Nedeľa, 17. február 2019
Meniny má Miloslava | zajtra Jaromír

Aktívni napriek obmedzeniam

Prešovský zväz telesne postihnutých – Okresné centrum Prešov pripravilo aj v tomto roku pre svojich členov veľa zaujímavých aktivít. Jeden z projektov mohli realizovať aj vďaka dotácii 1248 eur poskytnutej mestom Prešov.

Projekt „Integrácia, sociálna starostlivosť a spoločenské aktivity pre hendikepované deti, mládež a dospelých“ členovia tejto organizácie realizujú od začiatku tohto roku a potrvá do 15.decembra 2018.

Sú však aktívni aj v iných oblastiach - v rámci turisticko-športového dňa absolvovali prehliadku Miniskanzenu drevených kostolíkov a Baziliky minor Zosnutia presvätej Bohorodičky v Ľutine. V areáli CSS Vita Vitalis na Volgogradskej 5 v Prešove zasa členky i členovia športovali na Celookresných športových hrách SZTP.

V rámci tradičného stretnutia detí, mládeže a dospelých s Mikulášom v priestoroch kinosály CSS Vita Vitalis zabezpečili pre účastníkov kultúrny program, občerstvenie, Mikulášsku nádielku a vianočné darčeky. Svoje veľké srdcia majú otvorené aj pre tých, ktorí sa tohto stretnutia nemôžu zúčastniť zo zdravotných dôvodov - navštevujú ich v domácnostiach a odovzdávajú im balíčky a vianočné darčeky.

V priestoroch Okresného centra SZTP sa celoročne schádza mládež, seniori i pracovníci chránenej dielne, aby v tvorivej dielni vyrábali rôzne ozdobné a darčekové predmety a suveníry. Tie potom v mnohých prípadoch slúžia ako darčeky pre jubilantov, vianočné darčeky či výhry v tombole.

Celoročne im funguje aj požičovňa kompenzačných a ortopedických pomôcok, čím sa snažia zmierniť dopad zhoršenia zdravotného stavu klientov hlavne v preklenovacom období.

Medzi členmi je tiež veľký záujem aj o prednášky či vzdelávacie aktivity.

Mohlo by Vás zaujímať
Heľenine Oči šokujú videoklipom k skladbe Agent SIS
Heľenine Oči opäť dráždia. Zverejnili videoklip, v ktorom poukazujú na praktiky z minulosti, ktoré sú v našej krajine tak zakorenené, že sú často využívané i v súčasnosti. Na škandalózne informácie, ktoré sa vyplavujú na povrch i v týchto dňoch, prešovské zoskupenie zareagovalo po svojom.
Kryptopodvod zneužil identitu hudobníka a spisovateľa Branislava Jobusa. Ten už podal trestné oznámenie.
Minulý týždeň sa na facebooku začali objavovať odkazy na článok o tom, ako hudobník a spisovateľ Braňo Jobus zbohatol na kryptomene Bitcoin.
Jedlo pre ľudí v núdzi
Chladné počasie je náročné pre každého, zvlášť pre deti, ktorých rodiny sú v núdzi. Mesto Prešov zareagovalo a poskytuje im bezplatne teplé jedlo.
Chris Ellys prináša debutový singel Army Of Infinity, v ktorom „zmešká vlak svojho života“.
Talentovaný slovenský spevák zverejnil svoj debutový singel Army Of Infinity inšpirovaný známym muzikálom Vlasy od Miloša Formana z roka 1979. Spevák v klipe poukazuje hlavne na krehkosť unáhlených rozhodnutí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dvojizbový, kompletne zariadený byt v centre Prešova

Pekný, slnečný, zrekonštruovaný a kompletne zariadený byt na druhom poschodí bytového domu s výťahom. Loggia a pivnica k dispozícii, parkovanie pred domom.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 4+1, novostavba,174 m2, Renčišov, okr. Sabinov

Rodinný dom, novostavba, Renčišov, okr. Sabinov, úžitková plocha 174 m2, pozemok 896 m2, za domom sa nachádza pivnica, stodola, zastrešené sedenie. Dom je dvojpodlažný, 4 izby.

0907030623 | | cena: 106.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
predám 2 - izbový byt, 52 m2, ulica Obrancov mieru, Prešov

lokalita: sídlisko II, výmera: 52 m2 + pivnica, poschodie: 2 zo 2, vymenené okná za plastové, ináč je v pôvodnom, zachovalom stave, ideálny na prerobenie podľa vlastných predstáv, orientácia: východ / západ, dobré dispozičné riešenie.

0907030661 | | cena: 67.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Variabilné kancelárske priestory 52 m2 a 66 m2, alebo vcelku 118 m2 v širšom centre Prešova, situované v peknom, tichom prostredí s parkovaním v areáli.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.