Utorok, 11. august 2020
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Pilsner Urquell oslavuje 176. výročie: Na východ prinesie exkluzívny pivný zážitok - nefilter z dubového suda

Pilsner Urquell oslavuje 176 rokov od uvarenia prvej várky. Oslava narodenín originálneho zlatého ležiaka, podľa ktorého sa varí viac ako 70% pív po celom svete, začala tradične na Pilsner Feste v Plzni - najväčšom pivnom festivale u našich západných susedov.

Nadviazala naň putovná roadshow, ktorá s touto pivnou legendou, sládkom a výčapníckym majstrom Mastrom Bartenderom na Slovensku štartuje hneď v troch mestách na východe Slovenska.

Putovná roadshow pripomínajúca zrod plzenského ležiaka oficiálne na Slovensku začína 18. októbra v michalovskom podniku U Grolla a v košickej plzenskej reštaurácii Camelot. V metropole východu, v Košiciach, ešte zostáva. 19.  októbra sa oslavy prvej várky zlatého ležiaka presunú do Pilsner Urquell Pubu. O deň neskôr, v sobotu 20.  októbra si už ten pravý originál môžete vychutnať v Prešove. Roadshow bude pokračovať naprieč celým Slovenskom, a to cez Tatry až k Dunaju.

Na oslavách prvej várky je pre návštevníkov pripravený výnimočný nefiltrovaný ležiak, ktorý je špecifický tým, že v závere výrobného procesu neprejde filtráciou a pasterizáciou a ponúka tak hosťom exkluzívny pivný zážitok. V Michalovciach sa milovníci zlatého moku stretnú aj so sládkom Plzenského Prazdroja Janom Pýrim, ktorý na mieste slávnostne narazí drevený sud s týmto legendárnym ležiakom. V Košiciach a Prešove sa o narazenie nefiltrovanej prvej várky postarajú víťazi prestížnej medzinárodnej súťaže Pilsner Urquell Master Bartender Michaela Bosáková a Štefan Drozd.

„Návštevníci si tak budú môcť dopriať nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, rovnaký ako v pivniciach plzenského pivovaru, " hovorí emeritný vrchný sládok Plzenského Prazdroja Václav Berka. Ľudia si tiež môžu zasúťažiť v skladaní drevených sudov, celkovú slávnostnú atmosféru doplní skvelá živá kapela.

Do osláv sú zapojené mnohé reštaurácie a pivnice na Slovensku. Všetci si pripomínajú dátum 5. októbra 1842, kedy plzenskí mešťania prvýkrát uvarili a ochutnali zlatý ležiak Pilsner Urquell, ktorý sa krátko po svojom zrode začal vyvážať aj do zahraničia. Stal sa z neho uznávaný svetový fenomén, ktorý si milovníci piva môžu vychutnať vo viac ako 50 krajinách sveta. „Už od svojho zrodu je plzenské pivo originálom, ktorý varíme zo stále rovnakých surovín a podľa rovnakej receptúry. Viac ako 70% pív po celom svete, ktoré sa dnes uvarí, sú pivá typu Pils / Pilsner a sú inšpirované práve pivom Pilsner Urquell, “ uzavrel úspech Pilsner Urquell Václav Berka.

Príďte aj vy s nami osláviť 176 výročie piva, ktoré zná celý svet!

Kde a kedy sa ešte uvidíme?

Michalovce – U Grolla, 18.10.2018 o 18:00 hod
Košice – Plzenská reštaurácia Camelot, 18.10.2018 o 18:00 hod
Košice – Pilsner Urquell Pub, 19.10.2018 o 21:00 hod
Prešov – Pilsner Urquell Pub, 20.10.2018 o 18:00 hod

Mohlo by Vás zaujímať
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
Mesto Prešov spúšťa nový web ku kandidatúre na Európske hlavné mesto kultúry
Dôležité informácie týkajúce sa kandidatúry mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 nájdete odteraz na jednom mieste. Prešov 2026 už má vlastnú web stránku.
Na Jarkovej a priľahlých uliciach v centre Prešova bude prerušená dodávka vody
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. závod Prešov oznamuje občanom, že v dňoch 15. a 21. júla 2020 bude prerušená dodávka vody na Jarkovej ulici a priľahlých uliciach v centre mesta.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.