Utorok, 22. október 2019
Meniny má Sergej | zajtra Alojzia

Mesto ocenilo prácu kuchárok školských zariadení

Na Svetovom dni výživy mesto Prešov ocenilo nielen jedlá, ale najmä prácu kuchárov a kuchárok v školských stravovacích zariadeniach. Kvalita stravovania je totiž v prešovských školách a škôlkach každým rokom vyššia.

16. októbra pri príležitosti Svetového dňa výživy v PKO – Čierny orol už po jedenásty raz rozvoniavali jedlá, ktoré boli nielen lákavé na pohľad, ale predovšetkým, výborne chutili. Tento ročník bol venovaný téme obilnín.

„Počas rokov sa mení aj stravovanie a na jedálne v školách sú neustále kladené nové podmienky, či už zákonné alebo v rámci apelu na zdravé stravovanie. Práve to bolo vždy cieľom v našich zariadeniach a aj vďaka tomu je na vysokej úrovni, “ uviedla vo svojom príhovore primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov aktívne a dlhodobo venuje veľkú pozornosť zdravej výžive, hlavne výžive detí a má za sebou v tejto oblasti aj viaceré kvalitné výsledky a prvenstvá.

Po minulých ročníkoch, ktoré sa niesli napr. v znamení medu či strukovín, chcel tento ročník poukázať na pozitívne účinky konzumácie obilnín na ľudský organizmus.

Obilninové jedlá, ktoré mali deti, rodičia i hostia možnosť vidieť a následne aj ochutnať, pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Tým potvrdili, že sa gastronómii venujú s naozajstnou láskou. Svetový deň výživy bol tak ukážkou vysokej profesionality a odbornej zdatnosti.

Svojimi vystúpeniami spríjemnili hosťom popoludnie aj deti z MŠ Volgogradská a MŠ Bernolákova. MŠ Haburská sa spolu s nimi pripojila k výzdobe sály. Zamestnancom i hosťom sa na podujatí prihovorila aj prezidentka Prvej asociácie školského stravovania AŠKOS Mgr. Oľga Koklesová. Odznel aj ďakovný list štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR Petra Krajňáka.

Svetový deň výživy bol zároveň príležitosťou na ocenenie jedál, ale aj zamestnancov.

Cenu primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej získal Bulgur s králičím mäsom a zeleninou, ktorý pripravili šikovné kuchárky z MŠ Haburská.

Za dlhoročnú prácu získali ocenenie:

Cecília Veselovská - Je kuchárkou na plný úväzok. Keďže varila prevažne sama, musela si so všetkým vždy poradiť a zvládla to vždy s úsmevom na tvári a navyše aj s humorným slovom. Neodradili ju v minulosti ani stiesnené podmienky v provizórnych priestoroch materskej školy. Teraz, keď dovŕšila životné jubileum, vykonáva svoju prácu v nových, moderných priestoroch MŠ na Haburskej ulici a snaží sa chutným jedlom rozžiariť očká vďačným stravníkom.

Viera Janovčíková - Pracuje ako vedúca školskej jedálne v MŠ Bernolákova už od roku 1987. Aktívne sa zúčastňuje školských akcií organizovaných pre deti a rodičov a na podujatiach súvisiacich so zdravou výživou. Okrem svojej práce v oblasti školského stravovania navyše spracúva podklady pre ekonomickú agendu materskej školy. V práci je svedomitá, aktívna, vždy ochotná pomôcť a v kolektíve veľmi obľúbená.

Irena Centková - Už takmer 35 rokov pracuje ako kuchárka v MŠ Budovateľská. Je veľmi zodpovedná, svedomito a presne dodržiava technologické postupy prípravy jedál a aj keď jedlá z materiálno-spotrebných noriem za tie roky veľmi dobre pozná, každé ráno si technologický postup prípravy prečíta, až tak začne variť. Má rada humor a stále rada prispeje vtipným výrokom k humoru na pracovisku.

Mgr. Kamila Hrušková - Úspešne pracuje ako vedúca školskej jedálne, ktorá sa aktívne zaujíma o svojich stravníkov. Aktívne tiež spolupracuje a zapája sa do projektu MŠ: „Cesta zdravia s Hrušíkom, “ kde v prepojení MŠ – rodič – ŠJ, plní tímovo spoločné ciele a úlohy, smerujúce k zdravému spôsobu života a zdravej životospráve. Sleduje nové trendy, zúčastňuje sa školení, a ustavične hľadá inovácie pre skvalitnenie školského stravovania Má vynikajúci tvorivý a odborný prístup k práci.

Mohlo by Vás zaujímať
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Mimoriadne nadané deti sa stretli na logickom sústredení
K obľúbeným patria stretnutia nadaných detí pod záštitou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Tohtoročného logického sústredenia nadaných sa zúčastnili školáci z Prešova a Spišskej Novej Vsi.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
2. ročník Šarišského hackathonu odštartuje 4. októbra
IT nadšenci si už po druhý raz zmerajú sily na Šarišskom hackathone. Niekoľko desiatok mladých programátorov bude vyvíjať aplikácie a vytvárať inteligentné riešenia pre mesto Prešov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.