Piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

Policajti idú s dobou - jazdia ekologicky

Prešovským mestským policajtom pribudol do výbavy elektromobil. Je to ďalší krok mesta k znižovaniu škodlivých emisií.

„Prešov je v Dohovore primátorov a starostov, kde sme sa zaviazali prijať opatrenia na zníženie emisií skleníkových plynov. Darí sa nám to znižovaním energetickej náročnosti vo verejných budovách a tento nový elektromobil pre mestských policajtov je prvým krokom, ktorý povedie k ďalšiemu znižovaniu škodlivých emisií v oblasti motorizácie. Želám si, aby sme takých áut mali čo najviac, “ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas odovzdávania prvého elektromobilu, ktorý pribudol do vozidlového parku prešovských mestských policajtov.

Mesto na získanie ekologického vozidla získalo tridsaťtisícovú dotáciu z Úradu vlády, zo svojho rozpočtu prispelo sumou 5000 eur.

Podľa náčelníka prešovskej mestskej polície Jána Andrejka bude nové vozidlo využívané na hliadkovú činnosť. „Policajti tak pri zásahoch dokážu prísť na miesto bez toho, aby ich niekto spozoroval, “ vyzdvihol takmer bezhlučnú prevádzku.

Nový elektromobil s výkonom 110 kW má dojazd približne 350 kilometrov na jedno nabitie, čo podľa Jána Andrejka úplne stačí na bežný výkon služby. Na nabíjanie elektromobilu mestská polícia využíva bezplatné nabíjacie stanice, má však aj vlastnú nabíjačku v priestoroch Mestského úradu.

Okrem nového elektromobilu mestská polícia už využíva na hliadkovú činnosť aj štyri elektrické kolobežky. V rámci obnovy vozidiel mestskej polície tiež mestská polícia získala a uviedla do prevádzky aj dve nové autá Kia Ceed. Nové vozidlá nahradili tri vyradené policajné autá, ktorých prevádzka už bola nerentabilná.

Ekologizuje sa aj vozidlový park prešovského mestského úradu. V tomto roku doň pribudlo hybridné referentské vozidlo na benzínový a elektrický pohon.

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.