Utorok, 11. december 2018
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Deň darovania v Prešove

Deň darovania alebo Giving Tuesday spája ľudí na celom svete. V utorok 27. novembra môžete podporiť dobrú vec a venovať svoj čas dobrým skutkom viac ako inokedy.

Deň darovania v Prešove
Deň darovania v Prešove

Súčasťou tohto dňa sú jednotlivci, rodiny, organizácie, školy, mestá či firmy. Ľudia sa v tento deň spájajú, aby podporili dobré veci a komunity, v ktorých žijú. Zapojiť sa je úplne jednoduché. Stačí spraviť dobrý skutok. Preto heslo Dňa darovania znie: "Môžem, pomôžem".

Celosvetový sviatok darovania sa oslavuje už v 150 krajinách sveta pod názvom Giving Tuesday. Na Slovensko prišiel prvýkrát minulý rok pod záštitou Nadácie Pontis. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 firiem, 120 neziskových organizácií a tisíce ľudí vo vyše 40 mestách a obciach na Slovensku. Na prvý ročník to bol krásny výsledok.

Tento rok sa môžu k oslave dobrých skutkov pridať aj obce a mestá. Aby podporili miestne organizácie a povzbudili svojich občanov k dobročinnosti v komunite, v ktorej žijú. Cieľom tohto dňa je, aby sa ľudia spojili, na jeden deň vystúpili zo svojej rutiny a spoločne pomohli dobrej veci. Ako?

Tak, napríklad:
- zbierkou šatstva alebo financií pre miestnu organizáciu. Vyzvite kolegov a občanov, aby prostredníctvom zbierky pomohli tým, ktorí to vo vašom okolí najviac potrebujú
- podporou dobrovoľníckeho podujatia. Miestne charitatívne organizácie či školy môžu zorganizovať dobrovoľnícke podujatie a zapojiť ľudí z okolia. Tí môžu pomôcť manuálne, napríklad uprataním priestorov či areálu, vyčistením hračiek, vymaľovaním priestorov. Tomu môže tiež predchádzať napríklad zbierka na farby.

Do #GivingTuesday sa zapájame aj v Prešove, pridajte sa! V našom meste nebude na vianočných trhoch ani tento rok chýbať tradičný Primátorkin punč. Výťažok z jeho predaja poputuje tým, ktorí to najviac potrebujú. Svoj priestor budú mať na vianočných trhoch aj niektoré miestne organizácie vyrábajúce rôzne handmade výrobky.

Napadlo vám, ako inak by ste vedeli pomôcť ľuďom vo vašom okolí? Skvelé! Zapojiť sa môžete akýmkoľvek spôsobom v hesle #MôžemPomôžem.

#GivingTuesday

#GivingTuesday
Mohlo by Vás zaujímať
Oficiálne výsledky komunálnych volieb 2018
Prinášame Vám oficiálne výsledky komunálnych volieb, spolu so zápisnicou volebnej komisie.
Nové bezpečnostné kamery v Prešove
Tento týždeň boli spustené nové kamery Monitorovacieho a kamerového systému mesta Prešov, čím sa zrealizoval projekt na rozšírenie a obnovu kamerového systému.
Spoločne hlasujeme za prešovské projekty
V týchto dňoch môžete zahlasovať za dva výnimočné projekty, ktoré môžu aj vďaka vám získať podporu a grant Nadácie VÚB. Bude v Prešove Areál vodných športov alebo Záhrada pokoja a života?
Príhovor primátorky mesta Prešov počas Ustanovujúceho zasadnutia MsZ
Dnes sa v Prešove uskutočnilo Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva, počas ktorého zložila sľub primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a 31 poslancov zvolených v Komunálnych voľbách 2018.
Odvolanie mimoriadnej situácie
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová v zmysle zákona NRSR č. 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov dnešným dňom odvoláva mimoriadnu situáciu.
Stovky stromov pre Prešov
V Prešove pribúdajú stovky stromov. Okrem náhradnej výsadby za vyrúbané stromy sa sadia aj nové stromy. Zelenšie budú aj vybudované parkoviská.
Sto cien pre prešovské deti - Mikulášska nádielka 2018
Netrpezlivé očakávanie sa naplnilo. Poznáme výhercov Mikulášskej nádielky 2018.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.