Piatok, 07. august 2020
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

Policajti idú s dobou - jazdia ekologicky

Prešovským mestským policajtom pribudol do výbavy elektromobil. Je to ďalší krok mesta k znižovaniu škodlivých emisií.

„Prešov je v Dohovore primátorov a starostov, kde sme sa zaviazali prijať opatrenia na zníženie emisií skleníkových plynov. Darí sa nám to znižovaním energetickej náročnosti vo verejných budovách a tento nový elektromobil pre mestských policajtov je prvým krokom, ktorý povedie k ďalšiemu znižovaniu škodlivých emisií v oblasti motorizácie. Želám si, aby sme takých áut mali čo najviac, “ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas odovzdávania prvého elektromobilu, ktorý pribudol do vozidlového parku prešovských mestských policajtov.

Mesto na získanie ekologického vozidla získalo tridsaťtisícovú dotáciu z Úradu vlády, zo svojho rozpočtu prispelo sumou 5000 eur.

Podľa náčelníka prešovskej mestskej polície Jána Andrejka bude nové vozidlo využívané na hliadkovú činnosť. „Policajti tak pri zásahoch dokážu prísť na miesto bez toho, aby ich niekto spozoroval, “ vyzdvihol takmer bezhlučnú prevádzku.

Nový elektromobil s výkonom 110 kW má dojazd približne 350 kilometrov na jedno nabitie, čo podľa Jána Andrejka úplne stačí na bežný výkon služby. Na nabíjanie elektromobilu mestská polícia využíva bezplatné nabíjacie stanice, má však aj vlastnú nabíjačku v priestoroch Mestského úradu.

Okrem nového elektromobilu mestská polícia už využíva na hliadkovú činnosť aj štyri elektrické kolobežky. V rámci obnovy vozidiel mestskej polície tiež mestská polícia získala a uviedla do prevádzky aj dve nové autá Kia Ceed. Nové vozidlá nahradili tri vyradené policajné autá, ktorých prevádzka už bola nerentabilná.

Ekologizuje sa aj vozidlový park prešovského mestského úradu. V tomto roku doň pribudlo hybridné referentské vozidlo na benzínový a elektrický pohon.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
Mesto Prešov spúšťa nový web ku kandidatúre na Európske hlavné mesto kultúry
Dôležité informácie týkajúce sa kandidatúry mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 nájdete odteraz na jednom mieste. Prešov 2026 už má vlastnú web stránku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.