Piatok, 22. február 2019
Meniny má Etela | zajtra Roman, Romana

Príhovor primátorky mesta Prešov počas Ustanovujúceho zasadnutia MsZ

Dnes sa v Prešove uskutočnilo Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva, počas ktorého zložila sľub primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a 31 poslancov zvolených v Komunálnych voľbách 2018.

Príhovor primátorky mesta Prešov
Príhovor primátorky mesta Prešov

Vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, vážené excelencie, vzácni hostia,

Stretávame sa vo vzácnej a slávnostnej chvíli, keď, rešpektujúc vôľu Prešovčanov, preberáme na seba zodpovednosť za naše mesto Prešov a zároveň otvárame ďalšiu etapu jeho dynamického rozvoja.

Podľa britskej umelkyne Márie Robinsonovej sa nikto nemôže vrátiť a vytvoriť nový začiatok, no každý môže začať dnes. Preto, nech je dnešok začiatkom, no zároveň aj pokračovaním v napĺňaní cieľov, ktoré sme si dali pred štyrmi rokmi práve v týchto nádherných historických priestoroch.

Za uplynulé 4 roky sa nám podarilo veľa vecí zmeniť k lepšiemu. V oblasti dopravy - rekonštrukcie ciest a chodníkov ocenili nielen obyvatelia obytných zón, ale aj priemyselných častí na Budovateľskej ulici a Širpe. Zlepšili sme statickú dopravu vybudovaním nových parkovacích miest. Nechýbala nám odvaha pri investíciách do športovísk, zrekonštruovali sme cyklistický velodróm, jediný svojho druhu na Slovensku. Veľmi si cením spoluprácu s Prešovským samosprávnym krajom pri výstavbe futbalového štadióna a začali sme aj s nevyhnutnou rekonštrukciou zimného štadióna.

V oblasti kultúry a športu sme popri osvedčených podujatiach prilákali do centra mesta tisíce účastníkov a divákov unikátnymi, živými predstaveniami. Veľkú priazeň si vyslúžil Koncert rodákov, napriek neprajnému počasiu. K novým podujatiam, ktoré si už vybudovali meno, patria aj Festival architektúry a dizajnu a Medzinárodný festival dychových orchestrov. Štyri úspešné ročníky majú za sebou aj cykloprojekty Tour de Prešov a Prešovský cyklomaratón, tohto roku pribudlo aj nové bežecké podujatie Half Marathon.

Podporujeme mladé rodiny, pre ktoré sme pred niekoľkými týždňami získali 68 nových nájomných bytov. Myslíme aj na zamestnanie, úplne sme obsadili priemyselný park, pribudli nám novovytvorené pracovné miesta. Atraktívne, modernejšie kontúry nadobúda aj vstupná brána do Prešova - predstaničný priestor. Zaznamenali sme zvýšený počet turistov, aj vďaka novozaloženej Oblastnej organizácii cestovného ruchu.

Urobili sme veľmi veľa dobrej a poctivej práce, a preto je dôležité v tempe, ktoré sme nastavili, pokračovať a ďalej zveľaďovať naše mesto. A spolu s Vami, milí znovuzvolení, ale aj novozvolení poslanci, chcem naďalej uvádzať do života nové strategické projekty. Nepoľavím vo svojom úsilí pre úspešné dobudovanie diaľničného obchvatu a pripravovaného severného obchvatu R4 v plnom profile. Mojím veľkým cieľom je prepojenie Sibírskej so Šalgovíkom. Dozrel čas realizácie Jarkovej i Slovenskej ulice v historickom centre nášho mesta. A samozrejme, nechcem zabudnúť ani na zahájenie výstavby prvej etapy centrálneho mestského parku či revitalizáciu Záhrady umenia a ďalších verejných priestranstiev. Som si vedomá, že pri napĺňaní týchto plánov budem potrebovať nielen pomoc Vás, poslancov, ale aj mnohých ďalších. Som odhodlaná spolupracovať s každým, kto svoju pomoc ponúka čestne, odborne, zodpovedne, nezištne pre nás, všetkých Prešovčanov.

Zároveň chcem zablahoželať novozvoleným poslancom, ktorých si Prešovčania vybrali ako svojich zástupcov počas nasledujúcich štyroch rokov. Prajem Vám najmä veľa síl, inšpirácie a trpezlivosti pri napĺňaní Vášho mandátu pre mesto Prešov a jeho občanov. Prajem sebe, ale aj Vám, aby naša vzájomná spolupráca bola plnohodnotná a slúžila najmä pre dobro našich občanov. Aby sa im v Prešove žilo radostne a pokojne, radi sa sem vracali a najmä, aby tu po získaní vzdelania zostali žiť a pracovať.

Tu je na mieste vyjadriť vďačnosť a úctu Vám, milí kolegovia - poslanci, ktorí v tejto službe Prešovčanom už nepokračujete. Ďakujem za Vašu prácu, angažovanosť, podporu a úsilie pri napĺňaní našich spoločných cieľov. Ďakujem Vám za to, že sme spoločne počas štyroch rokov naše mesto „rozhýbali“, že sme sa veľkými krokmi pustili do jeho obnovy a že sa nám veľa vecí podarilo nielen začať, ale aj splniť.

Mohlo by Vás zaujímať
Smrteľná dopravná nehoda
V sobotu, krátko pred 9:00 hod. , došlo na ceste medzi Prešovom a Veľkým Šarišom k dopravnej nehode a to čelnej zrážke 2 osobných áut.
Fotoreport z RC Drift Prešov
V nedeľu , 10.2.2019 , sa v Shopping Mall Eperia predstavili profesionálne modely jazdiace v drifte. Na trati sa predstavili zahraniční jazdci z Prahy, Ostravy, Brna ale aj domáci z Prešova, Košíc či z Bratislavy. Prinášame vám fotoreport z tejto jedinečnej akcie.
Vianočné stromčeky sa zbierajú do konca januára
Ak ste si atmosféru Vianoc v byte či dome vychutnávali až do týchto dní a uvažujete o tom, že sa s ňou pomaly rozlúčite, Technické služby mesta Prešov, a.s. sú vám k dispozícii. Až do konca januára tradične zabezpečujú bezplatný zber a odvoz vianočných stromčekov.
Prestížne ocenenie naj v cestovnom ruchu získal donjon Šarišského hradu
V Prešovskom kraji máme ďalšie lákadlo pre turistov. Je ním donjon - vynovená bašta hradu Veľký Šariš. Obnova Donjonu si vyslúžila ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018.
Medzi najlepšími v CR Prešovského kraja sú aj subjekty OOCR ,,Šariš“- Bardejov Bodovali Dukla Destination, Skanzen BK a singletrack Family
Medzi najlepšími v cestovnom ruchu Prešovského kraja za minulý rok zabodovali aj zariadenia a osobnosti z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov. 5. ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2018 vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a online hlasovanie prebiehalo od 14.  decembra 2018 do 13.  januára 2019.
Pátranie po hľadanej osobe
Vilma NIMASOVÁ, nar. 16. 12. 1992, bytom Cigeľka 88, okr. Bardejov
DPMP vozí cestujúcich už 70 rokov K histórii patria staré autobusy, ikonické Ikarusy, aj taxíky
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. , si v tomto roku pripomenie 70 rokov od svojho založenia. Slávnostné prestrihnutie pásky, ktorým sa symbolicky otvárala komunálna mestská hromadná doprava v Prešove, sa konalo 4. septembra 1949 pred historickou budovou Divadla Jonáša Záborského.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový, s kuchyňou, kúpeľňou, komorou, verandou, predsieňou so schodišťom do suterénu a na pôjd.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.