Piatok, 14. december 2018
Meniny má Branislava, Bronislava | zajtra Ivica

Príhovor primátorky mesta Prešov počas Ustanovujúceho zasadnutia MsZ

Dnes sa v Prešove uskutočnilo Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva, počas ktorého zložila sľub primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a 31 poslancov zvolených v Komunálnych voľbách 2018.

Príhovor primátorky mesta Prešov
Príhovor primátorky mesta Prešov

Vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, vážené excelencie, vzácni hostia,

Stretávame sa vo vzácnej a slávnostnej chvíli, keď, rešpektujúc vôľu Prešovčanov, preberáme na seba zodpovednosť za naše mesto Prešov a zároveň otvárame ďalšiu etapu jeho dynamického rozvoja.

Podľa britskej umelkyne Márie Robinsonovej sa nikto nemôže vrátiť a vytvoriť nový začiatok, no každý môže začať dnes. Preto, nech je dnešok začiatkom, no zároveň aj pokračovaním v napĺňaní cieľov, ktoré sme si dali pred štyrmi rokmi práve v týchto nádherných historických priestoroch.

Za uplynulé 4 roky sa nám podarilo veľa vecí zmeniť k lepšiemu. V oblasti dopravy - rekonštrukcie ciest a chodníkov ocenili nielen obyvatelia obytných zón, ale aj priemyselných častí na Budovateľskej ulici a Širpe. Zlepšili sme statickú dopravu vybudovaním nových parkovacích miest. Nechýbala nám odvaha pri investíciách do športovísk, zrekonštruovali sme cyklistický velodróm, jediný svojho druhu na Slovensku. Veľmi si cením spoluprácu s Prešovským samosprávnym krajom pri výstavbe futbalového štadióna a začali sme aj s nevyhnutnou rekonštrukciou zimného štadióna.

V oblasti kultúry a športu sme popri osvedčených podujatiach prilákali do centra mesta tisíce účastníkov a divákov unikátnymi, živými predstaveniami. Veľkú priazeň si vyslúžil Koncert rodákov, napriek neprajnému počasiu. K novým podujatiam, ktoré si už vybudovali meno, patria aj Festival architektúry a dizajnu a Medzinárodný festival dychových orchestrov. Štyri úspešné ročníky majú za sebou aj cykloprojekty Tour de Prešov a Prešovský cyklomaratón, tohto roku pribudlo aj nové bežecké podujatie Half Marathon.

Podporujeme mladé rodiny, pre ktoré sme pred niekoľkými týždňami získali 68 nových nájomných bytov. Myslíme aj na zamestnanie, úplne sme obsadili priemyselný park, pribudli nám novovytvorené pracovné miesta. Atraktívne, modernejšie kontúry nadobúda aj vstupná brána do Prešova - predstaničný priestor. Zaznamenali sme zvýšený počet turistov, aj vďaka novozaloženej Oblastnej organizácii cestovného ruchu.

Urobili sme veľmi veľa dobrej a poctivej práce, a preto je dôležité v tempe, ktoré sme nastavili, pokračovať a ďalej zveľaďovať naše mesto. A spolu s Vami, milí znovuzvolení, ale aj novozvolení poslanci, chcem naďalej uvádzať do života nové strategické projekty. Nepoľavím vo svojom úsilí pre úspešné dobudovanie diaľničného obchvatu a pripravovaného severného obchvatu R4 v plnom profile. Mojím veľkým cieľom je prepojenie Sibírskej so Šalgovíkom. Dozrel čas realizácie Jarkovej i Slovenskej ulice v historickom centre nášho mesta. A samozrejme, nechcem zabudnúť ani na zahájenie výstavby prvej etapy centrálneho mestského parku či revitalizáciu Záhrady umenia a ďalších verejných priestranstiev. Som si vedomá, že pri napĺňaní týchto plánov budem potrebovať nielen pomoc Vás, poslancov, ale aj mnohých ďalších. Som odhodlaná spolupracovať s každým, kto svoju pomoc ponúka čestne, odborne, zodpovedne, nezištne pre nás, všetkých Prešovčanov.

Zároveň chcem zablahoželať novozvoleným poslancom, ktorých si Prešovčania vybrali ako svojich zástupcov počas nasledujúcich štyroch rokov. Prajem Vám najmä veľa síl, inšpirácie a trpezlivosti pri napĺňaní Vášho mandátu pre mesto Prešov a jeho občanov. Prajem sebe, ale aj Vám, aby naša vzájomná spolupráca bola plnohodnotná a slúžila najmä pre dobro našich občanov. Aby sa im v Prešove žilo radostne a pokojne, radi sa sem vracali a najmä, aby tu po získaní vzdelania zostali žiť a pracovať.

Tu je na mieste vyjadriť vďačnosť a úctu Vám, milí kolegovia - poslanci, ktorí v tejto službe Prešovčanom už nepokračujete. Ďakujem za Vašu prácu, angažovanosť, podporu a úsilie pri napĺňaní našich spoločných cieľov. Ďakujem Vám za to, že sme spoločne počas štyroch rokov naše mesto „rozhýbali“, že sme sa veľkými krokmi pustili do jeho obnovy a že sa nám veľa vecí podarilo nielen začať, ale aj splniť.

Mohlo by Vás zaujímať
Nové bezpečnostné kamery v Prešove
Tento týždeň boli spustené nové kamery Monitorovacieho a kamerového systému mesta Prešov, čím sa zrealizoval projekt na rozšírenie a obnovu kamerového systému.
Spoločne hlasujeme za prešovské projekty
V týchto dňoch môžete zahlasovať za dva výnimočné projekty, ktoré môžu aj vďaka vám získať podporu a grant Nadácie VÚB. Bude v Prešove Areál vodných športov alebo Záhrada pokoja a života?
Sto cien pre prešovské deti - Mikulášska nádielka 2018
Netrpezlivé očakávanie sa naplnilo. Poznáme výhercov Mikulášskej nádielky 2018.
Je rozhodnuté - granty pre dva prešovské projekty
Štvrtý ročník programu Komunitné granty s podtitulom „200 000 eur pre komunity, kde to žije“ pomohol zviditeľniť najkvalitnejšie nápady. Uspeli aj dva projekty z Prešova.
Odvolanie mimoriadnej situácie
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová v zmysle zákona NRSR č. 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov dnešným dňom odvoláva mimoriadnu situáciu.
Stovky stromov pre Prešov
V Prešove pribúdajú stovky stromov. Okrem náhradnej výsadby za vyrúbané stromy sa sadia aj nové stromy. Zelenšie budú aj vybudované parkoviská.
Video o Prešovskom kraji ocenené na medzinárodnom festivale
Videospot o Prešovskom kraji z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska získal prestížne ocenenie na poľskom filmovom festivale FilmAT.   Spot  s názvom "Nechajte sa zviesť" bol ocenený v konkurencii krajín z celého sveta cenou Special Award.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.