Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Sedačky asi pre iné zadky...

Nepríjemného šoku sa dočkali novinári pred prvým stretnutím prvoligových hokejistov Farmakolu Prešov v tejto sezóne na domácom štadióne v utorok s béčkom Zvolena. Ako zvyčajne, s patričným časovým predstihom sme si i tentoraz pripravovali zostavy tímov, skrátka venovali sa obvyklému predzápasovému rituálu a navyše stačili dohodnúť jeden rozhovor na hokejovú tému.

Keď sme sa už, už chystali presunúť z miestnosti za čestnou tribúnou, kde už nejaký ten rok novinári, predstavitelia klubu, sponzori i ich hostia trávia chvíle pred zápasmi, počas prestávok a podaktorí i po skončení stretnutí, veľmi slušne nás oslovil jeden z usporiadateľov. Vraj ho riaditeľ štadióna, teda nie prezident klubu, ktorý nás pri práci pred utorňajším stretnutím videl, dôrazne upozornil, že novinári tam nemajú čo robiť. Dokonca, nesmú sedieť ani na miestach v hľadisku, odkiaľ v minulej sezóne s nejakou tou desiatkou najvernejších chodili v nezmyselné hokejové dni (pondelky a štvrtky) pravidelne na každý zápas. Nič netušiac, najmä ak na predsezónnej, viac menej improvizovanej a náležito nepripravenej tlačovke, ktorú vedenie HK VTJ Farmakol zvolalo presne do tej istej miestnosti, o ktorej hovoríme, chceli sme zaujať miesta na takých istých laviciach, na akých sedávajú v hľadisku diváci. Teda nie vo vyčalúnených sedadlách pre iné zadky, len v priestore, kde novinár má možnosť nerušene, s dostatočným nadhľadom sledovať dianie na ľade i na náprotivných striedačkách oboch tímov, čo tiež nie je nepodstatné. Možno niekto z čitateľov bude namietať, či nemáme jedno, odkiaľ sa na zápas pozeráme. Celkom veru nie. Najmä ak nás odkážu na tribúnu, síce priestrannú, no "od ruky", odkiaľ výhľad zakrývajú plexisklá nad striedačkami, nehovoriac o "reumatických umelých sedačkách", navyše, mnohých len pozliepaných. Pritom, na iných štadiónoch podmienky na výkon novinárskej roboty vedia funkcionári zabezpečiť. Donedávna, tomu bolo tak i v Prešove. Lenže, časy sa s ľuďmi asi menia... Nehovoríme to do vetra, lebo súpisky mužstiev sme si "zohnali po vlastnej linke" a počet divákov v hľadisku sme museli znovu len odhadnúť. Čo inde je samozrejmosťou, na prešovskom zimnom štadióne asi tabu. A tak sme si len povzdychli, aký to priepastný rozdiel v porovnaní trebárs s futbalovým štadiónom Tatrana v Prešove... Tiež konštatovali, že stačilo sa včas zmieniť o zmenách a možno by sa bolo predišlo vzniklej situácii, a nie rozladiť a narušiť donedávna korektné vzťahy hneď v prvom vystúpení sezóny, o ktorej sa nahlas v prešovských hokejových kuloároch hovorí ako o postupovej.
Ján LEŠKO

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC ASSASSINS Prešov
V prvý decembrový deň pani zima svojím prvým ľadom na hokejbalovom ihrisku rozhodla, že je čas si dať prestávku a oddýchnuť si, čo samozrejme budeme rešpektovať.
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.