Utorok, 02. jún 2020
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Mesto ocenilo prácu kuchárok školských zariadení

Na Svetovom dni výživy mesto Prešov ocenilo nielen jedlá, ale najmä prácu kuchárov a kuchárok v školských stravovacích zariadeniach. Kvalita stravovania je totiž v prešovských školách a škôlkach každým rokom vyššia.

16. októbra pri príležitosti Svetového dňa výživy v PKO – Čierny orol už po jedenásty raz rozvoniavali jedlá, ktoré boli nielen lákavé na pohľad, ale predovšetkým, výborne chutili. Tento ročník bol venovaný téme obilnín.

„Počas rokov sa mení aj stravovanie a na jedálne v školách sú neustále kladené nové podmienky, či už zákonné alebo v rámci apelu na zdravé stravovanie. Práve to bolo vždy cieľom v našich zariadeniach a aj vďaka tomu je na vysokej úrovni, “ uviedla vo svojom príhovore primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov aktívne a dlhodobo venuje veľkú pozornosť zdravej výžive, hlavne výžive detí a má za sebou v tejto oblasti aj viaceré kvalitné výsledky a prvenstvá.

Po minulých ročníkoch, ktoré sa niesli napr. v znamení medu či strukovín, chcel tento ročník poukázať na pozitívne účinky konzumácie obilnín na ľudský organizmus.

Obilninové jedlá, ktoré mali deti, rodičia i hostia možnosť vidieť a následne aj ochutnať, pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Tým potvrdili, že sa gastronómii venujú s naozajstnou láskou. Svetový deň výživy bol tak ukážkou vysokej profesionality a odbornej zdatnosti.

Svojimi vystúpeniami spríjemnili hosťom popoludnie aj deti z MŠ Volgogradská a MŠ Bernolákova. MŠ Haburská sa spolu s nimi pripojila k výzdobe sály. Zamestnancom i hosťom sa na podujatí prihovorila aj prezidentka Prvej asociácie školského stravovania AŠKOS Mgr. Oľga Koklesová. Odznel aj ďakovný list štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR Petra Krajňáka.

Svetový deň výživy bol zároveň príležitosťou na ocenenie jedál, ale aj zamestnancov.

Cenu primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej získal Bulgur s králičím mäsom a zeleninou, ktorý pripravili šikovné kuchárky z MŠ Haburská.

Za dlhoročnú prácu získali ocenenie:

Cecília Veselovská - Je kuchárkou na plný úväzok. Keďže varila prevažne sama, musela si so všetkým vždy poradiť a zvládla to vždy s úsmevom na tvári a navyše aj s humorným slovom. Neodradili ju v minulosti ani stiesnené podmienky v provizórnych priestoroch materskej školy. Teraz, keď dovŕšila životné jubileum, vykonáva svoju prácu v nových, moderných priestoroch MŠ na Haburskej ulici a snaží sa chutným jedlom rozžiariť očká vďačným stravníkom.

Viera Janovčíková - Pracuje ako vedúca školskej jedálne v MŠ Bernolákova už od roku 1987. Aktívne sa zúčastňuje školských akcií organizovaných pre deti a rodičov a na podujatiach súvisiacich so zdravou výživou. Okrem svojej práce v oblasti školského stravovania navyše spracúva podklady pre ekonomickú agendu materskej školy. V práci je svedomitá, aktívna, vždy ochotná pomôcť a v kolektíve veľmi obľúbená.

Irena Centková - Už takmer 35 rokov pracuje ako kuchárka v MŠ Budovateľská. Je veľmi zodpovedná, svedomito a presne dodržiava technologické postupy prípravy jedál a aj keď jedlá z materiálno-spotrebných noriem za tie roky veľmi dobre pozná, každé ráno si technologický postup prípravy prečíta, až tak začne variť. Má rada humor a stále rada prispeje vtipným výrokom k humoru na pracovisku.

Mgr. Kamila Hrušková - Úspešne pracuje ako vedúca školskej jedálne, ktorá sa aktívne zaujíma o svojich stravníkov. Aktívne tiež spolupracuje a zapája sa do projektu MŠ: „Cesta zdravia s Hrušíkom, “ kde v prepojení MŠ – rodič – ŠJ, plní tímovo spoločné ciele a úlohy, smerujúce k zdravému spôsobu života a zdravej životospráve. Sleduje nové trendy, zúčastňuje sa školení, a ustavične hľadá inovácie pre skvalitnenie školského stravovania Má vynikajúci tvorivý a odborný prístup k práci.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.