Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

S vodičákom v prešovskej MHD zadarmo

Do Európskeho týždňa mobility 2018 sa zapája aj mesto Prešov! Od pondelka 17. septembra do piatku 21. septembra môžu prešovskí vodiči použiť ako cestovný doklad vo vozidlách MHD v 1. tarifnom pásme platný vodičský preukaz. V sobotu 22. 9. bude navyše MHD zdarma pre každého.

Európsky týždeň mobility je pre mesto Prešov jednou z možností, ako nasmerovať ľudí k intenzívnejšiemu využívaniu iných foriem prepravy. „Mestská hromadná doprava je alternatívou, ktorá odbremeňuje zaťažené dopravné komunikácie v našom meste. Naším cieľom je jej rozvoj, chceme, aby ju ľudia využívali intenzívnejšie, aby bola kvalitnejšia, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová.

S cieľom spoznať výhody hromadnej dopravy tak budú môcť vodiči v meste Prešov využívať mestskú hromadnú dopravu v 1. tarifnom pásme počas celého budúceho pracovného týždňa bezplatne.

Jedinou podmienkou bezplatnej dopravy vozidlami DPMP v období od 17. do 21. septembra 2018 je preukázanie sa vodičským preukazom, ktorý cestujúci musí mať počas prepravy pri sebe.

Navyše v sobotu 22. 9. bude v Prešove mestská hromadná doprava bezplatná pre všetkých cestujúcich, teda aj pre tých, ktorý vodičský preukaz nevlastnia.

Pre skvalitnenie verejnej dopravy sa na prešovské cesty minulom roku dostalo 15 nových trolejbusov, aktuálne sa pripravuje nákup ďalších, pribudnú aj elektrobusy. Technicky, výmenou semaforových radičov, sa tiež pripravuje preferencia MHD voči ostatnej doprave, tak, aby zdržanie na križovatkách bolo pre autobusy čo najkratšie.

V tomto roku radnica tiež uskutočnila medzi Prešovčanmi rozsiahly prieskum, ktorý ukázal nielen ako sú ľudia spokojní s využívaním prešovskej MHD, ale aj to, čo je potrebné zlepšiť. Všetky zozbierané podnety boli odovzdané vedeniu DPMP, ktoré ich v rámci možností rieši.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.