Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Poznáme Naj webové stránky prešovských základných škôl

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným si prostredníctvom projektu Základné školy v Prešove „posvietila“ na webové stránky základných škôl v meste Prešov.

Už počas prázdnin sa začalo veľké sledovanie školských stránok, ktoré trvalo do polovice septembra s cieľom zmapovať pripravenosť školského webového sídla na nový školský rok. Kým niektoré školy „žijú minulým školským rokom“, väčšina základných škôl sa pripravila zodpovedne. Tie najlepšie, podľa celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným, predstavujeme v tomto článku.
Školské webové sídla musia byť otvorené voči verejnosti, jednoduché, prehľadné, zrozumiteľné. Stránky majú prinášať informácie pre rodičov, žiakov i učiteľov. Medzi základné informácie patrí profilácia školy, nesmú chýbať rozvrhy hodín, prehľad záujmových útvarov, jedálne lístky, informácie o udalostiach, súťažiach, projektoch, školskom časopise, rade školy, či rade rodičov. Netreba zabúdať na zrozumiteľný jazyk (stránka má byť prípustná starším i mladším), či logické usporiadanie informácií. Správny školský webový priestor ponúka všetko, čo je potrebné.

Spomedzi školských stránok základných škôl v Prešove sme na základe spolupráce tvorcov webových stránok, grafikov, odborníkov na komunikáciu a školstvo vybrali tri Naj stránky, ktoré zaujali. Napokon, dobrý web už neodmysliteľne patrí medzi služby, ktoré škola má poskytovať svojim zákazníkom.

Najlepšie hodnotenie spomedzi stránok (aj vzhľadom k pripravenosti na nový školský rok) dostala stránka základnej školy otvorená všetkým – Základná škola na Kúpeľnej ulici v Prešove. Profesionálna, graficky zaujímavá stránka je lákavá na prvý pohľad. Kliknutím na stránku ste okamžite oboznámení s množstvom informácií. Nájdete tu aktuálne informácie (napr. prehľad záujmových útvarov, organizáciu školského roka, informácie školskej jedálne). Nechýbajú fotografie s popisom akcií z minulých školských rokov, informácie Rady školy, Rodičovskej rady, školskej knižnice, odborných zamestnancov školy, či kontakty (emailové adresy) na učiteľov. Návštevníkov stránky zaujme odkaz na školský časopis Šafrán, či školskú televíziu, kde nájdete množstvo častí školského magazínu.
Druhou ocenenou stránkou je školská stránka Súkromnej základnej školy na Solivarskej ulici. Moderná stránka, na ktorej nič nechýba. Na prvý pohľad zaujme grafika stránky, množstvo informácií svedčí o otvorenosti školy „voči svojim klientom“. Koncepcia školy, bilingválne vzdelávanie, informácie o vedení školy, učiteľoch, či školských radách, všetko tak, ako má byť. Na stránke nájdete množstvo informácií pre záujemcov o školských akciách, nechýba bohatý fotoalbum (aj v minulých rokov), škola myslí na svojich absolventov, čo je na školských stránkach vzácna vec. Jednoducho super.

Do tretice všetko najlepšie. Úspešnou internetovou stránkou sa stala webová stránka Základnej školy na ulici Matice slovenskej 13. Školská stránka, ktorá je najčastejšie aktualizovaná v novom školskom roku, škola ja aktívna vo zverejňovaní nových a nových informácií (rovnako je to s fcb stránkou školy). Okrem základných informácií týkajúcich sa nového školského roka, už nájdete na stránke informáciu o letnom sústredení učiteľov Prešovského kraja – Letná škola SFUMATO, kurze anglického jazyka pre žiakov 3. -4. ročníka, akciách: Poznaj svoje mesto, Bádateľko na cestách, Etiketa a spoločenské správanie, Práva dieťaťa, Svetový deň prvej pomoci, Majstrovstvá Slovenska v turisticko-orientačnom behu, ECO Recykluj Tour, Upratovanie okolia školy. Zaujímavými sú prezentácie Jolly Phonics (novej metódy výučby anglického jazyka), informácie o školskom súbore Ďatelinka, školského časopisu Na Matici, nechýba kronika z minulých školských rokov v elektronickej podobe.

Projekt Základné školy v Prešove celoslovenskej iniciatívy ocení už v najbližších dňoch školy, ktorých stránky zaujali porotcov celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Školy získajú knižné odmeny na doplnenie školských knižníc, dokumentárne DVD filmy, či sladké odmeny pre svojich žiakov.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.