Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Najlepšie umiestnenie, aké kedy Prešov mal

Prešov je v oblasti sprístupňovania informácií opäť lepší. Oproti predchádzajúcemu hodnoteniu postúpil o sedem priečok a aktuálne je na 26 miesto zo stovky hodnotených samospráv. Medzi krajskými mestami mu patrí štvrté miesto.

Pred štyrmi rokmi bol Prešov v otvorenosti samosprávy medzi krajskými mestami najhorší. V celkovom hodnotení bol na 57 mieste, dva roky predtým ešte o dve priečky nižšie.

Aktuálne sa metropola Šariša dostala medzi krajskými mestami už na štvrté miesto, pričom v celkovom hodnotení sa mesto za štyri roky posunulo o 31 miest vyššie - z 57 na súčasné 26 miesto a patrí mu hodnotenie B+. Zároveň je to najlepšie umiestnenie, aké mesto Prešov získalo od vzniku tohto hodnotenia. „Tento výrazný posun je výsledkom našej neustálej snahy umožniť občanom čo najviac nahliadnuť do chodu samosprávy, “ hodnotí tento výsledok primátorka mesta Andrea Turčanová.

Zverejnené výsledky sú pre prešovskú samosprávu inšpiratívne pre skvalitnenie procesov sprístupňovania informácií, pričom radnica vidí priestor na ďalšie zlepšovanie sa. V niektorých oblastiach je potrebný iba malý posun, aby konkrétna informácia spĺňala kritéria tak, ako ich nastavila Transparency international.

Transparentnosť miest bola meraná pomocou 105 indikátorov v 11 oblastiach. Vychádzalo sa pritom z piatich rôznych zdrojov od webových stránok miest, cez dotazník zaslaný radniciam až po údaje o súťažiach z Elektronického kontraktačného systému.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Zberné dvory budú otvorené aj v sobotu
Mesto Prešov pokračuje v uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19. Zberné dvory budú po novom otvorené aj v sobotu. Rozšírené otváracie hodiny sú platné od 9.5.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.