Štvrtok, 09. júl 2020
Meniny má Lujza | zajtra Amália

Sedačky asi pre iné zadky...

Nepríjemného šoku sa dočkali novinári pred prvým stretnutím prvoligových hokejistov Farmakolu Prešov v tejto sezóne na domácom štadióne v utorok s béčkom Zvolena. Ako zvyčajne, s patričným časovým predstihom sme si i tentoraz pripravovali zostavy tímov, skrátka venovali sa obvyklému predzápasovému rituálu a navyše stačili dohodnúť jeden rozhovor na hokejovú tému.

Keď sme sa už, už chystali presunúť z miestnosti za čestnou tribúnou, kde už nejaký ten rok novinári, predstavitelia klubu, sponzori i ich hostia trávia chvíle pred zápasmi, počas prestávok a podaktorí i po skončení stretnutí, veľmi slušne nás oslovil jeden z usporiadateľov. Vraj ho riaditeľ štadióna, teda nie prezident klubu, ktorý nás pri práci pred utorňajším stretnutím videl, dôrazne upozornil, že novinári tam nemajú čo robiť. Dokonca, nesmú sedieť ani na miestach v hľadisku, odkiaľ v minulej sezóne s nejakou tou desiatkou najvernejších chodili v nezmyselné hokejové dni (pondelky a štvrtky) pravidelne na každý zápas. Nič netušiac, najmä ak na predsezónnej, viac menej improvizovanej a náležito nepripravenej tlačovke, ktorú vedenie HK VTJ Farmakol zvolalo presne do tej istej miestnosti, o ktorej hovoríme, chceli sme zaujať miesta na takých istých laviciach, na akých sedávajú v hľadisku diváci. Teda nie vo vyčalúnených sedadlách pre iné zadky, len v priestore, kde novinár má možnosť nerušene, s dostatočným nadhľadom sledovať dianie na ľade i na náprotivných striedačkách oboch tímov, čo tiež nie je nepodstatné. Možno niekto z čitateľov bude namietať, či nemáme jedno, odkiaľ sa na zápas pozeráme. Celkom veru nie. Najmä ak nás odkážu na tribúnu, síce priestrannú, no "od ruky", odkiaľ výhľad zakrývajú plexisklá nad striedačkami, nehovoriac o "reumatických umelých sedačkách", navyše, mnohých len pozliepaných. Pritom, na iných štadiónoch podmienky na výkon novinárskej roboty vedia funkcionári zabezpečiť. Donedávna, tomu bolo tak i v Prešove. Lenže, časy sa s ľuďmi asi menia... Nehovoríme to do vetra, lebo súpisky mužstiev sme si "zohnali po vlastnej linke" a počet divákov v hľadisku sme museli znovu len odhadnúť. Čo inde je samozrejmosťou, na prešovskom zimnom štadióne asi tabu. A tak sme si len povzdychli, aký to priepastný rozdiel v porovnaní trebárs s futbalovým štadiónom Tatrana v Prešove... Tiež konštatovali, že stačilo sa včas zmieniť o zmenách a možno by sa bolo predišlo vzniklej situácii, a nie rozladiť a narušiť donedávna korektné vzťahy hneď v prvom vystúpení sezóny, o ktorej sa nahlas v prešovských hokejových kuloároch hovorí ako o postupovej.
Ján LEŠKO

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.