Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Policajti idú s dobou - jazdia ekologicky

Prešovským mestským policajtom pribudol do výbavy elektromobil. Je to ďalší krok mesta k znižovaniu škodlivých emisií.

„Prešov je v Dohovore primátorov a starostov, kde sme sa zaviazali prijať opatrenia na zníženie emisií skleníkových plynov. Darí sa nám to znižovaním energetickej náročnosti vo verejných budovách a tento nový elektromobil pre mestských policajtov je prvým krokom, ktorý povedie k ďalšiemu znižovaniu škodlivých emisií v oblasti motorizácie. Želám si, aby sme takých áut mali čo najviac, “ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas odovzdávania prvého elektromobilu, ktorý pribudol do vozidlového parku prešovských mestských policajtov.

Mesto na získanie ekologického vozidla získalo tridsaťtisícovú dotáciu z Úradu vlády, zo svojho rozpočtu prispelo sumou 5000 eur.

Podľa náčelníka prešovskej mestskej polície Jána Andrejka bude nové vozidlo využívané na hliadkovú činnosť. „Policajti tak pri zásahoch dokážu prísť na miesto bez toho, aby ich niekto spozoroval, “ vyzdvihol takmer bezhlučnú prevádzku.

Nový elektromobil s výkonom 110 kW má dojazd približne 350 kilometrov na jedno nabitie, čo podľa Jána Andrejka úplne stačí na bežný výkon služby. Na nabíjanie elektromobilu mestská polícia využíva bezplatné nabíjacie stanice, má však aj vlastnú nabíjačku v priestoroch Mestského úradu.

Okrem nového elektromobilu mestská polícia už využíva na hliadkovú činnosť aj štyri elektrické kolobežky. V rámci obnovy vozidiel mestskej polície tiež mestská polícia získala a uviedla do prevádzky aj dve nové autá Kia Ceed. Nové vozidlá nahradili tri vyradené policajné autá, ktorých prevádzka už bola nerentabilná.

Ekologizuje sa aj vozidlový park prešovského mestského úradu. V tomto roku doň pribudlo hybridné referentské vozidlo na benzínový a elektrický pohon.

Mohlo by Vás zaujímať
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Na Mukačevskej ulici v Prešove dnes krátko popoludní došlo k výbuchu.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.