Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Deň darovania v Prešove

Deň darovania alebo Giving Tuesday spája ľudí na celom svete. V utorok 27. novembra môžete podporiť dobrú vec a venovať svoj čas dobrým skutkom viac ako inokedy.

Deň darovania v Prešove
Deň darovania v Prešove

Súčasťou tohto dňa sú jednotlivci, rodiny, organizácie, školy, mestá či firmy. Ľudia sa v tento deň spájajú, aby podporili dobré veci a komunity, v ktorých žijú. Zapojiť sa je úplne jednoduché. Stačí spraviť dobrý skutok. Preto heslo Dňa darovania znie: "Môžem, pomôžem".

Celosvetový sviatok darovania sa oslavuje už v 150 krajinách sveta pod názvom Giving Tuesday. Na Slovensko prišiel prvýkrát minulý rok pod záštitou Nadácie Pontis. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 firiem, 120 neziskových organizácií a tisíce ľudí vo vyše 40 mestách a obciach na Slovensku. Na prvý ročník to bol krásny výsledok.

Tento rok sa môžu k oslave dobrých skutkov pridať aj obce a mestá. Aby podporili miestne organizácie a povzbudili svojich občanov k dobročinnosti v komunite, v ktorej žijú. Cieľom tohto dňa je, aby sa ľudia spojili, na jeden deň vystúpili zo svojej rutiny a spoločne pomohli dobrej veci. Ako?

Tak, napríklad:
- zbierkou šatstva alebo financií pre miestnu organizáciu. Vyzvite kolegov a občanov, aby prostredníctvom zbierky pomohli tým, ktorí to vo vašom okolí najviac potrebujú
- podporou dobrovoľníckeho podujatia. Miestne charitatívne organizácie či školy môžu zorganizovať dobrovoľnícke podujatie a zapojiť ľudí z okolia. Tí môžu pomôcť manuálne, napríklad uprataním priestorov či areálu, vyčistením hračiek, vymaľovaním priestorov. Tomu môže tiež predchádzať napríklad zbierka na farby.

Do #GivingTuesday sa zapájame aj v Prešove, pridajte sa! V našom meste nebude na vianočných trhoch ani tento rok chýbať tradičný Primátorkin punč. Výťažok z jeho predaja poputuje tým, ktorí to najviac potrebujú. Svoj priestor budú mať na vianočných trhoch aj niektoré miestne organizácie vyrábajúce rôzne handmade výrobky.

Napadlo vám, ako inak by ste vedeli pomôcť ľuďom vo vašom okolí? Skvelé! Zapojiť sa môžete akýmkoľvek spôsobom v hesle #MôžemPomôžem.

#GivingTuesday

#GivingTuesday
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Majstrovstvá Prešova v Sánkovaní
5. ročník Majstrovstiev Prešova v sánkovaní ktorý pre prešovčanov pripravilo O. Z. Otvorená dielňa.
Prešovská univerzita otvorila plesovú sezónu v sklade soli
V piatok, 18. januára, sa v jednej z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku – Solivare, uskutočnil v  poradí už 22. ročník Reprezentačného plesu Prešovskej univerzity v Prešove. Niesol sa v znamení precízne spracovaného programu, kvalitnej hudby, dobrého jedla, noblesných dáma i pánov.
Prešovský kraj sa predstaví v Bratislave / Za Warholom do Bratislavy
Na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave sa opäť predstaví aj Prešovský kraj. Krásy a turistické zaujímavosti kraja budú predstavené prostredníctvom originálnej maľovanej expozície. Jej centrum bude venované kráľovi pop artu Andymu Warholovi. Počas výstavy budú odovzdané ocenenia Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018.
Kraj a univerzita pracujú na príprave kvalitného geoportálu
Prešovský samosprávny kraj (PSK) spoločne s Prešovskou univerzitou v Prešove (PU) rozšírili oblasť spolupráce, ktorá sa týka regionálnej infraštruktúry priestorových informácií a geografických informačných systémov (GIS). Z jej výsledkov bude profitovať občan, samospráva, akademický aj súkromný sektor.
Prestížne ocenenie naj v cestovnom ruchu získal donjon Šarišského hradu
V Prešovskom kraji máme ďalšie lákadlo pre turistov. Je ním donjon - vynovená bašta hradu Veľký Šariš. Obnova Donjonu si vyslúžila ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018.
Vianočné stromčeky sa zbierajú do konca januára
Ak ste si atmosféru Vianoc v byte či dome vychutnávali až do týchto dní a uvažujete o tom, že sa s ňou pomaly rozlúčite, Technické služby mesta Prešov, a.s. sú vám k dispozícii. Až do konca januára tradične zabezpečujú bezplatný zber a odvoz vianočných stromčekov.
Fotoreport z RC Drift Prešov
V nedeľu , 10.2.2019 , sa v Shopping Mall Eperia predstavili profesionálne modely jazdiace v drifte. Na trati sa predstavili zahraniční jazdci z Prahy, Ostravy, Brna ale aj domáci z Prešova, Košíc či z Bratislavy. Prinášame vám fotoreport z tejto jedinečnej akcie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Podpivničený rodinný dom 128 m2 s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3-izbový, s kuchyňou, kúpeľňou, komorou, verandou, predsieňou so schodišťom do suterénu a na pôjd.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 4+1, novostavba,174 m2, Renčišov, okr. Sabinov

Rodinný dom, novostavba, Renčišov, okr. Sabinov, úžitková plocha 174 m2, pozemok 896 m2, za domom sa nachádza pivnica, stodola, zastrešené sedenie. Dom je dvojpodlažný, 4 izby.

0907030623 | | cena: 106.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1060 m2, Dulová Ves, Košariská

stavebný pozemok - Prešov, kataster Dulová Ves, časť Košariská o výmere 1060 m2. Pozemok je napojený na všetky inžinierske siete - plyn, obecný vodovod, elektrina, kanalizácia splašková, dažďová, optické káble na internet. Cena 57, - eur/m2.

0907030623 | | cena: 57,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj celoročne obývateľná chata Drienica, okr. Sabinov

Chata je celoročne obývateľná, po kompletnej rekonštrukcii. Celé okolie je upravené, za chatou - kamenný oporný múr. Pozemok vo vlastníctve urbariátu. Úžitková plocha 85 m2 + 2 x terasa 20 m2 + prístrešok na 2 autá. Chata je kompletne zariadená.

0907030623 | | cena: 63.900,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.