Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Správna starostlivosť o pivo je umenie: Pivnú akadémiu absolvovalo tento rok 500 stredoškolských študentov

V najbližších dňoch sa uzavrie aktuálny ročník pivnej akadémie, ktorej cieľom je správne porozumieť starostlivosti o pivo. Odborníci zo spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko sa v rámci špeciálneho vzdelávacieho programu pod názvom Cervesario pivná akadémia rozhodli podeliť sa o svoje dlhoročné znalosti.

V akadémii učia študentov vybraných stredných škôl zásadám starostlivosti o pivo a správneho čapovania zlatistého moku. Od roku 2011 prešlo akadémiou viac ako 6-tisíc študentov, v aktuálne prebiehajúcom ôsmom ročníku pribudne ďalších 500.  Cervesario je prístupné ako pre študentov, tak aj pre jednotlivé prevádzky.

Uvarením piva sa jeho príbeh iba začína. Na to, aby si ho milovníci zlatistého moku mohli vychutnať tak, akoby práve opustilo brány pivovaru, je potrebné, aby aj personál, ktorý s ním následne na prevádzkach narába, ovládal širokú škálu zručností. Program je zameraný na zvyšovanie pivnej kultúry na slovenskom trhu, čo je jedným zo základných pilierov spoločnosti.

Cervesario pivná akadémia je vzdelávací program spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorý vnikol v roku 2011. Zameraný je na končiacich študentov vybraných stredných škôl v odbore barman, čašník, servírka, hostinský a hotelový manažment, teda pre tých, ktorí budú v rámci svojej kariéry priamo alebo nepriamo prichádzať do kontaktu s pivom.

„V aktuálnom ročníku bude do konca roka 2018 preškolených 500 študentov na 12 vybraných stredných školách. Študentov oboznamujeme s históriou piva, získavajú znalosti o správnej sanitácii výčapných zariadení či hygiene. Vyvrcholením programu je škola čapovania, ktorej zásady by mal ovládať každý dobrý výčapník, “ vysvetľuje Ján Píry, obchodný sládok spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko a ambasádor projektu.

„Kontakt študentov s praxou by mal byť čo najintenzívnejší a preto tento program veľmi vítame. Súčasťou pivnej akadémie sme už od jej vzniku a naši študenti ho mimoriadne oceňujú. Sme radi, že vďaka odborníkom zo spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko naši absolventi vstupujú do gastro priemyslu obohatení aj o skúsenosti ľudí priamo z praxe. Najväčší úspech má škola čapovania, ukážky správnych a nesprávnych spôsobov manipulácie s pivom, prínosom sú však aj pútavé prezentácie a množstvo videí, “ hodnotí účasť v programe Cervesario Ľubomír Petrovič, zástupca riaditeľa Súkromnej Spojenej školy EDUCO, organizačnej zložky Súkromnej hotelovej akadémie v Námestove.

Tisícky preškolených študentov od Košíc po Bratislavu

Odborníci Plzeňského Prazdroja Slovensko počas ôsmich rokov zrealizovali už takmer 180 pivných akadémií, ktorých sa zúčastnilo vyše 6-tisíc študentov.

V aktuálnom ročníku svoje zručnosti zlepšia študenti hotelových akadémií v Košiciach, Prešove, Bratislave, Piešťanoch, Bardejove, Liptovskom Mikuláši a Brezne, ako aj študenti stredných odborných škôl obchodu a služieb v Topoľčanoch, Prešove a Námestove. V školách program prebieha od októbra.

Vyššia pivná kultúra aj v prevádzkach

Program Cervesario pivná akadémia však nie je určený len pre študentov stredných škôl. V rámci zvyšovania pivnej kultúry, ako jedného zo svojich pilierov, spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko realizuje školenia aj priamo na prevádzkach. K rozšíreniu pôvodnej koncepcie programu došlo pred troma rokmi a u podnikov sa teší mimoriadnej obľube. „Realizujeme buď skupinové školenia, ktorých sa zúčastňuje personál viacerých prevádzok súčasne alebo je školenie zamerané na individuálnu prevádzku. Ide napríklad o nové tankovny, taverny, naše konceptové prevádzky alebo jednoducho pri zmene personálu na žiadosť majiteľa, “ vysvetľuje rozšírený koncept Píry.

Školenia prebiehajú v troch blokoch

1. História a suroviny pre výrobu piva – varenie mladiny a kvasenie piva, charakteristika a vlastnosti piva;
2. Postavenie a úloha technického servisu – výčapné zariadenie a jeho sanitácia, zásady starostlivosti o pivo na prevádzke;
3. Zásady správneho podávania piva – škola čapovania, spôsoby čapovania, test, spätná väzba, vyhodnotenie

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Majstrovstvá Prešova v Sánkovaní
5. ročník Majstrovstiev Prešova v sánkovaní ktorý pre prešovčanov pripravilo O. Z. Otvorená dielňa.
Prešovská univerzita otvorila plesovú sezónu v sklade soli
V piatok, 18. januára, sa v jednej z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku – Solivare, uskutočnil v  poradí už 22. ročník Reprezentačného plesu Prešovskej univerzity v Prešove. Niesol sa v znamení precízne spracovaného programu, kvalitnej hudby, dobrého jedla, noblesných dáma i pánov.
Prešovský kraj sa predstaví v Bratislave / Za Warholom do Bratislavy
Na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave sa opäť predstaví aj Prešovský kraj. Krásy a turistické zaujímavosti kraja budú predstavené prostredníctvom originálnej maľovanej expozície. Jej centrum bude venované kráľovi pop artu Andymu Warholovi. Počas výstavy budú odovzdané ocenenia Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018.
Kraj a univerzita pracujú na príprave kvalitného geoportálu
Prešovský samosprávny kraj (PSK) spoločne s Prešovskou univerzitou v Prešove (PU) rozšírili oblasť spolupráce, ktorá sa týka regionálnej infraštruktúry priestorových informácií a geografických informačných systémov (GIS). Z jej výsledkov bude profitovať občan, samospráva, akademický aj súkromný sektor.
Prestížne ocenenie naj v cestovnom ruchu získal donjon Šarišského hradu
V Prešovskom kraji máme ďalšie lákadlo pre turistov. Je ním donjon - vynovená bašta hradu Veľký Šariš. Obnova Donjonu si vyslúžila ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018.
Vianočné stromčeky sa zbierajú do konca januára
Ak ste si atmosféru Vianoc v byte či dome vychutnávali až do týchto dní a uvažujete o tom, že sa s ňou pomaly rozlúčite, Technické služby mesta Prešov, a.s. sú vám k dispozícii. Až do konca januára tradične zabezpečujú bezplatný zber a odvoz vianočných stromčekov.
Fotoreport z RC Drift Prešov
V nedeľu , 10.2.2019 , sa v Shopping Mall Eperia predstavili profesionálne modely jazdiace v drifte. Na trati sa predstavili zahraniční jazdci z Prahy, Ostravy, Brna ale aj domáci z Prešova, Košíc či z Bratislavy. Prinášame vám fotoreport z tejto jedinečnej akcie.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1060 m2, Dulová Ves, Košariská

stavebný pozemok - Prešov, kataster Dulová Ves, časť Košariská o výmere 1060 m2. Pozemok je napojený na všetky inžinierske siete - plyn, obecný vodovod, elektrina, kanalizácia splašková, dažďová, optické káble na internet. Cena 57, - eur/m2.

0907030623 | | cena: 57,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.