Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Keď je na olympiáde najväčším víťazstvom zdravie

Deti, ktoré prekonali onkologické ochorenie alebo stále bojujú so zákernou chorobou, sa zúčastnili 7. ročníka medzinárodnej Onko olympiády vo Varšave. Priniesli si úžasných 58 medailí, z toho 30 zlatých.

Prešovské občianske združenie Športom k radosti sa aj tento rok postaralo o krásne zážitky deťom, ktoré prekonali onkologické ochorenie alebo stále bojujú so zákernou chorobou. Deti sa koncom augusta zúčastnili 7. ročníka medzinárodnej Onko olympiády 2018 vo Varšave.

Slovensko reprezentovalo 19 detí prevažne z východného Slovenska. A darilo sa im naozaj výborne -získali 35 umiestnení a priniesli si neuveriteľných 58 medailí, z toho 30 zlatých!

Myšlienkou Onko olympiády bolo motto: „Všetci čo ste tu, ste už víťazmi!“ Ako uviedla štatutárka OZ Športom k radosti Monika Brillová, toto podujatie totiž nebolo o profesionálnych športových výkonoch, ale najmä o radosti zo športu, pretože na olympiáde súťažili aj ďalšie zdravotne znevýhodnené deti.

Výnimočný výlet sa pre deti začal už vo štvrtok 23. augusta keď malí olympionici odleteli vládnym špeciálom do Varšavy. Tam ich okrem prechádzky hlavným mestom Poľska čakal aj obed na ambasáde SR.

Prvý súťažný deň odštartoval emotívnym otváracím ceremoniálom a súťažami v atletike a stolnom tenise. Na druhý deň deti súťažili v plávaní, futbale, lukostreľbe a bedmintone. Na ich vynikajúce výkony sa prišiel osobne pozrieť aj ambasádor SR v Poľku s celou posádkou vládneho špeciálu.

Deti dostali aj pozvanie na stretnutie s prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom v Bratislave.

Ich účasť na Onko olympiáde podporilo aj mesto Prešov, a to dotáciou vo výške 2000 €, vďaka čomu mohli malí športovci zažiť dni plné skvelých zážitkov.

„Veľká vďaka patrí nielen mestu Prešov, ale všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na zorganizovaní výletu a umožnili deťom úspešne reprezentovať našu krajinu, “ uviedla Monika Brillová.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.