Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Keď je na olympiáde najväčším víťazstvom zdravie

Deti, ktoré prekonali onkologické ochorenie alebo stále bojujú so zákernou chorobou, sa zúčastnili 7. ročníka medzinárodnej Onko olympiády vo Varšave. Priniesli si úžasných 58 medailí, z toho 30 zlatých.

Prešovské občianske združenie Športom k radosti sa aj tento rok postaralo o krásne zážitky deťom, ktoré prekonali onkologické ochorenie alebo stále bojujú so zákernou chorobou. Deti sa koncom augusta zúčastnili 7. ročníka medzinárodnej Onko olympiády 2018 vo Varšave.

Slovensko reprezentovalo 19 detí prevažne z východného Slovenska. A darilo sa im naozaj výborne -získali 35 umiestnení a priniesli si neuveriteľných 58 medailí, z toho 30 zlatých!

Myšlienkou Onko olympiády bolo motto: „Všetci čo ste tu, ste už víťazmi!“ Ako uviedla štatutárka OZ Športom k radosti Monika Brillová, toto podujatie totiž nebolo o profesionálnych športových výkonoch, ale najmä o radosti zo športu, pretože na olympiáde súťažili aj ďalšie zdravotne znevýhodnené deti.

Výnimočný výlet sa pre deti začal už vo štvrtok 23. augusta keď malí olympionici odleteli vládnym špeciálom do Varšavy. Tam ich okrem prechádzky hlavným mestom Poľska čakal aj obed na ambasáde SR.

Prvý súťažný deň odštartoval emotívnym otváracím ceremoniálom a súťažami v atletike a stolnom tenise. Na druhý deň deti súťažili v plávaní, futbale, lukostreľbe a bedmintone. Na ich vynikajúce výkony sa prišiel osobne pozrieť aj ambasádor SR v Poľku s celou posádkou vládneho špeciálu.

Deti dostali aj pozvanie na stretnutie s prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom v Bratislave.

Ich účasť na Onko olympiáde podporilo aj mesto Prešov, a to dotáciou vo výške 2000 €, vďaka čomu mohli malí športovci zažiť dni plné skvelých zážitkov.

„Veľká vďaka patrí nielen mestu Prešov, ale všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na zorganizovaní výletu a umožnili deťom úspešne reprezentovať našu krajinu, “ uviedla Monika Brillová.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.