Utorok, 11. december 2018
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Správna starostlivosť o pivo je umenie: Pivnú akadémiu absolvovalo tento rok 500 stredoškolských študentov

V najbližších dňoch sa uzavrie aktuálny ročník pivnej akadémie, ktorej cieľom je správne porozumieť starostlivosti o pivo. Odborníci zo spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko sa v rámci špeciálneho vzdelávacieho programu pod názvom Cervesario pivná akadémia rozhodli podeliť sa o svoje dlhoročné znalosti.

V akadémii učia študentov vybraných stredných škôl zásadám starostlivosti o pivo a správneho čapovania zlatistého moku. Od roku 2011 prešlo akadémiou viac ako 6-tisíc študentov, v aktuálne prebiehajúcom ôsmom ročníku pribudne ďalších 500.  Cervesario je prístupné ako pre študentov, tak aj pre jednotlivé prevádzky.

Uvarením piva sa jeho príbeh iba začína. Na to, aby si ho milovníci zlatistého moku mohli vychutnať tak, akoby práve opustilo brány pivovaru, je potrebné, aby aj personál, ktorý s ním následne na prevádzkach narába, ovládal širokú škálu zručností. Program je zameraný na zvyšovanie pivnej kultúry na slovenskom trhu, čo je jedným zo základných pilierov spoločnosti.

Cervesario pivná akadémia je vzdelávací program spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorý vnikol v roku 2011. Zameraný je na končiacich študentov vybraných stredných škôl v odbore barman, čašník, servírka, hostinský a hotelový manažment, teda pre tých, ktorí budú v rámci svojej kariéry priamo alebo nepriamo prichádzať do kontaktu s pivom.

„V aktuálnom ročníku bude do konca roka 2018 preškolených 500 študentov na 12 vybraných stredných školách. Študentov oboznamujeme s históriou piva, získavajú znalosti o správnej sanitácii výčapných zariadení či hygiene. Vyvrcholením programu je škola čapovania, ktorej zásady by mal ovládať každý dobrý výčapník, “ vysvetľuje Ján Píry, obchodný sládok spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko a ambasádor projektu.

„Kontakt študentov s praxou by mal byť čo najintenzívnejší a preto tento program veľmi vítame. Súčasťou pivnej akadémie sme už od jej vzniku a naši študenti ho mimoriadne oceňujú. Sme radi, že vďaka odborníkom zo spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko naši absolventi vstupujú do gastro priemyslu obohatení aj o skúsenosti ľudí priamo z praxe. Najväčší úspech má škola čapovania, ukážky správnych a nesprávnych spôsobov manipulácie s pivom, prínosom sú však aj pútavé prezentácie a množstvo videí, “ hodnotí účasť v programe Cervesario Ľubomír Petrovič, zástupca riaditeľa Súkromnej Spojenej školy EDUCO, organizačnej zložky Súkromnej hotelovej akadémie v Námestove.

Tisícky preškolených študentov od Košíc po Bratislavu

Odborníci Plzeňského Prazdroja Slovensko počas ôsmich rokov zrealizovali už takmer 180 pivných akadémií, ktorých sa zúčastnilo vyše 6-tisíc študentov.

V aktuálnom ročníku svoje zručnosti zlepšia študenti hotelových akadémií v Košiciach, Prešove, Bratislave, Piešťanoch, Bardejove, Liptovskom Mikuláši a Brezne, ako aj študenti stredných odborných škôl obchodu a služieb v Topoľčanoch, Prešove a Námestove. V školách program prebieha od októbra.

Vyššia pivná kultúra aj v prevádzkach

Program Cervesario pivná akadémia však nie je určený len pre študentov stredných škôl. V rámci zvyšovania pivnej kultúry, ako jedného zo svojich pilierov, spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko realizuje školenia aj priamo na prevádzkach. K rozšíreniu pôvodnej koncepcie programu došlo pred troma rokmi a u podnikov sa teší mimoriadnej obľube. „Realizujeme buď skupinové školenia, ktorých sa zúčastňuje personál viacerých prevádzok súčasne alebo je školenie zamerané na individuálnu prevádzku. Ide napríklad o nové tankovny, taverny, naše konceptové prevádzky alebo jednoducho pri zmene personálu na žiadosť majiteľa, “ vysvetľuje rozšírený koncept Píry.

Školenia prebiehajú v troch blokoch

1. História a suroviny pre výrobu piva – varenie mladiny a kvasenie piva, charakteristika a vlastnosti piva;
2. Postavenie a úloha technického servisu – výčapné zariadenie a jeho sanitácia, zásady starostlivosti o pivo na prevádzke;
3. Zásady správneho podávania piva – škola čapovania, spôsoby čapovania, test, spätná väzba, vyhodnotenie

Mohlo by Vás zaujímať
Oficiálne výsledky komunálnych volieb 2018
Prinášame Vám oficiálne výsledky komunálnych volieb, spolu so zápisnicou volebnej komisie.
Nové bezpečnostné kamery v Prešove
Tento týždeň boli spustené nové kamery Monitorovacieho a kamerového systému mesta Prešov, čím sa zrealizoval projekt na rozšírenie a obnovu kamerového systému.
Spoločne hlasujeme za prešovské projekty
V týchto dňoch môžete zahlasovať za dva výnimočné projekty, ktoré môžu aj vďaka vám získať podporu a grant Nadácie VÚB. Bude v Prešove Areál vodných športov alebo Záhrada pokoja a života?
Príhovor primátorky mesta Prešov počas Ustanovujúceho zasadnutia MsZ
Dnes sa v Prešove uskutočnilo Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva, počas ktorého zložila sľub primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a 31 poslancov zvolených v Komunálnych voľbách 2018.
Odvolanie mimoriadnej situácie
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová v zmysle zákona NRSR č. 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov dnešným dňom odvoláva mimoriadnu situáciu.
Stovky stromov pre Prešov
V Prešove pribúdajú stovky stromov. Okrem náhradnej výsadby za vyrúbané stromy sa sadia aj nové stromy. Zelenšie budú aj vybudované parkoviská.
Sto cien pre prešovské deti - Mikulášska nádielka 2018
Netrpezlivé očakávanie sa naplnilo. Poznáme výhercov Mikulášskej nádielky 2018.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.