Piatok, 14. december 2018
Meniny má Branislava, Bronislava | zajtra Ivica

Prešovskí volejbalisti zdolali Starú Ľubovňu, šancu dostala lavička

Hráči VK MIRAD PU Prešov si v 3. kole Edymax extraligy mužov na domácej palubovke ľahko poradili zo súperom zo Starej Ľubovne 3:0 (25:23, 25:18,25:14). Po prvom sete oddychovali Sopko aj Červeň. Šancu dostali hráči z lavičky a pokyny trénera Erika Digaňu splnili.

Najvyrovnanejšia partia sa odohrala hneď v prvom sete. Šarišania si síce v jeho začiatku vybudovali náskok o 4 body, ale vlastnými chybami dovolili hosťom vyrovnať a vstúpiť do hry o zisk setu. Do záveru sa išlo za stavu 22:23. Zodpovednosť na seba vzal Michal Hudák a úspešným úrokom i esom z podania získal pre Prešov setbal. Prvé dejstvo ukončil trojblok, v ktorom sa dravo presadil prešovský nahrávač Juraj Jurko.

V druhom a treťom sete domáci tréner vystriedal opory zo základu Sopka a Červeňa. Šancu dostali postupne Šimon Gula, Matej Faron, Boris Velička, Kamil Pavlinský i Michal Rajduga. Striedajúci hráči čítali hru hostí, ktorým nefungovali útočné kombinácie a napriek snahe len kozmeticky upravovali skóre. Druhý set skončil 25:18 a tretí 25:14.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Stará Ľubovňa je ideálny súper na veci, ktoré potrebujeme zdokonaľovať. Potvrdili sa moje slová. Napriek tomu, že sme v prvom sete vstúpili do zápasu vlažne, tak postupne sa to zlepšilo. Presne na takýchto momentoch sa musíme poučiť a do budúcnosti ich eliminovať. V druhom a treťom sete dostali šancu hráči z lavičky, ktorí boli správne nabudení. Neurobili zo zápasu drámu a splnili to čo sme si povedali.“

Ján Senko, tréner MVK Stará Ľubovňa: „Dnes sme opäť hrali proti vynikajúcemu súperovi, ktorého sme chceli viac potrápiť. Podarilo sa nám to len v prvom sete, ktorý sme mohli uchmatnúť. Škoda koncovky. V ďalších setoch sa naša hra troška rozsypala. Hlavne sme zle prihrávali a naše útočné kombinácie súper výborne bránil.“

Počet divákov: 273
Rozhodovali: Martin Smolko, Alexander Sluk

Mohlo by Vás zaujímať
GRIMMY - MAJSTRI EURÓPY a víťazi SVETOVÉHO POHÁRA
V dňoch 7. -9.11.2018 sa v  Skopje/Macedónsku uskutočnili Majstrovstvá Európy v Street Dance Show a Svetový pohár v Disco a Hip-Hop disciplínach medzinárodnej tanečnej organizácie IDO.
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC MV TRANSPORT Prešov
Presne 57 zápasov odohralo spolu 235 hráčov na súpiskách 10 mužstiev od Prešova, cez Košice, Bardejov, Vranov nad Topľou až po Svidník v 3b Prešovskej Hokejbalovej lige 2018/2019 počas aktuálne skončenej jesennej časti. Množstvo fanúšikov bolo svedkami výborných a napínavých zápasov, ale aj takých, kde bolo rozhodnuté už v prvých tretinách. Žiaľ, zažili sme aj kontumačné výsledky, tak ako tomu bolo aj v poslednom dohrávanom kole.
3b PHbL: SPARŤANI konečne s vytúženým bodom
V predposlednom a doposiaľ najvyrovnanejšom 11.kole 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy boli fanúšikovia svedkami až štyroch zápasov, ktorých konečný výsledok bol len o jeden gól, no ale v tom piatom sa zrodil hrozivý debakel, aj napriek tomu že na seba narazili minuloročný finalisti.
Pavlovic Cup pred bránami jubilejného ročníka
Úvod zimnej futbalovej prestávky patrí rôznym halovým turnajom. V Prešove patrí k tým najtradičnejším turnaj O pohár Ladislava Pavloviča - legendárneho hráča prešovského Tatrana a jedného z najlepších kanonierov československého futbalu.
Projekt JUNIORKO vyhral prvú cenu
Projekt Juniorko, občianskeho združenia Karate Klub Junior Prešov bodoval v súťaži "Šport je nádej", ktorá bola vyhlásená Slovenským olympijským výborom.
Presov Karate Kids úspešné aj na jeseň
Od začiatku októbra až do dnešného dňa preverilo PRESOV KARATE KIDS niekoľko zaujímavých súťaží.
Na záver skupiny Ligy majstrov proti Skopje stále s postupovou nádejou
Hádzanárov Tatrana Prešov čaká v sobotu 1.12. od 19.30 hod. v Tatran Handball Aréne proti macedónskemu Metalurgu Skopje posledné vystúpenie v skupinovej fáze Ligy majstrov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou