,7 km a pôjde z Ružomberka do Dubnice nad Váhom. 15. septembra začne tretia etapa z Dubnice nad Váhom do Nitry v dĺžke 180,6 km. Posledná etapa v dĺžke 157,2 km začne v Nitre dňa 16. septembra a skončí v rovnaký deň v Galante.

Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky na zvýšenú opatrnosť a dôsledné dodržiavanie pokynov príslušníkov polície, ako aj organizátorov podujatia.

Polícia v týchto dňoch poskytne organizátorom cyklistických pretekov pomoc pri zabezpečovaní nerušeného priebehu pretekov po stanovených trasách. Taktiež spolupracuje s cestným správnym orgánom pri zabezpečovaní výluky dopravy, jej regulácie, prípadne odklonu cestnej premávky.
V tejto súvislosti upozorňujeme účastníkov cestnej premávky na dopravné obmedzenia, s ktorými je počas nasledujúcich dní potrebné počítať postupne na celom území Slovenskej republiky.

 
12.9.2018 | Autor: Denisa Baloghová | Šport | čítané: 1212 krát