Piatok, 14. december 2018
Meniny má Branislava, Bronislava | zajtra Ivica

Prešovčanka Mária Miková získala ocenenie Osobnosť poradenstva

V rámci 27. ročníka odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Dieťa v ohrození boli v Bratislave po prvýkrát udeľované aj ocenenia Osobnosť poradenstva.

Získala ho aj Prešovčanka Mária Miková. Pôsobí v Súkromnej špeciálno-pedagogickej poradni, ktorá je súčasťou Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici 3. V nej sa venuje najmä deťom s autizmom.

PhDr. Mária Miková získala celoslovenské ocenenie Osobnosť poradenstva, ktoré zorganizoval a udelil Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie ako poďakovanie a verejné uznanie za prácu a starostlivosť venovanú deťom a ich rodinám. Ocenenie si prevzala v Bratislave na 1. ročníku slávnostného odovzdávania ocenení osobnostiam poradenstva.

Z celkového počtu 61 bolo v kategórii Osobnosť poradenských centier nominovaných 22 osobností, pričom Mária Miková sa napokon dostala do finálovej štvorice ocenených.

Podľa zriaďovateľky Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici Evy Turákovej je Mária Miková vzácnym človekom a vynikajúcou odborníčkou v oblasti psychológie a najmä diagnostiky, poradenstva a terapií detí s PAS, sluchovým postihnutím či viacnásobným postihnutím.

„No najmä srší človečinou, je skvelá matka, babka, kolegyňa a priateľka. Počas desaťročí svojej aktívnej práce pomohla mnohým deťom a ich rodinám. Je nenápadná, nikdy nejde do popredia, napriek tomu najmä my jej najbližší vieme, koľko podstatných zmien smerujúcich k zlepšeniu situácie rodín detí s postihnutím, ich diagnostiky, následnej terapie a starostlivosti, ale najmä prevencie vyšlo práve z jej návrhov, “ vraví Eva Turáková.

„Sme šťastní, že táto cena poputuje do Prešova, konkrétne do našej Súkromnej špeciálno-pedagogickej poradne, ako súčasti Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici 3, kde sa venujeme najmä deťom s autizmom. Týmto jej všetci chceme srdečne zablahoželať, popriať mnoho síl a entuziazmu do ďalšej práce, veľa zdravia a rodinnej pohody, “ dodáva riaditeľka tejto školy.

Dopĺňame, že Máriu Mikovú pred dvoma rokmi ocenilo aj mesto Prešov ako vzdelanú, múdru ženu, vyhľadávanú a rešpektovanú odborníčku vo svojom odbore. V oblasti autizmu je uznávanou diagnostičkou, ktorá pomohla veľkému množstvu rodín detí s postihom. Zaslúžila sa o vznik logopedickej školy a o zlepšenie včasnej diagnostiky detí so sluchovým postihnutím.

Mohlo by Vás zaujímať
Nové bezpečnostné kamery v Prešove
Tento týždeň boli spustené nové kamery Monitorovacieho a kamerového systému mesta Prešov, čím sa zrealizoval projekt na rozšírenie a obnovu kamerového systému.
Spoločne hlasujeme za prešovské projekty
V týchto dňoch môžete zahlasovať za dva výnimočné projekty, ktoré môžu aj vďaka vám získať podporu a grant Nadácie VÚB. Bude v Prešove Areál vodných športov alebo Záhrada pokoja a života?
Príhovor primátorky mesta Prešov počas Ustanovujúceho zasadnutia MsZ
Dnes sa v Prešove uskutočnilo Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva, počas ktorého zložila sľub primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a 31 poslancov zvolených v Komunálnych voľbách 2018.
Sto cien pre prešovské deti - Mikulášska nádielka 2018
Netrpezlivé očakávanie sa naplnilo. Poznáme výhercov Mikulášskej nádielky 2018.
Je rozhodnuté - granty pre dva prešovské projekty
Štvrtý ročník programu Komunitné granty s podtitulom „200 000 eur pre komunity, kde to žije“ pomohol zviditeľniť najkvalitnejšie nápady. Uspeli aj dva projekty z Prešova.
Odvolanie mimoriadnej situácie
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová v zmysle zákona NRSR č. 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov dnešným dňom odvoláva mimoriadnu situáciu.
Stovky stromov pre Prešov
V Prešove pribúdajú stovky stromov. Okrem náhradnej výsadby za vyrúbané stromy sa sadia aj nové stromy. Zelenšie budú aj vybudované parkoviská.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.