Utorok, 11. december 2018
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Aktívni napriek obmedzeniam

Prešovský zväz telesne postihnutých – Okresné centrum Prešov pripravilo aj v tomto roku pre svojich členov veľa zaujímavých aktivít. Jeden z projektov mohli realizovať aj vďaka dotácii 1248 eur poskytnutej mestom Prešov.

Projekt „Integrácia, sociálna starostlivosť a spoločenské aktivity pre hendikepované deti, mládež a dospelých“ členovia tejto organizácie realizujú od začiatku tohto roku a potrvá do 15.decembra 2018.

Sú však aktívni aj v iných oblastiach - v rámci turisticko-športového dňa absolvovali prehliadku Miniskanzenu drevených kostolíkov a Baziliky minor Zosnutia presvätej Bohorodičky v Ľutine. V areáli CSS Vita Vitalis na Volgogradskej 5 v Prešove zasa členky i členovia športovali na Celookresných športových hrách SZTP.

V rámci tradičného stretnutia detí, mládeže a dospelých s Mikulášom v priestoroch kinosály CSS Vita Vitalis zabezpečili pre účastníkov kultúrny program, občerstvenie, Mikulášsku nádielku a vianočné darčeky. Svoje veľké srdcia majú otvorené aj pre tých, ktorí sa tohto stretnutia nemôžu zúčastniť zo zdravotných dôvodov - navštevujú ich v domácnostiach a odovzdávajú im balíčky a vianočné darčeky.

V priestoroch Okresného centra SZTP sa celoročne schádza mládež, seniori i pracovníci chránenej dielne, aby v tvorivej dielni vyrábali rôzne ozdobné a darčekové predmety a suveníry. Tie potom v mnohých prípadoch slúžia ako darčeky pre jubilantov, vianočné darčeky či výhry v tombole.

Celoročne im funguje aj požičovňa kompenzačných a ortopedických pomôcok, čím sa snažia zmierniť dopad zhoršenia zdravotného stavu klientov hlavne v preklenovacom období.

Medzi členmi je tiež veľký záujem aj o prednášky či vzdelávacie aktivity.

Mohlo by Vás zaujímať
Trpí Váš príbuzný Alzheimerovou chorobou?
3P Alzheimer centrum – organizačná zložka n. o. 3P – Projekt zakladá v Prešove podpornú skupinu pre rodinných príslušníkov opatrujúcich príbuzného trpiaceho Alzheimerovou chorobou, príp. iným typom demencie.
Miroslav Lajčák vystúpil na Prešovskej univerzite
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák 8. novembra 2018 vystúpil na pôde Prešovskej univerzity v Prešove v rámci podujatia zo série #MYSMEEÚ.
Mikulášske prekvapenia rozdávali radosť
Na Deň sv. Mikuláša sa obdarúvame sladkými drobnosťami. Medzi nami sú však aj ľudia, pre ktorých nie je samozrejmosťou ani teplý obed. Mesto Prešov pre nich dnes pripravilo Mikulášske prekvapenie s pravou predvianočnou atmosférou.
Trojlístok, ktorý spája
Projekt Zdraví občania ‑ zdravé rodiny ‑ zdravé komunity vyvrcholil odbornou diskusiou. Odborníci hovorili o aktuálnych trendoch v pomoci závislým.
Službu pre získanie elektronického podpisu cez internet už môžu využiť aj používatelia operačných systémov Linux a macOS
Ministerstvo vnútra v spolupráci s Národnou agentúrou pre sieťové a elektronické služby /NASES/ ešte začiatkom októbra 2018 sprístupnilo novú verziu aplikácie pre občianske preukazy umožňujúcej o všetko potrebné pre e-podpis požiadať cez internet.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dáme do prenájmu kancelárske priestory na ul.T. Ševčenka v Prešove

Dáme do prenájmu variabilné kancelárske priestory v širšom centre Prešova o výmere 66 m2 a 52 m2, alebo vcelku 118 m2, situované v krásnej záhrade. Vhodné aj na poskytovanie služieb. Parkovanie zaistené.

0903602897 | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
RD vhodný na okamžité bývanie alebo chatu v Brezovičke

RD prešiel čiastočnou rekonštrukciou-plastové okná, nové vchodové dvere, rozvody vody, nová kúpeľňa. Dom ma obytné podkrovie s jednou izbou, na prízemí je kuchyňa, obývačka a spálňa. Na udržiavanou dvore je garáž s pivnicou, ovocný sad a úžitková záhrada.

0907030693 | | cena: 43.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predaj rodinného domu v obci Tulčík, pozemok 1526m2

Ponúkame na predaj rekonštruovaný rodinný dom v obci Tulčík. Dom je možné využívať ako dvojgeneračný. Veľkosť pozemku je 1526m2. Pozemok je prístupný z oboch strán a časť je možné predať ako samostatný stavebný pozemok. Dom je vhodný na okamžité bývanie

0907030693 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.