Nedeľa, 26. máj 2019
Meniny má Dušan | zajtra Iveta

Deň darovania v Prešove

Deň darovania alebo Giving Tuesday spája ľudí na celom svete. V utorok 27. novembra môžete podporiť dobrú vec a venovať svoj čas dobrým skutkom viac ako inokedy.

Deň darovania v Prešove
Deň darovania v Prešove

Súčasťou tohto dňa sú jednotlivci, rodiny, organizácie, školy, mestá či firmy. Ľudia sa v tento deň spájajú, aby podporili dobré veci a komunity, v ktorých žijú. Zapojiť sa je úplne jednoduché. Stačí spraviť dobrý skutok. Preto heslo Dňa darovania znie: "Môžem, pomôžem".

Celosvetový sviatok darovania sa oslavuje už v 150 krajinách sveta pod názvom Giving Tuesday. Na Slovensko prišiel prvýkrát minulý rok pod záštitou Nadácie Pontis. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 firiem, 120 neziskových organizácií a tisíce ľudí vo vyše 40 mestách a obciach na Slovensku. Na prvý ročník to bol krásny výsledok.

Tento rok sa môžu k oslave dobrých skutkov pridať aj obce a mestá. Aby podporili miestne organizácie a povzbudili svojich občanov k dobročinnosti v komunite, v ktorej žijú. Cieľom tohto dňa je, aby sa ľudia spojili, na jeden deň vystúpili zo svojej rutiny a spoločne pomohli dobrej veci. Ako?

Tak, napríklad:
- zbierkou šatstva alebo financií pre miestnu organizáciu. Vyzvite kolegov a občanov, aby prostredníctvom zbierky pomohli tým, ktorí to vo vašom okolí najviac potrebujú
- podporou dobrovoľníckeho podujatia. Miestne charitatívne organizácie či školy môžu zorganizovať dobrovoľnícke podujatie a zapojiť ľudí z okolia. Tí môžu pomôcť manuálne, napríklad uprataním priestorov či areálu, vyčistením hračiek, vymaľovaním priestorov. Tomu môže tiež predchádzať napríklad zbierka na farby.

Do #GivingTuesday sa zapájame aj v Prešove, pridajte sa! V našom meste nebude na vianočných trhoch ani tento rok chýbať tradičný Primátorkin punč. Výťažok z jeho predaja poputuje tým, ktorí to najviac potrebujú. Svoj priestor budú mať na vianočných trhoch aj niektoré miestne organizácie vyrábajúce rôzne handmade výrobky.

Napadlo vám, ako inak by ste vedeli pomôcť ľuďom vo vašom okolí? Skvelé! Zapojiť sa môžete akýmkoľvek spôsobom v hesle #MôžemPomôžem.

#GivingTuesday

#GivingTuesday
Mohlo by Vás zaujímať
Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré
Žiaci ZŠ Matice slovenskej privítali v Prešove svojich zahraničných kamarátov. Vďaka projektu Erasmus+, ktorý nesie názov "Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré" im predstavia aj slovenské ľudové tradície a remeslá.
Delňa v novom šate – architektonická súťaž
Prírodné kúpalisko Delňa bolo po dlhé roky miestom nielen letnej rekreácie, ale obľúbenou oddychovou lokalitou. Mnohí Prešovčania na letá strávené na Delni radi spomínajú a určite si želajú, aby ju mohli využívať celoročne. Mesto Prešov preto aj naďalej pokračuje v jej zveľaďovaní.
Mesto Prešov predstavilo ďalší strategický dokument
Je ním Manuál tvorby verejných priestranstiev, ktorý definuje pojem verejný priestor ako: „ulicu, námestie, nábrežie, park, trhovisko a iné prístupné verejnosti bez obmedzenia (okrem časového obmedzenia), ktoré bez ohľadu na vlastnícke vzťahy slúžia na všeobecné užívanie, ak osobitý zákon neustanovuje inak.“ (Architektonické štúdio Atrium s.r.o. , 2018, Manuál tvorby verejných priestranstiev)
Hlavná ulica bude v stredu patriť bežcom a silákom
Voľný sviatočný deň si môžete v stredu 8. mája 2019 v Prešove spríjemniť hneď niekoľkými športovými podujatiami. Na Velodrome Prešov sa stretne cyklistická elita, Hlavná ulica zas bude patriť silným mužom a tým, ktorí preveria svoju kondičku na 59. ročníku Večerného behu Prešovom.
Ako sa nedať zneužiť
Fórum pre pomoc starším – národná sieť v spolupráci Mestským úradom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom pozývajú na konferenciu Zneužívanie a násilie na starších - nový fenomén v spoločnosti
Dobrovoľníci v týchto dňoch skrášľujú celý kraj
Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto je v plnom prúde. Len v Prešove sa do projektu zapojilo 2000 dobrovoľníkov. Tento rok však dobrovoľníci skrášľujú celý kraj.
Dobrovoľníctvo spája mesto a kraj
Obľúbený festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto sa v Prešove začína už 20. mája. Tento rok má podujatie nový názov a rozšírilo sa na celý Prešovský kraj.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
3-izbový byt, 74 m2, Prešov, Sabinovská

Predáme kompletne rekonštruovaný, kompletne zariadený 3-izbový byt, 74 m2, 2.p. , zariadenie zahrnuté v cene, udržiavaný stav s možnosťou okamžitého nasťahovania, blízko centra mesta

0907030619 | | cena: 107.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj 2 x stavebný pozemok s výmerou 689 m2, Župčany, okr. Prešov

Na predaj 2 stavebné pozemky v obci Župčany, okr. Prešov. Plocha parcely 2 x 689 m2, prístup - hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, obdĺžnikový tvar pozemku, IS v blízkosti pozemku, Cena 26 eur/m2.

0907030622 | | cena: 26,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.