Nedeľa, 26. máj 2019
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Prešovčanka Mária Miková získala ocenenie Osobnosť poradenstva

V rámci 27. ročníka odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Dieťa v ohrození boli v Bratislave po prvýkrát udeľované aj ocenenia Osobnosť poradenstva.

Získala ho aj Prešovčanka Mária Miková. Pôsobí v Súkromnej špeciálno-pedagogickej poradni, ktorá je súčasťou Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici 3. V nej sa venuje najmä deťom s autizmom.

PhDr. Mária Miková získala celoslovenské ocenenie Osobnosť poradenstva, ktoré zorganizoval a udelil Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie ako poďakovanie a verejné uznanie za prácu a starostlivosť venovanú deťom a ich rodinám. Ocenenie si prevzala v Bratislave na 1. ročníku slávnostného odovzdávania ocenení osobnostiam poradenstva.

Z celkového počtu 61 bolo v kategórii Osobnosť poradenských centier nominovaných 22 osobností, pričom Mária Miková sa napokon dostala do finálovej štvorice ocenených.

Podľa zriaďovateľky Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici Evy Turákovej je Mária Miková vzácnym človekom a vynikajúcou odborníčkou v oblasti psychológie a najmä diagnostiky, poradenstva a terapií detí s PAS, sluchovým postihnutím či viacnásobným postihnutím.

„No najmä srší človečinou, je skvelá matka, babka, kolegyňa a priateľka. Počas desaťročí svojej aktívnej práce pomohla mnohým deťom a ich rodinám. Je nenápadná, nikdy nejde do popredia, napriek tomu najmä my jej najbližší vieme, koľko podstatných zmien smerujúcich k zlepšeniu situácie rodín detí s postihnutím, ich diagnostiky, následnej terapie a starostlivosti, ale najmä prevencie vyšlo práve z jej návrhov, “ vraví Eva Turáková.

„Sme šťastní, že táto cena poputuje do Prešova, konkrétne do našej Súkromnej špeciálno-pedagogickej poradne, ako súčasti Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici 3, kde sa venujeme najmä deťom s autizmom. Týmto jej všetci chceme srdečne zablahoželať, popriať mnoho síl a entuziazmu do ďalšej práce, veľa zdravia a rodinnej pohody, “ dodáva riaditeľka tejto školy.

Dopĺňame, že Máriu Mikovú pred dvoma rokmi ocenilo aj mesto Prešov ako vzdelanú, múdru ženu, vyhľadávanú a rešpektovanú odborníčku vo svojom odbore. V oblasti autizmu je uznávanou diagnostičkou, ktorá pomohla veľkému množstvu rodín detí s postihom. Zaslúžila sa o vznik logopedickej školy a o zlepšenie včasnej diagnostiky detí so sluchovým postihnutím.

Mohlo by Vás zaujímať
Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré
Žiaci ZŠ Matice slovenskej privítali v Prešove svojich zahraničných kamarátov. Vďaka projektu Erasmus+, ktorý nesie názov "Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré" im predstavia aj slovenské ľudové tradície a remeslá.
Delňa v novom šate – architektonická súťaž
Prírodné kúpalisko Delňa bolo po dlhé roky miestom nielen letnej rekreácie, ale obľúbenou oddychovou lokalitou. Mnohí Prešovčania na letá strávené na Delni radi spomínajú a určite si želajú, aby ju mohli využívať celoročne. Mesto Prešov preto aj naďalej pokračuje v jej zveľaďovaní.
Mesto Prešov predstavilo ďalší strategický dokument
Je ním Manuál tvorby verejných priestranstiev, ktorý definuje pojem verejný priestor ako: „ulicu, námestie, nábrežie, park, trhovisko a iné prístupné verejnosti bez obmedzenia (okrem časového obmedzenia), ktoré bez ohľadu na vlastnícke vzťahy slúžia na všeobecné užívanie, ak osobitý zákon neustanovuje inak.“ (Architektonické štúdio Atrium s.r.o. , 2018, Manuál tvorby verejných priestranstiev)
Hlavná ulica bude v stredu patriť bežcom a silákom
Voľný sviatočný deň si môžete v stredu 8. mája 2019 v Prešove spríjemniť hneď niekoľkými športovými podujatiami. Na Velodrome Prešov sa stretne cyklistická elita, Hlavná ulica zas bude patriť silným mužom a tým, ktorí preveria svoju kondičku na 59. ročníku Večerného behu Prešovom.
Ako sa nedať zneužiť
Fórum pre pomoc starším – národná sieť v spolupráci Mestským úradom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom pozývajú na konferenciu Zneužívanie a násilie na starších - nový fenomén v spoločnosti
Dobrovoľníci v týchto dňoch skrášľujú celý kraj
Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto je v plnom prúde. Len v Prešove sa do projektu zapojilo 2000 dobrovoľníkov. Tento rok však dobrovoľníci skrášľujú celý kraj.
V Prešove sa prezentovali sociálne zariadenia a iniciatívy
V sobotu, 18. mája sa v obchodnom centre EPERIA uskutočnil ďalší Veľtrh sociálnych aktivít (VSA), ktorý Fórum kresťanských inštitúcií organizuje už trinásty rok.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 podlažný rodinný dom, pozemok 514 m2, všetky IS, Ľubotice, okr. Prešov

Na predaj 5 izbový rodinný dom, postavený v šesťdesiatych rokoch, základy domu kameň, stavebný materiál zmiešaný, úžitková plocha cca 200 m2, plynové vykurovanie. Rodinný dom je v pôvodnom stave. Žiadaná lokalita

0907030622 | | cena: 111.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Na predaj trojizbový, dvojpodlažný rodinný dom, Lažany, okr. Prešov, zastavaná plocha 85 m2, úžitková plocha 130 m2, všetky IS, nízke mesačné náklady. Pôvodný stav.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.