Štvrtok, 17. január 2019
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Prešovskí volejbalisti proti Trenčínu potvrdili rolu favorita

Hráči VK MIRAD PU Prešov pokračovali v sobotu 8. kolom Edymax extraligy, v ktorom hostili družstvo COP Trenčín. Mladíci zo západu Slovenska po dvojzápasovej víťaznej vlne v úvode stretnutia potrápili aj Šarišanov.

Skúsení domáci však prekvapenie nedopustili. Súpera zdolali 3:1 (20:25, 25:21, 25:14, 25:18). Na ihrisku debutoval prešovský odchovanec Lukáš Brilla a zahrala si aj „lavička“.
Rozpačitý začiatok patril prekvapivo Trenčanom. Papierový favorit zápasu sa na domácej palubovke nevedel dostať do tempa. Nedarilo sa mu eliminovať dobre servujúcich a útočiacich hostí, čo vyústilo do straty setu v pomere 20:25.

V druhom dejstve sa hrá Prešovčanov zlepšila a napriek vyrovnanej partii prišla šnúra bodov pri podaní univerzála Jaroslava Bogdanoviča. Domáci náskok udržali a po výsledku 25:21 zrovnali stav stretnutia na 1:1.
Zápas sa lámal v treťom sete, ktorý mali domáci plne vo svojej réžii a od stavu 10:2 sa na ihrisko postupne dostali striedajúci, mladší i starší, hráči z lavičky. Extraligovú premiéru absolvoval odchovanec prešovského volejbalu na pozícii libera Lukáš Brilla.

Záver merania síl už dirigovali Prešovčania. Hráči z lavičky dovolili hosťom len kozmeticky upraviť skóre. Prvé extraligové body zaznamenali Tomáš Šiket i Alex Timko. Hráčom zápasu sa stal Ivo Mikovčík.
Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnes, žiaľbohu sa ukázal, taký náš typický prešovský začiatok, keď sme jednoducho nehrali. Nepodceňujem mladých Trenčanov, lebo dnes hrali dobre, ale my nemôžeme s tak skúseným tímom zaváhať. Mali sme svoj zápasový cieľ, kam sa chceme posúvať po príjme podania a dnes to proste nefungovalo. Potešil má výkon mladých chlapcov. Najbližšie nás čaká Komárno, musíme sa dobre pripraviť.“

Peter Kalný, tréner COP Trenčín: „Pre nás, na naše pomery, extrémne dobrý prvý set. Potom v polovici tretieho setu prišla pasáž, keď sme prehrávali o 7 bodov, no a tam sa to zlomilo. Dnes sme to mali dobre rozohrané, ale bohužiaľ nakoniec sa prekvapenie nekonalo.“

Počet divákov: 312
Čas trvania zápasu: 107 minút
Rozhodovali: Martin Smolko, Alexander Sluk
Po 8. kole súťaže je mužstvo VK MIRAD PU Prešov na 3. mieste tabuľky za vedúcou Prievidzou a druhou Nitrou. V tejto fáze súťaže majú Prešovčania s Nitrou rovnaký počet bodov, rovnaký počet víťazstiev i prehier a v prospech Nitranov hovorí len ukazovateľ pomeru vyhraných a prehraných setov.
Nasledujúce dve kolá súťaže odohrajú prešovskí volejbalisti v Komárne a vo Svidníku. Najbližší domáci zápas sa uskutoční v stredu (21.11.2018) v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej proti tímu VKP SPU Nitra. Šláger kola má avizovaný začiatok na 19:00 hod. Srdečne pozývame fandiť.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa "robí karate" na medzinárodnej úrovni
Dňa 07.12.2018 ocenil Slovenský olympijský výbor (SOV) na valnom zhromaždení v Šamoríne Karate Klub Junior Prešov za projekt JUNIORKO (www.juniorko.sk).
Prešovské futsalistky v prvej Lige!
15.12.2018 odohrali historicky prvé dva zápasy Ženskej futsalovej ligy naše dievčatá. Oba zápasy proti banskobystrickým súperkám zvládli a pripísali si do tabuľky plný počet bodov. Gratulujeme!
Karate klub Junior organizoval akciu, aká na Slovensku ešte nebola!
Deti z karate klubu boli rozhodcami, moderátormi a manažérmi tejto super akcie!
HUMMEL 4 SPORT CUP 2019
Začiatok roka sa v Prešove už vyše 10 rokov spája s mládežníckym hádzanárskym turnajom, a tak Vás aj tento rok srdečne pozývame na 13. ročník turnaja, ktorý sa pod novým názvom HUMMEL 4 SPORT CUP 2019 uskutoční v termíne od 3. do 6. januára 2019 v našom meste.
Prešovskí volejbalisti v derby zdolali Košice
Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu poslednými zápasmi 16. kola,  ktoré zároveň uzavreli volejbalové súťaženie v kalendárnom roku 2018.
Futbalisti Prešova začali zimnú prípravu ako prví
Šarišania sa už venujú príprave na jarnú časť sezóny. Od 3. januára trénujú v domácich podmienkach.
Partizán Bardejov BŠK-futsal – FK Ekoprim Prešov 2:3 (0:2)
Hneď v prvom zápase nového roka videli bardejovskí priaznivci futsalu šarišské derby. Plný bodový zisk si pripísali hostia, Prešov zdolal Bardejov 3:2. Víťazný gól prišiel v poslednej minúte.