Sunday - 21. October 2018
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Testovacia prevádzka pis.sk, pre starú verziu kliknite na tento odkaz.

Prešovskí seniori na Karpatskej drevenej ceste

Seniori a zamestnanci sociálneho zariadenia Denný stacionár Fidea sa vydali na cestu za poznávaním. Cieľom tohto putovania bol drevený kostolík v Uličskom Krivom.

Ten svoju krásu neukrýva v kopcoch, ale je dostupný aj fyzicky menej zdatným občanom. Na drevenej ceste je takmer 50 objektov drevenej sakrálnej ľudovej architektúry. Prešovčania si vybrali najdostupnejší drevený kostolík. ktorý je národnou kultúrou pamiatkou a dodnes je funkčným kostolom gréckokatolíckej farnosti.

Jeho prehliadka zarezonovala v srdciach účastníkov. Správca pamiatky Ján Kelemeca poskytol vyčerpávajúce informácie nielen o hmotných ale aj o duchovných pokladoch tohto kostolíka.

Všetci účastníci odchádzali nielen vzdelanejší, ale predovšetkým bohatší o príjemný a nezabudnuteľný zážitok. Duchovný rozmer tohto miesta spojil týchto návštevníkov v jedno spoločenstvo, ktoré je vďačné za zachované tradície, vieru a kultúrne bohatstvo.

Tento projekt mohli uskutočniť vďaka príspevku od mesta Prešov. „Sociálny odbor MsÚ Prešov sa spolupodieľal na financovaní tohto projektu sumou 332 eur, ktorá bol pre našu organizáciu veľmi prínosná a aj vďaka tomu sme mohli túto "drevenú cestu" uskutočniť, “ zhodli sa seniori z denného stacionára Fidea.

Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom, pozemok 700 m2, mestská časť Šidlovec, Prešov

tichá lokalita, s pekným výhľadom, výmera pozemku 700 m2, počet izieb 5 izbový rodinný dom https://www.garantreal.sk/reality/13566-RD-LC-13566/garant-real-predaj-rodinny-dom-pozemok-700-m2-mestska-cast-sidlovec-presov/

0907030661 | | cena: 199.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Novostavba rodinného domu na predaj

V Kanaši ponúkame na predaj novostavbu rodinného domu napojeného na všetky IS. Dom pozostáva z 3 izieb, kuchyne špajze, predsiene, kúpeľne, WC, terasy a garáže. Pozemku o výmere 907 m2 s prístupom po asfaltovej ceste. Bližšie info aj na www.igreality.sk

0903670564 | | cena: 134.770,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok, výmera 1.359 m2, ulica Pod Wilec hôrkou, Prešov

Stavebný pozemok, lokalita Pod Wilec hôrkou, Prešov. Plocha parcely 1359 m2. Prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta. IS: elektrina, plyn, verejný vodovod, kanalizácia (v blízkej budúcnosti). Cena: 32, - Eur/m2.

0907030622 | | cena: 32,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.