Utorok, 26. máj 2020
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

S vodičákom v prešovskej MHD zadarmo

Do Európskeho týždňa mobility 2018 sa zapája aj mesto Prešov! Od pondelka 17. septembra do piatku 21. septembra môžu prešovskí vodiči použiť ako cestovný doklad vo vozidlách MHD v 1. tarifnom pásme platný vodičský preukaz. V sobotu 22. 9. bude navyše MHD zdarma pre každého.

Európsky týždeň mobility je pre mesto Prešov jednou z možností, ako nasmerovať ľudí k intenzívnejšiemu využívaniu iných foriem prepravy. „Mestská hromadná doprava je alternatívou, ktorá odbremeňuje zaťažené dopravné komunikácie v našom meste. Naším cieľom je jej rozvoj, chceme, aby ju ľudia využívali intenzívnejšie, aby bola kvalitnejšia, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová.

S cieľom spoznať výhody hromadnej dopravy tak budú môcť vodiči v meste Prešov využívať mestskú hromadnú dopravu v 1. tarifnom pásme počas celého budúceho pracovného týždňa bezplatne.

Jedinou podmienkou bezplatnej dopravy vozidlami DPMP v období od 17. do 21. septembra 2018 je preukázanie sa vodičským preukazom, ktorý cestujúci musí mať počas prepravy pri sebe.

Navyše v sobotu 22. 9. bude v Prešove mestská hromadná doprava bezplatná pre všetkých cestujúcich, teda aj pre tých, ktorý vodičský preukaz nevlastnia.

Pre skvalitnenie verejnej dopravy sa na prešovské cesty minulom roku dostalo 15 nových trolejbusov, aktuálne sa pripravuje nákup ďalších, pribudnú aj elektrobusy. Technicky, výmenou semaforových radičov, sa tiež pripravuje preferencia MHD voči ostatnej doprave, tak, aby zdržanie na križovatkách bolo pre autobusy čo najkratšie.

V tomto roku radnica tiež uskutočnila medzi Prešovčanmi rozsiahly prieskum, ktorý ukázal nielen ako sú ľudia spokojní s využívaním prešovskej MHD, ale aj to, čo je potrebné zlepšiť. Všetky zozbierané podnety boli odovzdané vedeniu DPMP, ktoré ich v rámci možností rieši.

Mohlo by Vás zaujímať
Vystúpenie pod oknami prešovských bytoviek
Huslista Filip Jančík si pre Prešovčanov pripravil prekvapenie. Zahrá priamo pod ich oknami.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Pripravených máme viac ako 30 dobrovoľníkov, prihlásiť sa môžu aj ďalší.
Testy zamestnancov zo Zariadenia pre seniorov Harmónia na koronavírus sú negatívne
Na ochorenie COVID-19 už otestovali aj zamestnancov Zariadenia pre seniorov Harmónia na Cemjate. Výsledky testov potvrdili, že ani jeden z nich nemá koronavírus.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.