Piatok, 22. február 2019
Meniny má Etela | zajtra Roman, Romana

Prešovčanka Mária Miková získala ocenenie Osobnosť poradenstva

V rámci 27. ročníka odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Dieťa v ohrození boli v Bratislave po prvýkrát udeľované aj ocenenia Osobnosť poradenstva.

Získala ho aj Prešovčanka Mária Miková. Pôsobí v Súkromnej špeciálno-pedagogickej poradni, ktorá je súčasťou Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici 3. V nej sa venuje najmä deťom s autizmom.

PhDr. Mária Miková získala celoslovenské ocenenie Osobnosť poradenstva, ktoré zorganizoval a udelil Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie ako poďakovanie a verejné uznanie za prácu a starostlivosť venovanú deťom a ich rodinám. Ocenenie si prevzala v Bratislave na 1. ročníku slávnostného odovzdávania ocenení osobnostiam poradenstva.

Z celkového počtu 61 bolo v kategórii Osobnosť poradenských centier nominovaných 22 osobností, pričom Mária Miková sa napokon dostala do finálovej štvorice ocenených.

Podľa zriaďovateľky Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici Evy Turákovej je Mária Miková vzácnym človekom a vynikajúcou odborníčkou v oblasti psychológie a najmä diagnostiky, poradenstva a terapií detí s PAS, sluchovým postihnutím či viacnásobným postihnutím.

„No najmä srší človečinou, je skvelá matka, babka, kolegyňa a priateľka. Počas desaťročí svojej aktívnej práce pomohla mnohým deťom a ich rodinám. Je nenápadná, nikdy nejde do popredia, napriek tomu najmä my jej najbližší vieme, koľko podstatných zmien smerujúcich k zlepšeniu situácie rodín detí s postihnutím, ich diagnostiky, následnej terapie a starostlivosti, ale najmä prevencie vyšlo práve z jej návrhov, “ vraví Eva Turáková.

„Sme šťastní, že táto cena poputuje do Prešova, konkrétne do našej Súkromnej špeciálno-pedagogickej poradne, ako súčasti Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici 3, kde sa venujeme najmä deťom s autizmom. Týmto jej všetci chceme srdečne zablahoželať, popriať mnoho síl a entuziazmu do ďalšej práce, veľa zdravia a rodinnej pohody, “ dodáva riaditeľka tejto školy.

Dopĺňame, že Máriu Mikovú pred dvoma rokmi ocenilo aj mesto Prešov ako vzdelanú, múdru ženu, vyhľadávanú a rešpektovanú odborníčku vo svojom odbore. V oblasti autizmu je uznávanou diagnostičkou, ktorá pomohla veľkému množstvu rodín detí s postihom. Zaslúžila sa o vznik logopedickej školy a o zlepšenie včasnej diagnostiky detí so sluchovým postihnutím.

Mohlo by Vás zaujímať
Smrteľná dopravná nehoda
V sobotu, krátko pred 9:00 hod. , došlo na ceste medzi Prešovom a Veľkým Šarišom k dopravnej nehode a to čelnej zrážke 2 osobných áut.
Fotoreport z RC Drift Prešov
V nedeľu , 10.2.2019 , sa v Shopping Mall Eperia predstavili profesionálne modely jazdiace v drifte. Na trati sa predstavili zahraniční jazdci z Prahy, Ostravy, Brna ale aj domáci z Prešova, Košíc či z Bratislavy. Prinášame vám fotoreport z tejto jedinečnej akcie.
Vianočné stromčeky sa zbierajú do konca januára
Ak ste si atmosféru Vianoc v byte či dome vychutnávali až do týchto dní a uvažujete o tom, že sa s ňou pomaly rozlúčite, Technické služby mesta Prešov, a.s. sú vám k dispozícii. Až do konca januára tradične zabezpečujú bezplatný zber a odvoz vianočných stromčekov.
Prestížne ocenenie naj v cestovnom ruchu získal donjon Šarišského hradu
V Prešovskom kraji máme ďalšie lákadlo pre turistov. Je ním donjon - vynovená bašta hradu Veľký Šariš. Obnova Donjonu si vyslúžila ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018.
Medzi najlepšími v CR Prešovského kraja sú aj subjekty OOCR ,,Šariš“- Bardejov Bodovali Dukla Destination, Skanzen BK a singletrack Family
Medzi najlepšími v cestovnom ruchu Prešovského kraja za minulý rok zabodovali aj zariadenia a osobnosti z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov. 5. ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2018 vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a online hlasovanie prebiehalo od 14.  decembra 2018 do 13.  januára 2019.
Pátranie po hľadanej osobe
Vilma NIMASOVÁ, nar. 16. 12. 1992, bytom Cigeľka 88, okr. Bardejov
DPMP vozí cestujúcich už 70 rokov K histórii patria staré autobusy, ikonické Ikarusy, aj taxíky
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. , si v tomto roku pripomenie 70 rokov od svojho založenia. Slávnostné prestrihnutie pásky, ktorým sa symbolicky otvárala komunálna mestská hromadná doprava v Prešove, sa konalo 4. septembra 1949 pred historickou budovou Divadla Jonáša Záborského.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj celoročne obývateľná chata Drienica, okr. Sabinov

Chata je celoročne obývateľná, po kompletnej rekonštrukcii. Celé okolie je upravené, za chatou - kamenný oporný múr. Pozemok vo vlastníctve urbariátu. Úžitková plocha 85 m2 + 2 x terasa 20 m2 + prístrešok na 2 autá. Chata je kompletne zariadená.

0907030623 | | cena: 63.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byt pri Prešovskej univerzite

Predám tehlový, 2-izbový byt s balkónom na 2/3p. v zrenovovanej bytovke pri Prešovskej univerzite. Byt je po čiastočnej rekonštrukcii. Plocha je 50m2, orientácia na západ, k bytu patria aj 2 väčšie pivnice. Cena: 67000, -€. Viac info: 0949772893

0949772893 | | cena: 67.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 4+1, novostavba,174 m2, Renčišov, okr. Sabinov

Rodinný dom, novostavba, Renčišov, okr. Sabinov, úžitková plocha 174 m2, pozemok 896 m2, za domom sa nachádza pivnica, stodola, zastrešené sedenie. Dom je dvojpodlažný, 4 izby.

0907030623 | | cena: 106.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.