Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Prešovskí volejbalisti zdolali vicemajstra z Nitry 3:0 a oplatili mu prehru z úvodu súťaže

Druhými odvetami základnej časti pokračovala Edymax extraliga mužov. Hráči VK MIRAD PU Prešov privítali na domácej palubovke minuloročných finalistov, tím VKP SPU Nitra. 11. kolo sa v metropole Šariša odohralo netradične v stredu so začiatkom o 19-tej hodine a prinieslo pekné volejbalové divadlo. Po bojovnom výkone a výsledku 3:0 (28:26,25:19,25:15) sa zo zisku 3 bodov tešili Prešovčania.

Prešovskí volejbalisti zdolali vicemajstra z Nitry

Priebeh hry
Začiatok zápasu sa vyvíjal pomerne vyrovnane. Hostia útržkovite viedli, ale hru si následne kazili slabým servisom. Nenápadný náskok hráči Prešova stále vyrovnali. Do záveru setu sa išlo za stavu 23:23. Domáci po výraznejšom tlaku premenili štvrtý setbal, keď útok Nitrančanov skončil v aute.

Aj v druhom sete sme videli pekný volejbal. Súperi si nič nedarovali, hostia zlepšili podanie a viedli 9:11 i 11:14. Žiadna lopta dnes nebola pre hráčov na ihrisku stratená, čo tešilo fanúšikov na tribúne, ktorí si našli cestu do športovej haly. Obetavá hra viac sedela domácim. Po oddychovom čase trénera Nitry za stavu 17:18 už hostia pridali len bod. Zato domáci pri servise nahrávača Juraja Jurka pridali 5 bodov v rade a set zakončil ukážkovým esom z ruky kapitán Martin Sopko.

Zlomení hráči Nitry už v treťom sete nedokázali nájsť recept na zdramatizovanie zápasu. Rozbehnutí domáci si rozvážne kontrolovali priebeh zápasu a dali šancu hráčom z lavičky. Zahral si Kamil Pavlinský i Boris Velička. Druhý menovaný podával na celkové víťazstvo, ktoré potvrdil hvizd z píšťalky rozhodcu po nedorozumení na nahrávke hostí. Najviac bodov (16) pridal smečiar Martin Sopko, z toho 3 esá. Hráčom zápasu (MVP) sa stal Juraj Jurko.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Som nesmierne hrdý na výkon chlapcov v dnešnom zápase. Bola to konečne kolektívna hra so srdcom. Po dvoch neúspešných zápasoch vonku, dnes hráči ukázali charakter. Dúfam, že taká bojovnosť a tímová dravosť bude pokračovať a gradovať. Ešte raz blahoželám chalanom.“

Ľuboslav Šalata, VKP SPU Nitra: „Domáci boli dnes úspešnejší vo všetkých herných ukazovateľoch. Lepšie servovali a následne bránili, ako my. V prvých dvoch setoch sme to mali nádejne rozohraté, ale stále sme sami vrátili súpera do hry nejakou chybou alebo nedorozumením. Pravdepodobne rozhodol prvý set, kde sa domáci dostali na koňa. V treťom sete sa zápas už len dohrával v jasnej réžií domácich.“

Počet divákov: 267 divákov
Čas trvania zápasu: 72 minút
Rozhodovali: Peter Čunočka, Pavol Andrejčák

Mohlo by Vás zaujímať
Stačí, ak sa dieťa hýbe pre zdravie ? Alebo je dobré ak aj súťaží? Nie je to prehnaný stres, vystavovať ho možnému neúspechu?
Po odpovede sme si zašli priamo na tréning za Ľubom Čiernikom - jedným z trénerov, počtom detí najväčšieho karate klubu na Slovensku. Minulý rozhovor s týmto trénerom KK JUNIOR PREŠOV o tom, že treba byť tvrdší vo výchove detí a ich smerovaní, mal úspech.
Karate klub Junior Prešov cestoval do Kene nielen kvôli propagácii karate
Tréneri: Marek Novacký, Maroš Halecký, Rastislav Miklič Miesto: KEŇA (precestovali viacero miest) Termín: 15.12.2018 - 23.12.2018 Dôvod cesty: seminár + propagácia karate v KENI
Hviezdny víkend pre Prešovských Panterov
Po slávnostnom vyhodnotení o najúspešnejších kickboxerov za rok 2018, kde si z rúk prezidenta SZKB prevzali pretekári, svoje ocenenia a tréner trofej za víťazstvo v lige 2018, pokračovali panteri na druhý deň vo vynikajúcej forme.
V Prešove sa predstavia profesionálne RC drift modely !
V nedeľu , 10.2.2019 , sa v Shopping Mall Eperia predstavia profesionálne modely jazdiace v drifte. Na trati sa predstavia zahraničný jazdci z Prahy, Ostravy, Brna ale aj domáci z Prešova, Košíc či z Bratislavy .
Prešovskí volejbalisti uzavreli základnú časť víťazstvom, do elitnej štvorky nadstavby im pomohla Myjava
Volejbalová Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu posledným, 18. kolom základnej časti so zhodným začiatkom o 18-tej hodine.
FK Ekoprim Prešov – Angels Humenné 1:1
Šláger 7. kola druhej ligy Východ sa hral v Prešove, kde prví Šarišania hostili druhé Humenné.
Prešovskí volejbalisti v derby s Nitrou tesne prehrali
V 2. kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spojenej školy odvekých rivalov spod Zobora. Súboj o 3. miesto tabuľky sľubovalo napínavý volejbal a tak sa aj stalo.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám