Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Pilsner Urquell oslavuje 176. výročie: Na východ prinesie exkluzívny pivný zážitok - nefilter z dubového suda

Pilsner Urquell oslavuje 176 rokov od uvarenia prvej várky. Oslava narodenín originálneho zlatého ležiaka, podľa ktorého sa varí viac ako 70% pív po celom svete, začala tradične na Pilsner Feste v Plzni - najväčšom pivnom festivale u našich západných susedov.

Nadviazala naň putovná roadshow, ktorá s touto pivnou legendou, sládkom a výčapníckym majstrom Mastrom Bartenderom na Slovensku štartuje hneď v troch mestách na východe Slovenska.

Putovná roadshow pripomínajúca zrod plzenského ležiaka oficiálne na Slovensku začína 18. októbra v michalovskom podniku U Grolla a v košickej plzenskej reštaurácii Camelot. V metropole východu, v Košiciach, ešte zostáva. 19.  októbra sa oslavy prvej várky zlatého ležiaka presunú do Pilsner Urquell Pubu. O deň neskôr, v sobotu 20.  októbra si už ten pravý originál môžete vychutnať v Prešove. Roadshow bude pokračovať naprieč celým Slovenskom, a to cez Tatry až k Dunaju.

Na oslavách prvej várky je pre návštevníkov pripravený výnimočný nefiltrovaný ležiak, ktorý je špecifický tým, že v závere výrobného procesu neprejde filtráciou a pasterizáciou a ponúka tak hosťom exkluzívny pivný zážitok. V Michalovciach sa milovníci zlatého moku stretnú aj so sládkom Plzenského Prazdroja Janom Pýrim, ktorý na mieste slávnostne narazí drevený sud s týmto legendárnym ležiakom. V Košiciach a Prešove sa o narazenie nefiltrovanej prvej várky postarajú víťazi prestížnej medzinárodnej súťaže Pilsner Urquell Master Bartender Michaela Bosáková a Štefan Drozd.

„Návštevníci si tak budú môcť dopriať nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, rovnaký ako v pivniciach plzenského pivovaru, " hovorí emeritný vrchný sládok Plzenského Prazdroja Václav Berka. Ľudia si tiež môžu zasúťažiť v skladaní drevených sudov, celkovú slávnostnú atmosféru doplní skvelá živá kapela.

Do osláv sú zapojené mnohé reštaurácie a pivnice na Slovensku. Všetci si pripomínajú dátum 5. októbra 1842, kedy plzenskí mešťania prvýkrát uvarili a ochutnali zlatý ležiak Pilsner Urquell, ktorý sa krátko po svojom zrode začal vyvážať aj do zahraničia. Stal sa z neho uznávaný svetový fenomén, ktorý si milovníci piva môžu vychutnať vo viac ako 50 krajinách sveta. „Už od svojho zrodu je plzenské pivo originálom, ktorý varíme zo stále rovnakých surovín a podľa rovnakej receptúry. Viac ako 70% pív po celom svete, ktoré sa dnes uvarí, sú pivá typu Pils / Pilsner a sú inšpirované práve pivom Pilsner Urquell, “ uzavrel úspech Pilsner Urquell Václav Berka.

Príďte aj vy s nami osláviť 176 výročie piva, ktoré zná celý svet!

Kde a kedy sa ešte uvidíme?

Michalovce – U Grolla, 18.10.2018 o 18:00 hod
Košice – Plzenská reštaurácia Camelot, 18.10.2018 o 18:00 hod
Košice – Pilsner Urquell Pub, 19.10.2018 o 21:00 hod
Prešov – Pilsner Urquell Pub, 20.10.2018 o 18:00 hod

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.