Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Poznáme Naj webové stránky prešovských základných škôl

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným si prostredníctvom projektu Základné školy v Prešove „posvietila“ na webové stránky základných škôl v meste Prešov.

Už počas prázdnin sa začalo veľké sledovanie školských stránok, ktoré trvalo do polovice septembra s cieľom zmapovať pripravenosť školského webového sídla na nový školský rok. Kým niektoré školy „žijú minulým školským rokom“, väčšina základných škôl sa pripravila zodpovedne. Tie najlepšie, podľa celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným, predstavujeme v tomto článku.
Školské webové sídla musia byť otvorené voči verejnosti, jednoduché, prehľadné, zrozumiteľné. Stránky majú prinášať informácie pre rodičov, žiakov i učiteľov. Medzi základné informácie patrí profilácia školy, nesmú chýbať rozvrhy hodín, prehľad záujmových útvarov, jedálne lístky, informácie o udalostiach, súťažiach, projektoch, školskom časopise, rade školy, či rade rodičov. Netreba zabúdať na zrozumiteľný jazyk (stránka má byť prípustná starším i mladším), či logické usporiadanie informácií. Správny školský webový priestor ponúka všetko, čo je potrebné.

Spomedzi školských stránok základných škôl v Prešove sme na základe spolupráce tvorcov webových stránok, grafikov, odborníkov na komunikáciu a školstvo vybrali tri Naj stránky, ktoré zaujali. Napokon, dobrý web už neodmysliteľne patrí medzi služby, ktoré škola má poskytovať svojim zákazníkom.

Najlepšie hodnotenie spomedzi stránok (aj vzhľadom k pripravenosti na nový školský rok) dostala stránka základnej školy otvorená všetkým – Základná škola na Kúpeľnej ulici v Prešove. Profesionálna, graficky zaujímavá stránka je lákavá na prvý pohľad. Kliknutím na stránku ste okamžite oboznámení s množstvom informácií. Nájdete tu aktuálne informácie (napr. prehľad záujmových útvarov, organizáciu školského roka, informácie školskej jedálne). Nechýbajú fotografie s popisom akcií z minulých školských rokov, informácie Rady školy, Rodičovskej rady, školskej knižnice, odborných zamestnancov školy, či kontakty (emailové adresy) na učiteľov. Návštevníkov stránky zaujme odkaz na školský časopis Šafrán, či školskú televíziu, kde nájdete množstvo častí školského magazínu.
Druhou ocenenou stránkou je školská stránka Súkromnej základnej školy na Solivarskej ulici. Moderná stránka, na ktorej nič nechýba. Na prvý pohľad zaujme grafika stránky, množstvo informácií svedčí o otvorenosti školy „voči svojim klientom“. Koncepcia školy, bilingválne vzdelávanie, informácie o vedení školy, učiteľoch, či školských radách, všetko tak, ako má byť. Na stránke nájdete množstvo informácií pre záujemcov o školských akciách, nechýba bohatý fotoalbum (aj v minulých rokov), škola myslí na svojich absolventov, čo je na školských stránkach vzácna vec. Jednoducho super.

Do tretice všetko najlepšie. Úspešnou internetovou stránkou sa stala webová stránka Základnej školy na ulici Matice slovenskej 13. Školská stránka, ktorá je najčastejšie aktualizovaná v novom školskom roku, škola ja aktívna vo zverejňovaní nových a nových informácií (rovnako je to s fcb stránkou školy). Okrem základných informácií týkajúcich sa nového školského roka, už nájdete na stránke informáciu o letnom sústredení učiteľov Prešovského kraja – Letná škola SFUMATO, kurze anglického jazyka pre žiakov 3. -4. ročníka, akciách: Poznaj svoje mesto, Bádateľko na cestách, Etiketa a spoločenské správanie, Práva dieťaťa, Svetový deň prvej pomoci, Majstrovstvá Slovenska v turisticko-orientačnom behu, ECO Recykluj Tour, Upratovanie okolia školy. Zaujímavými sú prezentácie Jolly Phonics (novej metódy výučby anglického jazyka), informácie o školskom súbore Ďatelinka, školského časopisu Na Matici, nechýba kronika z minulých školských rokov v elektronickej podobe.

Projekt Základné školy v Prešove celoslovenskej iniciatívy ocení už v najbližších dňoch školy, ktorých stránky zaujali porotcov celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Školy získajú knižné odmeny na doplnenie školských knižníc, dokumentárne DVD filmy, či sladké odmeny pre svojich žiakov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.